2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ұлытау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 136 993 200 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 141 299 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 837 461 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 90 014 440 мың теңге;
2) шығындар – 135 834 096 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 749 841 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 018 492 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 393 263 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -625 229 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 625 229 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 6 018 492 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) Корпоративтік табыс салығы бойынша:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына және Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған қаласына – 35 пайыздан, Қаражал қаласына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 80 пайыздан, Сәтбаев қаласына – 75 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жанаарқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Жезқазған, Қаражал, Сәтбаев қалаларына, Жана-Арқа, Ұлытау аудандарына – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Жезқазған қаласына – 40 пайыз, Ұлытау ауданына – 75 пайыз, Жанаарқа ауданына – 76 пайыз, Қаражал қаласына – 80 пайыз, Сәтбаев қаласына – 75 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 4 939 382 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:

Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 993 200 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46 141 299 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 837 461 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 90 014 440 тысяч тенге;
2) затраты – 135 834 096 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 749 841 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 018 492 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 393 263 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -625 229 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 625 229 тысяч тенге:
поступление займов – 6 018 492 тысяч тенге;
погашение займов – 5 393 263 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев и Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
2) индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Жезказган – 35 процента, города Каражал, Жанааркинского, Улытауского районов – по 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского и Улытауского районов – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
городов Жезказган, Каражал, Сатпаев, Жанааркинского, Улытауского районов – по 100 процентов;
3) по социальному налогу:
города Жезказган – 40 процента, Улытауского района – 75 процентов, Жанааркинского района – 76 процентов, города Каражал – 80 процентов, города Сатпаев – 75 процентов.
4) по исчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.
3. Учесть в областном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4 939 382 тысяча тенге, в том числе:

Қаражал қаласына – 107 336 мың теңге,
Сәтбаев қаласына – 2 572 244 мың теңге,
Жаңаарқа ауданына – 2 259 802 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 11 459 411 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан – 9 851 626 мың теңге,
Ұлытау ауданынан – 1 607 785 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 4-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу облыс әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.

города Каражал – 107 336 тысяч тенге,
города Сатпаев – 2 572 244 тысяча тенге,
Жанааркинского района – 2 259 802 тысяча тенге.
4. Учесть объем бюджетных изъятий из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет на 2025 год в сумме 11 459 411 тысяч тенге, в том числе:
города Жезказган – 9 851 626 тысяч тенге,
Улытауского района – 1 607 785 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата области.

36 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
26 750
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
113 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
5 410 048
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
12 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
8 500
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
106 075
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
5 117
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
20 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 300 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
50 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 899 074
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 000 000
2
Су шаруашылығы
49 082
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
49 082
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
49 082
3
Орман шаруашылығы
223 305
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
223 305
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
223 305
4
Балық шаруашылығы
10 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 000
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000
5
Қоршаған ортаны қорғау
797 300
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
797 300
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

36 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
26 750
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
113 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
5 410 048
002
Субсидирование развития семеноводства
12 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
8 500
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
106 075
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
5 117
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
20 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 300 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
50 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 899 074
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 000 000
2
Водное хозяйство
49 082
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
49 082
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
49 082
3
Лесное хозяйство
223 305
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
223 305
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
223 305
4
Рыбное хозяйство
10 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 000
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 000
5
Охрана окружающей среды
797 300
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
797 300
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

41 853
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
954
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 072
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
180 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 902 059
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 482 200
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 308 897
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
938 862
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
687 017
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
251 845
261
Облыстың білім басқармасы
370 035
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
320 767
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
49 268
2
Әлеуметтiк көмек
2 948 091
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 930 558
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 930 558
261
Облыстың білім басқармасы
17 533
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
17 533
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
225 212
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
225 212
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 607
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
98 458
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
5 147
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 318 506
2
Коммуналдық шаруашылық
9 318 506
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 318 506
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 101
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

41 853
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
954
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 072
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
180 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 902 059
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 482 200
1
Социальное обеспечение
1 308 897
256
Управление координации занятости и социальных программ области
938 862
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
687 017
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
251 845
261
Управление образования области
370 035
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
320 767
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
49 268
2
Социальная помощь
2 948 091
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 930 558
068
Программа занятости
2 930 558
261
Управление образования области
17 533
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
17 533
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
225 212
256
Управление координации занятости и социальных программ области
225 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
121 607
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
98 458
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
5 147
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 318 506
2
Коммунальное хозяйство
9 318 506
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 318 506
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
116 101
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

25 000
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 000
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
24 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
86 000
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
965 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
36 000
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 829 519
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
13 104
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
15 266
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
4 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
9 000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 400 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
55 682
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 666 467
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
650 000
2
Су шаруашылығы
996 953
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
996 953
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
130 000
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
49 745
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру

25 000
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 000
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
24 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
86 000
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
965 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 000
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 829 519
002
Субсидирование развития семеноводства
13 104
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
15 266
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
4 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
9 000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 400 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
55 682
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 666 467
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
650 000
2
Водное хозяйство
996 953
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
996 953
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
130 000
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
49 745
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем

696 826
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
4 485 595
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 055 255
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 873 224
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
1 957 748
Бюджетные кредиты:
318 492
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
318 492
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
318 492
Ұлытау облыстық
мәслихатының XXIII
сессисының 2024 жылғы
18 желтоқсандағы
№ 211 шешіміне
5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

696 826
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
4 485 595
на развитие газотранспортной системы
3 055 255
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 873 224
на развитие систем теплоснабжения
1 957 748
Бюджетные кредиты:
318 492
в том числе:
Управление экономики области
318 492
для реализации мер социальной поддержки специалистов
318 492
Приложение 5
к решению XXIII сессии
маслихата области Ұлытау
от 18 декабря 2024 года
№ 211
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан