Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 мамырдағы № 17-2-VIII шешімі
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-2-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5354824,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2661657 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18914 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2673808,4 мың теңге;
2) шығындар – 5455145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44955 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107068 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62113 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145275,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –145275,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 107068 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 133329 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 171536,6 мың теңге.";
8-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 17 мая 2024 года № 17-2-VIII
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 13-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5354824,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2661657 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18914 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2673808,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5455145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44955 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107068 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62113 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 145275,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145275,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107068 тысяч тенге;
погашение займов – 133329 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 171536,6 тысяч тенге.";
абзац первый пункта 8 изложить в новой редакции:

"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2220334,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы С. Урашева
Бородулиха аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 17 мамырдағы
№ 17-2-VIII шешіміне
қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Барлығы кірістер (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кiрiстер атауы
I.КІРІСТЕР

"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2220334,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата С. Урашева
Приложение к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 17 мая 2024 года
№ 17-2-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Всего доходы (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1.ДОХОДЫ

5128
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
740710
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
144734
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144734
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
144734
2
Әлеуметтік көмек
432334
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
432334
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
61182
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21813
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
79537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3988
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
237402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
28412
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
163642
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163642
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52114
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1743
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
8007
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
73218
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28560
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
243200
1
Тұрғын үй шаруашылығы
209093
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
88600
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
88600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
120493
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

5128
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
740710
1
Социальное обеспечение
144734
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144734
005
Государственная адресная социальная помощь
144734
2
Социальная помощь
432334
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
432334
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
61182
006
Оказание жилищной помощи
21813
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
79537
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3988
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
237402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
28412
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
163642
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163642
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52114
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1743
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
8007
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
73218
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28560
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
243200
1
Жилищное хозяйство
209093
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
88600
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
88600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
120493
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры