Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 5 шілдедегі № 144 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190686 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 136 930 213 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 568 999 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 771 270 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 89 589 944 мың теңге;
2) шығындар – 139 676 113 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 075 418 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 464 203 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 388 785 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 821 318 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 821 318 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 664 203 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 411 732 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 568 847 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық
мәслихатының XVI
сессиясының 2024 жылғы
5 шілдедегі
№ 144 шешіміне
1 қосымша
Ұлытау облыстық
мәслихатының IX
сессиясының 2023 жылғы
13 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 5 июля 2024 года № 144
РЕШИЛ:
1. Внести в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 190686) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 930 213 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 568 999 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 771 270 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 89 589 944 тысяч тенге;
2) затраты – 139 676 113 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 075 418 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 464 203 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 388 785 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 821 318 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 821 318 тысяч тенге:
поступление займов – 14 664 203 тысяч тенге;
погашение займов – 2 411 732 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 568 847 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1 к решению
XVI сессии маслихата
области Ұлытау от 5 июля
2024 года
Приложение 1
к решению IX сессии
маслихата области Ұлытау
от 13 декабря 2023 года № 95
Областной бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

15 908
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9 610 437
1
Ауыл шаруашылығы
6 612 024
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 451 771
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 431
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
30 215
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 470
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
16 013
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
85 250
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 119 597
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 350
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
27 944
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
20 231
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
45 270
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 160 253
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
60 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
3 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу

15 908
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9 610 437
1
Сельское хозяйство
6 612 024
719
Управление ветеринарии области
1 451 771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
71 431
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
30 215
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 470
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
16 013
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
85 250
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 119 597
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 350
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
27 944
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 231
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
45 270
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 160 253
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
60 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
3 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

7 950 387
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
4 840 352
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 110 035

7 950 387
на строительство жилых домов жилищного фонда
4 840 352
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 110 035