2025-2027 жылдарға арналған Меркі ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 37-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1-1. Ақтоған ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 127603 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 41331 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 85672 мың теңге;
шығындар – 127603 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
1-2. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер -223966 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 93342 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –129424 мың теңге;
шығындар –223966 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 0 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
1-3. Меркі ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға бюджеті тиісінше осы шешімнің 3-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесіндей көлемдерде бекітілсін:
кірістер - 345971 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 319938 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 580 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері –22953 мың теңге;
шығындар –345971 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер –0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу-0 мың теңге;
қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо –0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
бюджеттің тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –0 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-0 мың теңге.

О бюджете сельских округов Меркенского района на 2025-2027 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 27 декабря 2024 года № 37-2
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Меркенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1-1. Утвердить бюджет Актоганского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
доходы –127603 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 41331 тысяч тенге;
неналоговые поступления –100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –500 тысяч тенге;
поступления трансфертов –85672 тысяч тенге;
затраты –127603 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0 тысяч тенге.
1-2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложению 2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
доходы – 223966 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 93342 тысяч тенге;
неналоговые поступления –200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –1000 тысяч тенге;
поступления трансфертов –129424 тысяч тенге;
затраты –223966 тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – 0 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0 тысяч тенге.
1-3. Утвердить бюджет Меркенского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложению 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
доходы - 345971 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –319938 тысяч тенге;
неналоговые поступления –580 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –2500 тысяч тенге;
поступления трансфертов –22953 тысяч тенге;
затраты –345971 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит бюджета (профицит) – - 0 тысяч тенге;
финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 0 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -0 тысяч тенге.

2. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
3. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферт сомасы ескерілсін.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау сегізінші шақырылған аудандық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және құрылыс пен инфрақұрылымды дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

2. Бюджетные программы, не подлежащие секвестру в процессе исполнения бюджета сельских округов на 2025 год не предусмотрены.
3. В бюджете сельских округов на 2025 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата восьмого созыва по вопросам экономики, бюджета, налогов и развития строительства и инфраструктуры.