"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 15 шілдедегі № 27-2 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 687 393 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 637 272 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 310 504 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 376 225 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 363 392 мың теңге;
2) шығындар – 18 466 021 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 613 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 58 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 607 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15 июля 2024 года № 27-2
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 16 687 393 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 637 272 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 310 504 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 376 225 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 363 392 тысяч тенге;
2) затраты – 18 466 021 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 613 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 58 613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 837 241 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 837 241 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 645 139 мың теңге; қарыздарды өтеу – 120 357 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 312 459 мың теңге".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық мәслихатының төрағасы Н. Садыков
Қордай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 15 шілдедегі
№27-2 шешіміне қосымша
Қордай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№16-3 шешіміне 1 – қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 837 241 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 837 241 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 645 139 тысяч тенге;
погашение займов – 120 357 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 312 459 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кордайского районного маслихата Н. Садыков
Приложение к решению
Кордайского районного маслихата
от 15 июля 2024 года №27-2
Приложение 1 к решению
Кордайского районного маслихата
от 25 декабря 2023 года №16-3
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

29126
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1201285
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267010
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
267010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
647591
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
101216
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112694
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13092
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
156521
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
262768
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286684
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71914
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8690
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
192280
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
804
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11696
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5835121
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40885
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
40885
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
4171352
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

29126
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1201285
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267010
005
Государственная адресная социальная помощь
267010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
647591
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
101216
006
Оказание жилищной помощи
1300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112694
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13092
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156521
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
262768
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71914
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
021
Капитальные расходы государственного органа
8690
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
192280
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
804
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11696
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5835121
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40885
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
40885
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
4171352
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры