Жезқазған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/71 "2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 27/158 шешімі
Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жезқазған қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №13/71 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191710 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 450 074 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 801 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 88 051 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 437 038 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 123 974 мың теңге;
2) шығындар - 46 808 363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 254 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 898 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 377 543 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 377 543 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 2 959 666 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 293 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 711 069 мың теңге."

О внесении изменений в решение Жезказганского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 13/71 "О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы"
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 10 декабря 2024 года № 27/158
Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жезказганского городского маслихата "О бюджете города Жезказган на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года №13/71 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191710) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 38 450 074 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 801 011 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 88 051 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 437 038 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 123 974 тысяч тенге;
2) затраты – 46 808 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 254 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 152 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 898 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 377 543 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 377 543 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 2 959 666 тысяч тенге;
погашения займов – 1 293 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 711 069 тысяч тенге."

76681
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
76681
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1632729
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
90046
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90046
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90046
2
Әлеуметтiк көмек
1408834
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1378034
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4172
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
987
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
347803
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4238
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
102410
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
341999
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
576425
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30800
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
30800
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
133849
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
133849
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96379
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1103
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25867
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20319710
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9284161
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7050318
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

76681
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
76681
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1632729
1
Социальное обеспечение
90046
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90046
005
Государственная адресная социальная помощь
90046
2
Социальная помощь
1408834
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1378034
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4172
006
Оказание жилищной помощи
987
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
347803
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4238
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
102410
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
341999
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
576425
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30800
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
30800
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
133849
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
133849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
96379
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1103
021
Капитальные расходы государственного органа
9500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25867
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20319710
1
Жилищное хозяйство
9284161
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7050318
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1200000
5
Жезқазған қаласындағы тұрғын үйлердің қасбеттерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
440000
Нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
8641983
6
"САРЫ-АРҚА" МГ "Жезқазған"-АГТС-тен бастап Жезқазған каласының газ тарату желілерін салу
77163
7
"САРЫ-АРҚА" МГ "Жезқазған"-АГТС-тен бастап Жезқазған каласының газ тарату желілерін салу
955798
8
Жезқазған қаласының жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, 3 кезек , 1 іске қосу кешені
2680845
9
Жезқазған қаласы, Алашахана көшесі, 34 мекенжайы бойынша тұрғын үй ге ИКИ құрылысына ЖСҚ әзірлеу
8748
10
Жезқазған қаласындағы жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, 3 кезек, 1 іске қосу кешені
250998
11
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту 2 кезек, 2 түзету
572524
12
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту 3 кезек, 2 түзету
243235
13
Жезқазған қаласындағы шаруашылық-ауыз су тазарту құрылыстарын қайта жаңарту (II кезең)
350000
14
Жезқазған қаласы, Гагарина көшесі 70/3 мекенжайы бойынша 5 қабатты 28 пәтерлі тұрғын үй салу
390500
15
Жезқазған қаласы, Гагарин көшесі 70/1 мекенжайы бойынша 5 қабатты 30 пәтерлі тұрғын үй салу
601905
16
"Жезқазған қаласының жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, ТМ 11", құрылыстың 2 кезегі, 3 іске қосу кешені. Түзету.
250000
17
"Жезқазған қаласының жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту, ТМ 11", құрылыстың 2 кезегі, 5 іске қосу кешені. Түзету.
250000
18
Жезқазған қаласындағы жылу желілерін қайта жаңарту және жаңғырту (ІІ кезек)
1443843
19
Жезқазған қаласының қалаішілік су құбыры желілерін қайта жаңарту (IV кезек).
187761
20
Жезқазған қаласы, Бейбітшілік даңғылы, 36 мекенжайындағы 320 көрерменге арналған дене шынықтыру сауықтыру кешенінің құрылысы. Алаңнан тыс желілер.
378663
Бюджеттік кредит, оның ішінде:
2959666
21
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34С мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
1468757
22
Ұлытау облысы, Жезқазған қаласы, Алашахан көшесі, 34Т мекенжайы бойынша орналасқан 90 пәтерлі көп қабатты тұрғын үйді салу (абаттандырусыз)
1468757
23
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредит
22152

1200000
5
Целевые текущие трансферты на капитальный ремонт фасадов жилых домов в городе Жезказган
440000
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
8641983
6
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от АГРС Жезказган МГ Сарыарка
77163
7
Строительство газораспределительных сетей города Жезказган от АГРС Жезказган МГ Сарыарка
955798
8
Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказган, 3 очередь, 1 пусковой комплекс
2680845
9
Разработка ПСД на строительство ИКИ инфраструктуры к жилому дому по ул. Алашахана 34 З, г. Жезказган
8748
10
Реконструкция и модернизация тепловых сетей в г. Жезказган, 3 очередь, 1 пусковой комплекс
250998
11
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г.Жезказган, 2 очередь
572524
12
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей г.Жезказган, 3 очередь
243235
13
Реконструкция хозяйственно-питьевых очистных сооружений г. Жезказган (II очередь)
350000
14
Строительство 5-этажного 28-квартирного жилого дома по адресу г. Жезказган, ул. Гагарина 70/3
390500
15
Строительство 5-этажного 30 - квартирного жилого дома в городе Жезказган по ул. Гагарина 70/1
601905
16
"Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказгана, ТМ 11" 2 очередь строительства, 3 пусковой комплекс. Корректировка
250000
17
"Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказгана, ТМ 11" 2 очередь строительство, 5 пусковой комплекс. Корректировка
250000
18
"Реконструкция и модернизация тепловых сетей г. Жезказгана", 2 очередь строительство
1443843
19
Реконструкция внутригородских водопроводных сетей города Жезказган (IV очередь)
187761
20
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса на 320 зрительских мест по адресу г.Жезказган, ул.Мира, 36. Внеплощадочные сети
378663
Бюджетные кредиты, в том числе:
2959666
21
"Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу: область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34C" (без благоустройства)
1468757
22
Строительство 90 квартирного многоэтажного жилого дома, расположенного по адресу:
область Ұлытау, город Жезказган, ул. Алашахана 34Т (без благоустройства)
1468757
23
Реализация мер социальной поддержки специалистов
22152