2025-2027 жылдарға арналған Жезқазған қаласының бюджеті туралы
Ұлытау облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 28/161 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 309 324 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 336 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 239 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 673 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9 060 481 теңге;
2) шығындар - 34 257 318 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 322 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 592 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 033 684 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 3 033 684 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 23 592 теңге;
қарыздарды өтеу – 3 057 276 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 117 161 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Кеңгір ауылдық округіне – 21 206 мың теңге;

О бюджете города Жезказган на 2025-2027 годы
Решение Жезказганского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2024 года № 28/161
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 37 309 324 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 336 303 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 239 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 673 540 тысяч тенге;
поступления трансфертов– 9 060 481 тысяч тенге;
2) затраты – 34 257 318 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 322 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 592 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 033 684 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 3 033 684 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 23 592 тысяч тенге;
погашения займов – 3 057 276 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 117 161 тысяч тенге, в том числе:
Кенгирскому сельскому округу – 21 206 тысяч тенге;

Талап ауылдық округіне – 46 511 мың теңге;
Сарыкеңгір ауылдық округіне – 49 444 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттің кірісі құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 9 060 481 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

Талапскому сельскому округу– 46 511 тысяч тенге;
Сарыкенгирскому сельскому округу– 49 444 тысяч тенге.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 9 060 481 тысяч тенге.
4. Учесть в составе расходов городского бюджета на 2025 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие, кредиты согласно приложению 4.

5. 2025 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық округтер бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
7. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 515 671 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қалалық мәслихатының төрағасы Р. Капарова
Жезқазған қалалық мәслихатының

5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельских округов согласно приложению 5.
6. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.
7. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2025 год в сумме 515 671 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жезказганского городского маслихата Р. Капарова
Приложение 1 к решению
Жезказганского городского маслихата

123602
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
341885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
636247
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61560
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
61560
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
136523
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136523
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68896
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
31627
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13366311
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4676520
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4175156
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2264712
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1910444
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
357368
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67131
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
123700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
166537
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
143996
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64791
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9205
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
70000
2
Коммуналдық шаруашылық
7305747
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

123602
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
341885
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
636247
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61560
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
61560
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
136523
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136523
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68896
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
31627
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помошь
5000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13366311
1
Жилищное хозяйство
4676520
467
Отдел строительства района (города областного значения)
4175156
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2264712
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1910444
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
357368
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
67131
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
123700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
166537
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
143996
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
64791
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9205
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
70000
2
Коммунальное хозяйство
7305747
467
Отдел строительства района (города областного значения)

91332
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
68293
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68293
02
Қорғаныс
50434
1
Әскери мұқтаждар
48644
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48644
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48644
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1790
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1790
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
797
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
993
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
105505
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
105505
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
105505
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
105505
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1624140
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
139184
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139184
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
139184
2
Әлеуметтiк көмек
1371269
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1309709
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5309
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
201407
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2536
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
119132
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
343768
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
635457
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

91332
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
68293
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
68293
02
Оборона
50434
1
Военные нужды
48644
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48644
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48644
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1790
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1790
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
797
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
993
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
105505
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
105505
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
105505
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
105505
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1624140
1
Социальное обеспечение
139184
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139184
005
Государственная адресная социальная помощь
139184
2
Социальная помощь
1371269
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1309709
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5309
006
Оказание жилищной помощи
2100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
201407
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2536
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
119132
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
343768
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
635457
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)