Тараз қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-3 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне cәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 332 188 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35 405 640 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 600 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 17 882 873 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 443 675 мың теңге;
2) шығындар – 71 359 315 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджете города Тараз на 2025-2027 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2024 года № 25-3
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 332 188 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 35 405 640 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 600 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 17 882 873 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 443 675 тысяч тенге;
2) затраты – 71 359 315 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

18 808
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
950 157
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
950 157
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
950 157
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 162 267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 711 444
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 711 444
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 701 844
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
477 530
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
29 726
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
283 743
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
424 809
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 325 082
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
60 954
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 548 979
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 290
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 156
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 504
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 182 039
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
112 451
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
43 539
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
200 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
31 644 946
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
281 215
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
281 215
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

18 808
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
950 157
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
950 157
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
950 157
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 162 267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 711 444
005
Государственная адресная социальная помощь
3 711 444
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 701 844
006
Оказание жилищной помощи
100 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
477 530
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
29 726
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
283 743
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
424 809
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 325 082
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
60 954
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 548 979
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
179 290
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 156
021
Капитальные расходы государственного органа
20 504
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 182 039
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
112 451
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
43 539
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
200 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
31 644 946
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
281 215
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
281 215
467
Отдел строительства района (города областного значения)

100 264
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
16 845
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 489
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 811
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
159 933
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 820
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
22 113
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
797 845
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 945
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
648 900
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
227 342
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
227 342
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
141 434
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
132 701
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 733
02
Қорғаныс
20 341
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
20 341
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
20 341
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 027 595
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 027 595
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 027 595
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 990 492
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 013 927
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 013 927
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 085 044
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
108 150
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
516 449
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32 149
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
306 868
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
459 431
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

100 264
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
16 845
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 489
018
Капитальные расходы государственного органа
17 811
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
159 933
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
137 820
004
Капитальные расходы государственного органа
22 113
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
797 845
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
148 945
013
Капитальные расходы государственного органа
648 900
467
Отдел строительства района (города областного значения)
227 342
040
Развитие объектов государственных органов
227 342
493
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
141 434
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
132 701
003
Капитальные расходы государственного органа
8 733
02
Оборона
20 341
122
Аппарат акима района (города областного значения)
20 341
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
20 341
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 027 595
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 027 595
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 027 595
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 990 492
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 013 927
005
Государственная адресная социальная помощь
4 013 927
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 085 044
006
Оказание жилищной помощи
108 150
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
516 449
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32 149
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
306 868
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
459 431
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью