Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 қыркүйектегі № 27-2 шешімі
Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024– 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14764415 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–4929374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 107082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9651659 мың теңге.
2) шығындар – 14504776 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1276194 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1405550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –129356 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 398737 мың теңге,оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 398737 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 398737 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1415292 теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 9 сентября 2024 года № 27-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
№ 14-3 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 14764415 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4929374 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76300 тысяч тенге;
поступления трансфертов –9651659 тысяч тенге.
2) затраты – 14504776 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1276194 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1405550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 129356 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 398737 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 398737 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 398737 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1415292 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1405550 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 129356 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 139098 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Абенов
Шу аудандық мәслихатының

5) дефицит (профицит) бюджета – -1415292 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1415292 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1405550 тысяч тенге;
погашение займов – 129356 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139098 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Ж. Абенов
Приложение к решению
Шуского районного маслихата

37040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37040
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37040
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1169469
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290789
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
290789
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
450599
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4039
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6782
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
237222
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
428081
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65098
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1782
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12254
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
339204
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9743
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5093369
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
183357
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
10000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42357
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
131000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1478190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

37040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37040
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37040
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1169469
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290789
005
Государственная адресная социальная помощь
290789
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
450599
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
4039
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117615
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6782
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
237222
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
428081
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65098
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1782
021
Капитальные расходы государственного органа
12254
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
339204
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9743
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5093369
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
183357
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42357
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
131000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1478190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

61000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
45946
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29446
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
323292
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86725
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
212207
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15272
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9088
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
205987
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
41026
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40726
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
66685
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60180
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5505
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
48276
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
48276
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
97421
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
97421
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
62721
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14000
12
Көлiк және коммуникация
637966
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

61000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
45946
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
29446
010
Капитальные расходы государственного органа
12500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
323292
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
86725
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
212207
006
Капитальные расходы государственного органа
15272
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9088
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
205987
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
41026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40726
006
Капитальные расходы государственного органа
300
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
66685
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
60180
004
Организация работ по зонированию земель
5505
007
Капитальные расходы государственного органа
1000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
48276
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
48276
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
97421
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
97421
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
62721
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20700
015
Капитальные расходы государственного органа
14000
12
Транспорт и коммуникации
637966
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)