Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 15-7-VIII шешімі.
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5120049 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2570509 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 2541662 мың теңге;
2) шығындар – 5211976,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44955 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107068 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62113 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 136882,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136882,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 107068 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62211 мың теңге;

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 29 марта 2024 года № 15-7-VIII.
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5120049 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2570509 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 2541662 тысяч тенге;
2) затраты – 5211976,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44955 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107068 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62113 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 136882,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136882,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107068 тысяч тенге;
погашение займов – 62211 тысяч тенге;

79927
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3988
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28412
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163642
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163642
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52114
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
8007
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
73218
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28560
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
139030
1
Тұрғын үй шаруашылығы
91600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88600
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
88600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3000
2
Коммуналдық шаруашылық
47430
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16296
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4310
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
11986
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31134
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
6337
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
24797
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
328439
1
Мәдениет саласындағы қызмет
78596
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

79927
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3988
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
237402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28412
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163642
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163642
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52114
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1743
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
8007
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
73218
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28560
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
139030
1
Жилищное хозяйство
91600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88600
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
88600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3000
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3000
2
Коммунальное хозяйство
47430
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16296
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4310
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
11986
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31134
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
6337
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
24797
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
328439
1
Деятельность в области культуры
78596
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)