Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қарашадағы № 32-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3–қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –14508663 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4582499 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22112 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –45000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9859052 мың теңге;
2) шығындар –14751130 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –662567 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –737214 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 74647 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 95200 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 95200 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1000234 мың теңге;

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 16-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 4 ноября 2024 года № 32-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14508663 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4582499 тысяч тенге;
неналоговые поступления –22112 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9859052 тысяч тенге;
2) затраты – 14751130 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –662567 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 737214 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –74647 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 95200 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 95200 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1000234 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1000234 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -737214 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 74647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 337667 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихатының төрағасы М. Көкрекбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2024 жылғы 04 қарашадағы
№32-2 шешіміне қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге 2024
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1000234 тысяч тенге;
поступление займов -737214 тысяч тенге;
погашение займов -74647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -337667 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Меркенского района М. Кокрекбаев
Приложение к решению
маслихата Меркенского района
от 04 ноября 2024 года №32-2
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге 2024
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

67763
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40779
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
40779
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
140750
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
140750
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66358
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
74392
12
Көлік және коммуникация
165327
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165327
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4144
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
32700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
37187
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
91296
13
Басқалар
1827723
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1037738
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
137738
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
900000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
28115
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
28115
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
761870
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
20000
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
741870
14
Борышқа қызмет көрсету
112
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
112
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
112
15
Трансферттер
1301617
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1301617

67763
007
Капитальные расходы государственного органа
10000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40779
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40779
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
140750
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
140750
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
66358
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
74392
12
Транспорт и коммуникации
165327
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165327
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4144
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
32700
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
37187
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
91296
13
Прочие
1827723
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1037738
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках единой программы поддержки и развития бизнеса " Дорожная карта бизнеса-2025"
137738
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі"
900000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
28115
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
28115
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
761870
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года
20000
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі"
741870
14
Обслуживание долга
112
452
Отдел финансов района (города областного значения)
112
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
112
15
Трансферты
1301617
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1301617