Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 31 шілдедегі № 151 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының IX сессиясының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 95 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190686 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 137 912 771 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 244 413 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 078 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 89 589 944 мың теңге;
2) шығындар – 141 076 151 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 075 417 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 464 202 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 388 785 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 238 797 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 238 797 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 664 202 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 411 732 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 986 327 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық
мәслихатының XVII
сессиясының 2024 жылғы
31 шілдедегі № 151
шешіміне
1 қосымша
Ұлытау облыстық
мәслихатының IX
сессиясының 2023 жылғы
13 желтоқсандағы № 95
шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 31 июля 2024 года № 151
РЕШИЛ:
1. Внести в решение IX сессии маслихата области Ұлытау от 13 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 190686) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 137 912 771 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 244 413 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 078 414 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 89 589 944 тысяч тенге;
2) затраты – 141 076 151 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 075 417 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 464 202 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 388 785 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 238 797 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 238 797 тысяч тенге:
поступление займов – 14 664 202 тысяч тенге;
погашение займов – 2 411 732 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 986 327 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение 1 к решению
XVII сессии маслихата
области Ұлытау от 31 июля
2024 года №151
Приложение 1
к решению IX сессии
маслихата области Ұлытау
от 13 декабря 2023 года № 95
Областной бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
І. ДОХОДЫ

22 895
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
20 231
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
47 750
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 157 253
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
57 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
3 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
6 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 300 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
55 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 653 471
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 054 000
2
Су шаруашылығы
231 259
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
231 259
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
50 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
181 259
3
Орман шаруашылығы
252 494
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
252 494
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
252 494
4
Балық шаруашылығы
10 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 336 636
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

22 895
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 231
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
47 750
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 157 253
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
57 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
3 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
6 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 300 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
55 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 653 471
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 054 000
2
Водное хозяйство
231 259
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
231 259
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
50 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
181 259
3
Лесное хозяйство
252 494
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
252 494
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
252 494
4
Рыбное хозяйство
10 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 000
5
Охрана окружающей среды
1 336 636
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

8 312 202
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
4 953 648
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
9 518
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9 518
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
185 113
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
185 113
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
748 800
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
748 800
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
440 000
көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін ағымдағы жөндеу бойынша іс-шараларды жүргізуге
440 000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 570 217
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
2 459 988
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 110 229
Нысаналы даму трансферттері
18 785 830
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 174 727
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
317 937
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
804 960
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
139 433
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
775 031
спорт нысандарын дамыту
137 366
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 611 103
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
256 403
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 522 191
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
7 019 876
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 880 570
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
932 063
Бюджетные кредиты:
8 312 202
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
361 816
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
361 816
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 950 386
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
4 840 351
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 110 035

8 312 202
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
4 953 648
в том числе:
Управление экономики области
9 518
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9 518
Управление координации занятости и социальных программ области
185 113
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 113
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
748 800
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
748 800
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
440 000
на проведение мероприятий по текущему ремонту фасадов многоквартирных жилых домов
440 000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 570 217
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
2 459 988
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 110 229
Целевые трансферты на развитие:
18 785 830
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 174 727
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
317 937
на строительство жилых домов жилищного фонда
804 960
развития объектов чрезвычайных ситуаций
139 433
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
775 031
развитие объектов спорта
137 366
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 611 103
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
256 403
на развитие систем теплоснабжения
3 522 191
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
7 019 876
на развитие газотранспортной системы
4 880 570
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
932 063
Бюджетные кредиты:
8 312 202
в том числе:
Управление экономики области
361 816
для реализации мер социальной поддержки специалистов
361 816
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 950 386
на строительство жилых домов жилищного фонда
4 840 351
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 110 035