2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 148 738 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 940 919 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 500 539 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 92 297 105 мың теңге;
2) шығындар – 150 316 952,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 449 841 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 718 492 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 268 651 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 028 230,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 028 230,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 018 492 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 393 263 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 403 001,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облыстық мәслихатының 28.02.2025 № 226 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына және Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған қаласына – 35 пайыздан, Қаражал қаласына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 80 пайыздан, Сәтбаев қаласына – 75 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жана-Арқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Жезқазған қаласына – 40 пайыз, Ұлытау ауданына – 75 пайыз, Жанаарқа ауданына – 76 пайыз, Қаражал қаласына – 80 пайыз, Сәтбаев қаласына – 75 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 148 738 563 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 940 919 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 500 539 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 92 297 105 тысяч тенге;
2) затраты – 150 316 952,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 449 841 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 718 492 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 268 651 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 028 230,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 028 230,4 тысяч тенге:
поступление займов – 6 018 492 тысяч тенге;
погашение займов – 5 393 263 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 403 001,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 28.02.2025 № 226 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев и Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Жезказган – 35 процента, города Каражал, Жанааркинского, Улытауского районов – по 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского и Улытауского районов – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
3) по социальному налогу:
города Жезказган – 40 процента, Улытауского района – 75 процентов, Жанааркинского района – 76 процентов, города Каражал – 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов.
4) по исчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.

3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 4 939 382 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Қаражал қаласына – 107 336 мың теңге,
Сәтбаев қаласына – 2 572 244 мың теңге,
Жаңаарқа ауданына – 2 259 802 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 11 459 411 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 9 851 626 мың теңге,

3. Учесть в областном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4 939 382 тысяча тенге, в том числе:
города Каражал – 107 336 тысяч тенге,
города Сатпаев – 2 572 244 тысяча тенге,
Жанааркинского района – 2 259 802 тысяча тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2025 год в сумме 11 459 411 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 9 851 626 тысяч тенге,

Ұлытау ауданынан – 1 607 785 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 4-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. Ұлытау облысы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 863 461 мың теңге сомасында бекітілсін.

Улытауского района – 1 607 785 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.
6. Утвердить резерв акимата области Ұлытау на 2025 год в сумме 863 461 тысячи тенге.

43 224
4
Туризм
110 206
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
110 206
021
Туристік қызметті реттеу
110 206
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
784 454
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
127 061
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
127 061
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
657 393
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
657 393
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
72 499
1
Отын және энергетика
72 499
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
72 499
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
72 499
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 359 344
1
Ауыл шаруашылығы
6 026 997
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 572 879
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 239
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
25 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
24 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
86 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 123 010
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
26 750
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу

43 224
4
Туризм
110 206
265
Управление предпринимательства и промышленности области
110 206
021
Регулирование туристской деятельности
110 206
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
784 454
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
127 061
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
127 061
752
Управление общественного развития области
657 393
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
657 393
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
72 499
1
Топливо и энергетика
72 499
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
72 499
007
Развитие теплоэнергетической системы
72 499
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 359 344
1
Сельское хозяйство
6 026 997
719
Управление ветеринарии области
1 572 879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
97 239
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
25 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
24 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
86 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 123 010
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
26 750
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций

965 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 829 519
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
13 104
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
15 266
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
4 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
9 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 400 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
55 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 666 467
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
650 000
2
Су шаруашылығы
996 953
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
996 953
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
130 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
49 745
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
817 208
3
Орман шаруашылығы
188 314
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
188 314
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
188 314
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 055 470
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 055 470
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 527
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар

965 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 829 519
002
Субсидирование развития семеноводства
13 104
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
15 266
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
4 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
9 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 400 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
55 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 666 467
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
650 000
2
Водное хозяйство
996 953
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
996 953
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
130 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
49 745
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
817 208
3
Лесное хозяйство
188 314
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
188 314
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
188 314
5
Охрана окружающей среды
2 055 470
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 055 470
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
95 527
008
Мероприятия по охране окружающей среды

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - - Ұлытау облыстық мәслихатының 28.02.2025 № 226 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енеді).
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
28 868 213
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
5 623 690
Нысаналы даму трансферттері
22 926 031
Бюджеттік кредиттер
318 492
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
5 623 690
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
11 962
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 962
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
452 878
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
178 273
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
274 605
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
861 750
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
861 750
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 097 100
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
3 398 012
"Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
699 088
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 000
кварталдық жылу желілерінің ағымдағы жөндеуі
200 000
Нысаналы даму трансферттері
22 926 031
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 637 383
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
951 446
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
2 842 532
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
512 843
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
478 573
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
1 851 989
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
16 068 648
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
719 875
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
5 962 546
газ тасымалдау жүйесін дамытуға

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения маслихата области Ұлытау от 28.02.2025 № 226 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
28 868 213
в том числе:
Целевые текущие трансферты
5 623 690
Целевые трансферты на развитие
22 926 031
Бюджетные кредиты
318 492
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
5 623 690
в том числе:
Управление экономики области
11 962
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 962
Управление координации занятости и социальных программ области
452 878
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
178 273
на выплату государственной адресной социальной помощи
274 605
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
861 750
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
861 750
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 097 100
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
3 398 012
на капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
699 088
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000
текущий ремонт квартальных тепловых сетей
200 000
Целевые трансферты на развитие:
22 926 031
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 637 383
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
951 446
на строительство жилых домов жилищного фонда
2 842 532
развития объектов чрезвычайных ситуаций
512 843
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
478 573
на развитие систем теплоснабжения
1 851 989
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
16 068 648
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
719 875
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
5 962 546
на развитие газотранспортной системы

3 055 255
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 873 224
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
3 457 748
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
220 000
көлік инфрақұрылымын дамытуға
220 000
Бюджетные кредиты:
318 492
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
318 492
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
318 492
Ұлытау облыстық
мәслихатының XXIII
сессисының 2024 жылғы
18 желтоқсандағы
№ 211 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

3 055 255
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 873 224
на развитие систем теплоснабжения
3 457 748
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
220 000
на развитие транспортной инфраструктуры
220 000
Бюджетные кредиты:
318 492
в том числе:
Управление экономики области
318 492
для реализации мер социальной поддержки специалистов
318 492
Приложение 5
к решению XXIII сессии
маслихата области Ұлытау
от 18 декабря 2024 года
№ 211
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан