Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №16-2 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 мамырдағы № 24-3 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы 1 тармақ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10515967 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2782891 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7610267 мың теңге;
2) шығындар – 11560040 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 179389 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49515 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1232590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1232590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49515 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Экология, табиғатты пайдалану,
денсаулық, жанұя мен әйелдер ісі,
мүгедектер және тұрғындардың
тұрмысы төмен бөлігін әлеуметтік
қорғау мәселелері" жөніндегі тұрақты
комиссиясының төрағасы,
№10 сайлау округінің депутаты А. Жамишжанов
Байзақ аудандық мәслихатының
2024 жылғы 17 мамырдағы
№ 24-3 шешіміне қосымша
Байзақ аудандық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 16-2 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года №16-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 17 мая 2024 года № 24-3
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10515967 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2782891 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7610267 тысяч тенге;
2) затраты – 11560040 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179389 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49515 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1232590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1232590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 49515 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель комиссии по вопросам
экологии, природопользованию,
здровоохранению, делам семья и женщин,
инвалидов и вопросам социальной защиты
малообеспеченного населения,
депутат районного маслихата
избирательного округа №10 А. Жамишжанов
Приложение к решению
Байзакского районного маслихата
от 17 мая 2024 года № 24-3
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 26 декабря 2023 года № 16-2
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Под
класс
1. Доходы

38305
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
115005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1128
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
250055
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
152806
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43605
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16553
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
92648
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
53954
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36627
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7798
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30768
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30768
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8172
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8172
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
57820
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
57820
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48446
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9174
12
Көлiк және коммуникация
637154
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
637154
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
570115
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

38305
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
115005
006
Капитальные расходы государственного органа
1128
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
250055
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
152806
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
43605
006
Капитальные затраты государственного органа
16553
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
92648
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
53954
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36627
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9529
007
Капитальные расходы государственного органа
7798
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30768
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30768
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8172
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8172
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
57820
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
57820
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48446
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200
015
Капитальные расходы государственного органа
9174
12
Транспорт и коммуникации
637154
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
637154
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2700
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
570115
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям