"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 қыркүйектегі № 31-2 шешімі
Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қордай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 16-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 822 662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 867 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 323 449 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 376 225 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 254 998 мың теңге;
2) шығындар – 18 601 290 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 613 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 58 613 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 607 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -1 837 241 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 9 сентября 2024 года № 31-2
Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кордайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 16-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 16 822 662 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 867 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 323 449 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 376 225 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 254 998 тысяч тенге;
2) затраты – 18 601 290 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 613 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 58 613 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 607 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 837 241 тысяч тенге;

6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 837 241 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 645 139 мың теңге; қарыздарды өтеу – 120 357 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 312 459 мың теңге".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қордай аудандық мәслихат төрағасының
міндетін атқарушысы К. Кипчакбаева
Қордай аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 837 241 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 645 139 тысяч тенге;
погашение займов – 120 357 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 312 459 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Исполняющая обязанности председателя
Кордайского районного маслихата К. Кипчакбаева
Приложение к решению
Кордайского районного маслихата

150
02
Қорғаныс
78282
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8028
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8028
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70254
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) көлеміндегі төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
41300
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
28954
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35370
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35370
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35370
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1190885
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
257010
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
257010
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
647591
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
101216
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112694
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13092
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
156521
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
262768
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286684
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71914
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8690
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
192280

150
02
Оборона
78282
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8028
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8028
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70254
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
41300
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
28954
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35370
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35370
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35370
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1190885
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
257010
005
Государственная адресная социальная помощь
257010
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
647591
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
101216
006
Оказание жилищной помощи
900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112694
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13092
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156521
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
262768
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286684
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71914
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
021
Капитальные расходы государственного органа
8690
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
192280

47496
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54010
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
54010
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
49066
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30337
010
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
22
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18707
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
190701
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47729
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
135832
006
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
7140
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
850538
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
850538
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
850538
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1641306
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
56022
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56022
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1454225
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1454225
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
42205
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
42205
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
88854
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55516
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
32558
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
780
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
163357
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
163357
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
76456
013
Аудан аумағында қала құрысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық облыстық маңызы бар қаланың, кенттердің және өзгеде ауылдық елді мекендердің бас жоспарын әзірлеу

47496
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54010
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
54010
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
49066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
30337
010
Капитальные расходы государственного органа
22
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18707
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
190701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
47729
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
135832
006
Капитальные расходы государственного органа
7140
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
850538
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
850538
036
Развитие газотранспортной системы
850538
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1641306
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
56022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
56022
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1454225
010
Развитие объектов сельского хозяйстваv
1454225
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
42205
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
42205
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
88854
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
55516
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
32558
007
Капитальные расходы государственного органа
780
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
163357
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
163357
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
76456
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов