2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 128 417 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 400 839 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 127 510 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 950 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 580 118 мың теңге;
2) шығындар – 9 421 670 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 293 253 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 293 253 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 253 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.03.2025 № 247 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 427 737 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жәйрем кентіне – 412 737 мың теңге;

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2024 года № 219.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 128 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 400 839 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 127 510 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 950 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 580 118 тысяч тенге;
2) затраты – 9 421 670 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 293 253 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 293 253 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 253 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 17.03.2025 № 247 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 427 737 тысяч тенге, в том числе:
поселку Жайрем – 412 737 тысяч тенге;

Шалғы кентіне – 15 000 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне 5 - қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 106 554 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

поселку Шалгинский – 15 000 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2025 год в сумме 106 554 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30043
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
30043
2
Әлеуметтiк көмек
148071
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148071
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3600
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51548
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
28573
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37939
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37939
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35835
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
754
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3284139
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1067628
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
795360
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
323337
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
472023
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
272268
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
62003
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
210265
2
Коммуналдық шаруашылық
1880596
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1562185
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1562185
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
318411
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30043
005
Государственная адресная социальная помощь
30043
2
Социальная помощь
148071
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148071
006
Оказание жилищной помощи
3600
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51548
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
28573
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37939
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35835
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
754
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3284139
1
Жилищное хозяйство
1067628
467
Отдел строительства района (города областного значения)
795360
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
323337
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472023
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
272268
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
62003
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
210265
2
Коммунальное хозяйство
1880596
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1562185
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1562185
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
318411
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

20984
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
630553
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50553
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
580000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
250000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
250000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24605
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24605
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
59077
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59077
02
Қорғаныс
16715
1
Әскери мұқтаждар
13894
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13894
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13894
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2821
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2821
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1591
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
203895
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
19000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19000
2
Әлеуметтiк көмек
148068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148068
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
400
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52095
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

20984
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
630553
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50553
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
580000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
250000
040
Развитие объектов государственных органов
250000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24605
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24605
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
59077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
59077
02
Оборона
16715
1
Военные нужды
13894
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13894
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13894
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2821
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2821
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1591
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
203895
1
Социальное обеспечение
19000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19000
005
Государственная адресная социальная помощь
19000
2
Социальная помощь
148068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148068
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
400
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52095
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

17860
Облыстың экономика басқармасы
1532
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1532
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
143625
оның ішінде:
Республикалық бюджет есебінен
143625
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
143625
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
381863
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
381863
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
381863
Нысаналы даму трансферттері
2921428
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
2353557
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
805255
Облыстық бюджет есебінен
1548302
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
951000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
597302
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
567871
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
567871
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
512843
Қаражал қаласында жеке тұрғын үй құрылысының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу
55028
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.03.2025 № 247 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
575453
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
574853
Жәйрем кенті:
575390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
574853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу

17860
Управление экономики области
1532
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1532
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
143625
в том числе:
За счет Республиканского бюджета
143625
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
143625
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
381863
в том числе:
за счет областного бюджета
381863
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог (улиц город) и внутренних дорог населенных пунктов
381863
Целевые трансферты на развитие
2921428
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2353557
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
805255
за счет областного бюджета
1548302
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
951000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
597302
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
567871
в том числе:
за счет областного бюджета
567871
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал
512843
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальное жилищное строительство г. Каражал
55028
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 17.03.2025 № 247 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
575453
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
574853
Поселок Жайрем:
575390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
574853
в том числе:
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах