"Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-185/VIII "Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 қыркүйектегі № 18-339/VIII шешімі
Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Үржар аудандық мәслихатының "Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №8-185/VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармак жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Үржар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 561 670,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 220 484,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33 604,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8 303,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 299 279,7 мың теңге;
2) шығындар – 9 302 378,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 487,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 53 534,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 047,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 761 194,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 761 194,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 725 534,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 945,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 605,9 мың теңге.";
4 тармак жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8-185/VIII
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 20 сентября 2024 года № 18-339/VIII
Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Урджарского районного маслихата "О бюджете Урджарского района на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 8-185/VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 561 670,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 220 484,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33 604,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 303,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 299 279,7 тысяч тенге;
2) затраты – 9 302 378,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 487,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53 534,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 047,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 761 194,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 761 194,9 тысяч тенге:
поступление займов – 725 534,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34 945,0 тысяч тенге
используемые остатки бюджетных средств – 70 605,9 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18 бабы 8 тармағына сәйкес, Үржар ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне, 2024 жылға республикалық бюджеттен, тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдауға бюджеттік кредит 53 534,0 мың теңге сомасы және аудандық бюджеттен көтерме жәрдемақы 2 954,0 мың теңге сомасы ескерілсін.";

"4. В соответствии пункту 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" учесть в районном бюджете на 2024 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Урджарского района меры социальной поддержки для приобретения или строительства жилья, бюджетный кредит из республиканского бюджета в сумме 53 534,0 тысяч тенге и подъемное пособие за счет районного бюджета в сумме 2 954,0 тысяч тенге.";

7 950,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 900,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
8 900,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 900,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 900,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
961 240,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
363 348,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
363 348,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
363 348,0
2
Әлеуметтiк көмек
354 090,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
354 090,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
97 454,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 461,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 768,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134 672,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40 535,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
243 802,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
243 802,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 581,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 421,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 900,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
116 910,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
36 990,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 977 579,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 638 069,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 950,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 900,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 900,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 900,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 900,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
961 240,8
1
Социальное обеспечение
363 348,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
363 348,0
005
Государственная адресная социальная помощь
363 348,0
2
Социальная помощь
354 090,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
354 090,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
97 454,0
006
Оказание жилищной помощи
200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 461,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 768,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134 672,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40 535,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
243 802,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
243 802,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69 581,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 421,0
021
Капитальные расходы государственного органа
16 900,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
116 910,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
36 990,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 977 579,9
1
Жилищное хозяйство
1 638 069,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

80 461,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
503 817,5
12
Көлiк және коммуникация
935 515,1
1
Автомобиль көлiгi
919 315,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
919 315,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
3 542,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
915 773,1
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
16 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 200,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
16 200,0
13
Басқалар
884 776,2
9
Басқалар
884 776,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
450 000,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
450 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 000,0
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
27 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
407 776,2
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
407 776,2
14
Борышқа қызмет көрсету
50 640,0
1
Борышқа қызмет көрсету
50 640,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50 640,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
50 640,0
15
Трансферттер
611 701,0
1
Трансферттер
611 701,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
611 701,0
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 645,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

80 461,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
503 817,5
12
Транспорт и коммуникации
935 515,1
1
Автомобильный транспорт
919 315,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
919 315,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
3 542,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
915 773,1
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
16 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 200,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
16 200,0
13
Прочие
884 776,2
9
Прочие
884 776,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
450 000,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
450 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 000,0
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
27 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
407 776,2
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
407 776,2
14
Обслуживание долга
50 640,0
1
Обслуживание долга
50 640,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50 640,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
50 640,0
15
Трансферты
611 701,0
1
Трансферты
611 701,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
611 701,0
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 645,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства