Аягөз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/165-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 18/329-VIII шешімі
Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аягөз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №10/165-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған Аягөз ауданының бюджеті туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21831561,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 15038698,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49305,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 639430,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –6104128,2 мың теңге;
2) шығындар – 23844949,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -766700,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59072,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 825772,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1246688,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1246688,5 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 2045468,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 827479,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 28699,5 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Аягөз ауданының атқарушы органының резерві 36668,1 мың теңге сомасында бекітілсін.".
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Аягозского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 10/165-VIІI "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы"
Решение Аягозского районного маслихата области Абай от 4 декабря 2024 года № 18/329-VIII
Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аягозского районного маслихата "О бюджете Аягозского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №10/165-VІII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 21831561,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15038698,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49305,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 639430,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6104128,2 тысяч тенге;
2) затраты –23844949,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -766700,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59072,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 825772,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1246688,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1246688,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 2045468,0 тысяч тенге;
погашение займов – 827479,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28699,5 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Аягозского района на 2024 год в сумме 36668,1 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1070,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18118,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
18118,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
18118,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18118,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1448246,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
314236,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
314236,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
314236,1
2
Әлеуметтiк көмек
731671,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
731671,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60823,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
156551,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6719,2
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
141757,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
194703,8
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
171116,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
402338,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
380999,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59721,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2277,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9590,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
306943,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2467,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
0,0

1070,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18118,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
18118,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
18118,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18118,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1448246,8
1
Социальное обеспечение
314236,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
314236,1
005
Государственная адресная социальная помощь
314236,1
2
Социальная помощь
731671,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
731671,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60823,9
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
156551,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6719,2
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141757,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
194703,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
171116,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
402338,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
380999,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59721,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2277,0
021
Капитальные расходы государственного органа
9590,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
306943,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2467,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
0,0