Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13/86 "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қарашадағы № 22/141 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы №13/86 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191706 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 623 911 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 89 234 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 484 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 534 193 мың теңге;
2) шығындар – 641 347 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 436 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 436 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17 436 мың теңге";
2) 2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181 659 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 408 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 179 072 мың теңге;
2) шығындар 184 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 342 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 342 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13/86 "О бюджете поселков и сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 19 ноября 2024 года № 22/141
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О бюджете поселков и сельских округов на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года под №13/86 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191706) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 623 911 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 89 234 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 484 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 534 193 тысяч тенге;
2) затраты – 641 347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 436 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 436 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 17 436 тысяч тенге";
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 181 659 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 408 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 179 072 тысяч тенге;
2) затраты – 184 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 342 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 342 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 342 мың теңге";
3) 3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Ақтүбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 127 476 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 686 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 255 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 122 535 мың теңге;
2) шығындар – 127 545 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 69 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 69 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69 мың теңге";
4) 4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Айнабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 50 575 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 766 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 104 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49 705 мың теңге;
2) шығындар – 50 575 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.";
5) 5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Байдалы би ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 478 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 237 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 104 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 2 342 тысяч тенге";
3) пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актубекского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 127 476 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 686 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 255 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 122 535 тысяч тенге;
2) затраты – 127 545 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 69 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 69 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69 тысяч тенге";
4) пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Айнабулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 50 575 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 766 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 104 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49 705 тысяч тенге;
2) затраты – 50 575 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.";
5) пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Байдалыбийского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 478 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 237 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 104 тысяч тенге;

13) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
2024 жылғы 19 қарашадағы №22/141
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2023 жылғы 26 желтоқсандағы №13/86
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

13) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 ,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Бекқожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 19 ноября 2024 года №22/141
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2023 года №13/86
Бюджет поселка Жаңаарқа на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

272
042
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округ әкімі аппаратының аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
272
15
Трансферттер
57
1
Трансферттер
57
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
57
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
57
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-2342
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
2342
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
2342
2024 жылғы 19 қарашадағы №22/141
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 3 қосымша
2023 жылғы 26 желтоқсандағы №13/86
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 7 қосымша
2024 жылға арналған Ақтүбек ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

272
042
Обслуживание долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из районного (города областного значения) бюджета
272
15
Трансферты
57
1
Трансферты
57
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
57
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
57
ІІІ. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV.Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
V.Дефицит (профицит) бюджета
-2342
VІ.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
2342
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступление займов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Используемые остатки бюджетных средств
2342
Приложение 3 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 19 ноября 2024 года №22/141
Приложение 7 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2023 года №13/86
Бюджет Актубекского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы