Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-2 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 34-2 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2,3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер –14436547 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4264151 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21747 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –50640 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10100009 мың теңге;
2) шығындар –14679014 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –447467 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –555304 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 77837 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 95200 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 95200 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -815134 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 815134 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -555304 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77837 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 337667 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 16-2 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 9 декабря 2024 года № 34-2
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14436547 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4264151 тысяч тенге;
неналоговые поступления –21747 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50640 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10100009 тысяч тенге;
2) затраты – 14679014 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –447467 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 555304 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –77837 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 95200 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 95200 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -815134 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 815134 тысяч тенге;
поступление займов -555304 тысяч тенге;
погашение займов -77837 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -337667 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

17371
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
881907
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50066
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2635
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
10100
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
270000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
549061
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
58747
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56680
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2067
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2407528
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169766
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11386
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2226376
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
41662
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40912
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
02
Қорғаныс
39723
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
39723
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1778
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
37945
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37393
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37393
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37393
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1032005
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
207622
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
207622
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
289588
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

17371
452
Отдел финансов района (города областного значения)
881907
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50066
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2635
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
10100
018
Капитальные расходы государственного органа
45
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
270000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
549061
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
58747
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
56680
004
Капитальные расходы государственного органа
2067
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2407528
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
169766
013
Капитальные расходы государственного органа
11386
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2226376
493
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
41662
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
40912
003
Капитальные расходы государственного органа
750
02
Оборона
39723
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39723
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1778
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
37945
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37393
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37393
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37393
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1032005
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
207622
005
Государственная адресная социальная помощь
207622
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
289588
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

77763
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67763
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40789
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
40789
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
140098
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
140098
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66356
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
73742
12
Көлік және коммуникация
144327
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
144327
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4144
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11700
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
37187
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
91296
13
Басқалар
1799958
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1037919
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
137919
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
900000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14675
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14675
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
747364
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
20000
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
727364
14
Борышқа қызмет көрсету
112
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
112
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

77763
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
67763
007
Капитальные расходы государственного органа
10000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40789
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40789
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
140098
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
140098
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
66356
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
73742
12
Транспорт и коммуникации
144327
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
144327
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4144
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11700
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
37187
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
91296
13
Прочие
1799958
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1037919
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках единой программы поддержки и развития бизнеса " Дорожная карта бизнеса-2025"
137919
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі"
900000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14675
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14675
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
747364
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках государственной программы развития регионов до 2025 года
20000
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта " Ауыл-Ел бесігі"
727364
14
Обслуживание долга
112
452
Отдел финансов района (города областного значения)
112
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета