Тараз қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне cәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 980 895 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 35 405 640 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 600 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 12 531 580 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 443 675 мың теңге;
2) шығындар – 73 634 895 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О бюджете города Тараз на 2025-2027 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2024 года № 25-3.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 980 895 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 35 405 640 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 600 000 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 531 580 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 443 675 тысяч тенге;
2) затраты – 73 634 895 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 9 346 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 9 346 000 мың мың теңге":
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 046 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 700 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 14.02.2025 № 26-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5) дефицит (профицит) бюджета – 9 346 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 9 346 000 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 10 046 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 700 000 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 14.02.2025 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2025).

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 897 016
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 936 936
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
501 407
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
31 212
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
297 930
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
446 049
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
3 491 336
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
64 002
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 626 428
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188 255
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 714
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 529
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 241 141
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
118 074
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
45 716
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
210 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
210 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
33 227 193
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
295 276
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
295 276
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 984 499
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 365 720
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 790 588
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 828 191
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
3 412 886
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

005
Государственная адресная социальная помощь
3 897 016
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 936 936
006
Оказание жилищной помощи
105 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
501 407
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
31 212
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
297 930
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
446 049
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
3 491 336
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
64 002
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 626 428
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
188 255
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 714
021
Капитальные расходы государственного органа
21 529
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 241 141
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
118 074
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
45 716
491
210 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
210 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
33 227 193
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
295 276
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
295 276
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 984 499
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 365 720
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 790 588
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
3 412 886
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда