"Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-185/VIII "Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 14-256/VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 21-410/VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 24.12.2024 № 21-410/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ :
1. Үржар аудандық мәслихатының "Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №8-185/VIII шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
1 тармак жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 891 176,6 мың тенге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 173 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 014,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан тусетін тусімдер – 57 710,0 мың теңге;
трансферттер тусімі – 7 619 933,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 959 884,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 280,0 мың теңге, сонын ішінде:
бюджеттік кредиттер – 97 838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 558,0 мын тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, сонын ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік каржы активтерін сатудан тусетін тусімдер – 0,0 мың теңге; |
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -124 987,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 987,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 97 838,0 мың теңге;

О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8-185/VIII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 22 апреля 2024 года № 14-256/VIII. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 24 декабря 2024 года № 21-410/VIII
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата области Абай от 24.12.2024 № 21-410/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8-185/VIII следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 891 176,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 173 519,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 014,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 57 710,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 619 933,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 959 884,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 280,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 97 838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 558,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124 987,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 987,9 тысяч тенге:
поступление займов – 97 838,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 43 456,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 605,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнін 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 косымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Үржар аудандық мәслихатының төрағасы А. Омаров
Үржар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 22 сәуірдегі
№ 14-256/VIII шешіміне
1 қосымша
Үржар аудандық мәслихатының

погашение займов – 43 456,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 605,9 тысяч тенге.";
приложение 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2 настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Урджарского районного маслихата А. Омаров
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата
от 22 апреля 2024 года
№ 14-256/VIII
Приложение 1 к решению
Урджарского районного
маслихата

10 950,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
10 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 556 462,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
670 509,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
670 509,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
670 509,0
2
Әлеуметтiк көмек
539 088,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
539 088,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
143 318,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119 808,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 975,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
172 352,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
95 435,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
346 865,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
346 865,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 409,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 899,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 900,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
175 003,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
85 654,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 509 721,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
857 072,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

10 950,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
10 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 556 462,8
1
Социальное обеспечение
670 509,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
670 509,0
005
Государственная адресная социальная помощь
670 509,0
2
Социальная помощь
539 088,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
539 088,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
143 318,0
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119 808,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 975,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
172 352,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
95 435,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
346 865,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
346 865,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 409,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 899,0
021
Капитальные расходы государственного органа
16 900,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
175 003,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
85 654,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 509 721,2
1
Жилищное хозяйство
857 072,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 007 305,4
1
Автомобиль көлiгi
985 105,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
985 105,4
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
30 978,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
954 127,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
22 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 200,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
22 200,0
13
Басқалар
890 776,2
9
Басқалар
890 776,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
450 000,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
450 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33 000,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
33 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
407 776,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
407 776,2
14
Борышқа қызмет көрсету
287 729,0
1
Борышқа қызмет көрсету
287 729,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
287 729,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
287 729,0
15
Трансферттер
892 373,0
1
Трансферттер
892 373,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
892 373,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 645,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
120 742,0
038
Субвенциялар
723 643,0
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

1 007 305,4
1
Автомобильный транспорт
985 105,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
985 105,4
022
Развитие транспортной инфраструктуры
30 978,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
954 127,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
22 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 200,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
22 200,0
13
Прочие
890 776,2
9
Прочие
890 776,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
450 000,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
450 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 000,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
33 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
407 776,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
407 776,2
14
Обслуживание долга
287 729,0
1
Обслуживание долга
287 729,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
287 729,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
287 729,0
15
Трансферты
892 373,0
1
Трансферты
892 373,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
892 373,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 645,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
120 742,0
038
Субвенции
723 643,0
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан