Аягөз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/165-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 13/221-VIII шешімі
Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №10/165-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21357983,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14245677,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57517,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19875,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7034914,5 мың теңге;
2) шығындар – 22618732,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -766700,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59072,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 825772,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 494048,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 494048,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1292828,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 827479,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28699,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 74000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 10/165-VIІI "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы"
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 23 апреля 2024 года № 13/221-VIII.
Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №10/165-VІII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 21357983,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14245677,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57517,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19875,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7034914,5 тысяч тенге;
2) затраты – 22618732,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -766700,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59072,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 825772,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 494048,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 494048,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1292828,0 тысяч тенге;
погашение займов – 827479,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28699,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2024 год в сумме 74000,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

56385,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7020,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
140723,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9304,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
147461,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
202757,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
136035,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
415665,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
398475,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57830,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3758,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
336887,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17190,2
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17190,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6520383,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3116368,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2909680,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1970958,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
938722,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

56385,0
006
Оказание жилищной помощи
7020,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
140723,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9304,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
147461,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
202757,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
136035,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
415665,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
398475,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57830,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3758,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
336887,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17190,2
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17190,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6520383,4
1
Жилищное хозяйство
3116368,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2909680,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1970958,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
938722,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

709,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
115873,8
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
115873,8
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55593,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
43058,8
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17222,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
100397,0
6
Жер қатынастары
4000,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
4000,0
021
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
100397,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14365,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
14365,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
86032,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86032,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
170612,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
170612,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
170612,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
47876,1
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
122736,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
675893,7
1
Автомобиль көлiгi
571122,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
571122,7
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
141375,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

709,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
115873,8
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
115873,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
55593,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
43058,8
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17222,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
100397,0
6
Земельные отношения
4000,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
4000,0
021
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
100397,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14365,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14365,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
86032,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
86032,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
170612,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
170612,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
170612,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
47876,1
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
122736,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
675893,7
1
Автомобильный транспорт
571122,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
571122,7
020
Развитие транспортной инфраструктуры
141375,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

133390,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
296357,6
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
104771,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
104771,0
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
57631,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
47140,0
13
Басқалар
138913,0
9
Басқалар
138913,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74000,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
74000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
64913,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
64913,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0,0
14
Борышқа қызмет көрсету
26482,0
1
Борышқа қызмет көрсету
26482,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26482,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
26482,0
15
Трансферттер
9314216,5
1
Трансферттер
9314216,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9314216,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
6055,2
007
Бюджеттік алып қоюлар
9221152,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
87007,0
053
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
0,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2,3
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
-766700,0
Бюджеттік кредиттер
59072,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59072,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
59072,0

133390,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
296357,6
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
104771,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
104771,0
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
57631,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
47140,0
13
Прочие
138913,0
9
Прочие
138913,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74000,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
74000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
64913,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
64913,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
0,0
077
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0,0
14
Обслуживание долга
26482,0
1
Обслуживание долга
26482,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26482,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
26482,0
15
Трансферты
9314216,5
1
Трансферты
9314216,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9314216,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
6055,2
007
Бюджетные изъятия
9221152,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
87007,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению местных исполнительных органов
0,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2,3
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
-766700,0
Бюджетные кредиты
59072,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59072,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
59072,0