Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 10 мамырдағы № 126 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190686 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 979 490 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 568 999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 815 472 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 89 595 019 мың теңге;
2) шығындар – 141 835 425 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 125 031 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 513 816 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 388 785 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 980 966 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 980 966 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 823 851 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 411 732 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 568 847 мың теңге.";

О внесении изменений в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 10 мая 2024 года № 126
РЕШИЛ:
1. Внести в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 190686) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 135 979 490 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 568 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 815 472 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 89 595 019 тысяч тенге;
2) затраты – 141 835 425 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 125 031 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 513 816 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 388 785 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 980 966 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 980 966 тысяч тенге:
поступление займов – 9 823 851 тысяч тенге;
погашение займов – 2 411 732 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 568 847 тысяч тенге.";

656 203
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
640 295
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
15 908
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9 610 437
1
Ауыл шаруашылығы
6 612 024
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 451 771
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 431
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
30 215
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 470
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
16 013
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
85 250
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 119 597
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 350
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 944
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
20 231
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
45 270
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 160 253
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар

656 203
007
Развитие теплоэнергетической системы
640 295
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
15 908
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9 610 437
1
Сельское хозяйство
6 612 024
719
Управление ветеринарии области
1 451 771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
71 431
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
30 215
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 470
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
16 013
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
85 250
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 119 597
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 350
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 944
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 231
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
45 270
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 160 253
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур

361 816
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
4 513 648
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
9 518
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9 518
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
185 113
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
185 113
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
748 800
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
748 800
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 570 217
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
2 459 988
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 110 229
Нысаналы даму трансферттері
17 100 055
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 978 284
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
317 937
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
481 055
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
135 895
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
775 031
спорт нысандарын дамыту
268 366
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 121 771
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
175 713
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 522 191
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
6 567 032
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 924 772
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
932 063
Бюджетные кредиты:
361 816
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816

361 816
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
4 513 648
в том числе:
Управление экономики области
9 518
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9 518
Управление координации занятости и социальных программ области
185 113
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 113
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
748 800
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
748 800
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 570 217
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
2 459 988
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 110 229
Целевые трансферты на развитие:
17 100 055
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 978 284
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317 937
на строительство жилых домов жилищного фонда
481 055
развития объектов чрезвычайных ситуаций
135 895
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
775 031
развитие объектов спорта
268 366
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 121 771
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
175 713
на развитие систем теплоснабжения
3 522 191
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
6 567 032
на развитие газотранспортной системы
3 924 772
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
932 063
Бюджетные кредиты:
361 816
в том числе:
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816