Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 31-2 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Байзақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192633 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11024329 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2988891 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 66809 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7912629 мың теңге;
2) шығындар – 12068402 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 179389 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 228904 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 49515 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1232590 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1232590 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1138455 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 49515 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 134522 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Байзакского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-2 "О районном бюджете на 2024–2026 годы"
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 6 сентября 2024 года № 31-2
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байзакского районного маслихата "О районном бюджете на 2024 – 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192633) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11024329 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2988891 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 66809 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7912629 тысяч тенге;
2) затраты – 12068402 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179389 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 228904 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49515 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1232590 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1232590 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1138455 тысяч тенге;
погашение займов – 49515 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134522 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

8795
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41118
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
77072
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29549
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
29549
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
47523
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
47523
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1314081
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1314081
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
385115
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
85101
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104847
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9304
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
103629
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61682
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3832
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
599
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
45000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
447083
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
51500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11389
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3139981
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9000
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
9000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

8795
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41118
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
77072
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29549
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
29549
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
47523
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
47523
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1314081
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1314081
005
Государственная адресная социальная помощь
385115
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
85101
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104847
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9304
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103629
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61682
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3832
021
Капитальные расходы государственного органа
599
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
45000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
447083
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
51500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11389
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
3139981
458
Управление жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения).
10000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9000
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
9000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

24928
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22927
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2001
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
165262
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41329
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
122005
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1928
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
257967
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
158616
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49445
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16523
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
92648
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4355
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
4355
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
55956
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38129
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8529
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9298
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30768
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30768
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8272
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
8272
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
131196
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
131196
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
121850
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

24928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22927
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2001
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
165262
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
41329
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
122005
006
Капитальные расходы государственного органа
1928
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
257967
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
158616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
49445
006
Капитальные затраты государственного органа
16523
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
92648
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4355
010
Развитие объектов сельского хозяйства
4355
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
55956
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
38129
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8529
007
Капитальные расходы государственного органа
9298
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30768
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30768
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8272
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
8272
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
131196
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
131196
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
121850
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов