2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-4 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қордай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 773 165 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 980 732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 131 455 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 293 506 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 367 472 мың теңге;
2) шығындар – 13 773 165 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 703 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 42 703 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 77 223 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер-0 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2024 года № 38-4
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 13 773 165 тысяч тенге, в том числе: налоговые поступления – 4 980 732 тысяч тенге; неналоговые поступления – 131 455 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 293 506 тысяч тенге; поступления трансфертов – 8 367 472 тысяч тенге;
2)затраты – 13 773 165 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 42 703 тысяч тенге, в том числе бюджетные кредиты – 42 703 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 77 223 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -42703 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 703 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 119 926 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 223 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2025 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 4 223 898 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 50 644 мың теңге сомасында бекітілсін.

5)дефицит (профицит) бюджета – -42 703 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 703 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 119 926 тысяч тенге;
погашение займов – 77 223 тысяч тенге;
7)используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Установить на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 4 223 898 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 50 644 тысяч тенге.

27447
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
02
Қорғаныс
81289
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12010
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12010
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
69279
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36079
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
30000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
30000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1540675
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
404896
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
404896
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
622572
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
104198
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
209248
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
13589
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
166263
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
127674
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
513207
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73858
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
171
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0

27447
003
Капитальные расходы государственного органа
0
02
Оборона
81289
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12010
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12010
122
Аппарат акима района (города областного значения)
69279
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36079
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
30000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
30000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1540675
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
404896
005
Государственная адресная социальная помощь
404896
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
622572
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
104198
006
Оказание жилищной помощи
1600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
209248
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
13589
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166263
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
127674
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
513207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73858
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300
021
Капитальные расходы государственного органа
171
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0