2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 219 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 481 185 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 180 240 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 127 510 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 950 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 153 485 мың теңге;
2) шығындар – 8 481 185 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте кенттер бюджеттеріне қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 427 737 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 27 декабря 2024 года № 219
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 481 185 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 180 240 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 127 510 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 950 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 153 485 тысяч тенге;
2) затраты – 8 481 185 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 4.
3. Учесть в городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты поселков, в сумме 427 737 тысяч тенге, в том числе:

Жәйрем кентіне – 412 737 мың теңге;
Шалғы кентіне – 15 000 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне 5 - қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. Қаражал қаласы әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 106 554 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының

поселку Жайрем – 412 737 тысяч тенге;
поселку Шалгинский – 15 000 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский, согласно приложению 5.
5. Утвердить резерв акимата города Каражал на 2025 год в сумме 106 554 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата

010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
350
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51548
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
28573
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
37422
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37422
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35318
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
754
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3258421
1
Тұрғын үй шаруашылығы
849325
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
513918
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
200000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
313918
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
335407
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
62003
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
45000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
228404
2
Коммуналдық шаруашылық
2031596
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1562185
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1562185
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
469411
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
12000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
300000
014
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
157411
3
Елді-мекендерді көркейту
377500
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
377500
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
350
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51548
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
28573
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
37422
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37422
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35318
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
754
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3258421
1
Жилищное хозяйство
849325
467
Отдел строительства района (города областного значения)
513918
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
200000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
313918
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
335407
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
62003
005
Снос аварийного и ветхого жилья
45000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
228404
2
Коммунальное хозяйство
2031596
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1562185
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1562185
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
469411
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
12000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
300000
014
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
157411
3
Благоустройство населенных пунктов
377500
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
377500
015
Освещение улиц в населенных пунктах

250000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
250000
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
24605
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24605
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
59077
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59077
02
Қорғаныс
16715
1
Әскери мұқтаждар
13894
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13894
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13894
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2821
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2821
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1591
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
203895
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
19000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19000
2
Әлеуметтiк көмек
148068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148068
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
400
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52095
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
28573
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36827
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36827
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

250000
040
Развитие объектов государственных органов
250000
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
24605
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24605
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
59077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
59077
02
Оборона
16715
1
Военные нужды
13894
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13894
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13894
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2821
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2821
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1591
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
203895
1
Социальное обеспечение
19000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19000
005
Государственная адресная социальная помощь
19000
2
Социальная помощь
148068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148068
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64000
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
400
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52095
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
28573
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36827
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36827
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2866400
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын - үй коммуналдық шаруашылық басқармасы
2353557
оның ішінде:
Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан берлетін нысаналы трансферт есебінен
805255
Ұлытау облысы, Жәйрем кенті мен Қаражал қаласын газбен жабдықтау желілерін және "Жәйрем" АГТС пен газ құбыры тармағын салу
805255
Облыстық бюджет есебінен
1548302
Қаражал қаласының кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
951000
Жәйрем кентінің кәріз желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
597302
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
512843
оның ішінде:
Облыстық бюджет есебінен
512843
Қаражал қаласында көліктерге арналған тұрағы бар гараж құрылысын салу
512843
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 219 шешіміне
5 - қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы:
575453
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
600
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
574853
Жәйрем кенті:
575390
оның ішінде:
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
537
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
537
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
494
Қалалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
574853
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
285000
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
158775
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131078
Шалғы кенті:
63
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер
63
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63

2866400
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2353557
в том числе:
За счет трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
805255
Строительство газопровода - отвода и АГРС "Жайрем" и сетей газоснабжения поселка Жайрем и города Каражал области Ұлытау
805255
за счет областного бюджета
1548302
Реконструкция канализационных сетей в городе Каражал, 2 очередь
951000
Реконструкция канализационных сетей в поселке Жайрем, 2 очередь
597302
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
512843
в том числе:
за счет областного бюджета
512843
Строительство гаража со стоянкой для автомобильного транспорта в городе Каражал
512843
Приложение 5
к решению
Каражалского городского маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 219
Целевые трансферты бюджетам поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
575453
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
600
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
574853
Поселок Жайрем:
575390
в том числе:
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
537
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
537
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
494
Целевые текущие трансферты из городского бюджета
574853
в том числе:
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
285000
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
158775
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
131078
Поселок Шалгинский
63
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета
63
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63