Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы XІI сессиясының "Ұлытау ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 81 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 тамыздағы № 143 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұлытау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы XІI сессиясының "Ұлытау ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" №81 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 967 156 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 461 982 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 227 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 283 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 470 664 мың теңге;
2) шығындар – 9 278 723,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 57 892 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 118 144 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 252 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 366 459,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 366 459,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 118 144 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 60 252 мың теңге;

О внесении изменений в решение XІI сессии Улытауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 81 "О бюджете Улытауского района на 2024-2026 годы"
Решение Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 22 августа 2024 года № 143
РЕШИЛ:
1. Внести в решение XІI сессии Улытауского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №81 "О бюджете Улытауского района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 967 156 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 461 982 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 227 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 470 664 тысяч тенге;
2) затраты – 9 278 723,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 892 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 118 144 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 252 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 366 459,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 366 459,7 тысяч тенге:
поступление займов – 118 144 тысяч тенге;
погашение займов – 60 252 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 329 668,7 мың теңге.
көрсетілген шешімге 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы А.Құрмансейітов
Ұлытау аудандық
мәслихатының ХХІ сессиясының
2024 жылғы 22 тамыздағы
№143 шешіміне 1 қосымша
Ұлытау аудандық
мәслихатының XIІ

используемые остатки бюджетных средств – 329 668,7 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Улытауского районного маслихата А. Құрмансейітов
Приложение 1
к решению ХХІ сессии
Улытауского районного
маслихата
от 22 августа 2024 года №
Приложение 1
к решению ХIІ сессии
Улытауского районного
маслихата

750
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
363156
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
258010
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
23751
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
64744
2
Қаржылық қызмет
2750
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2750
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
750
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
2513213,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
113563
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112063
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
43084
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43084
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2327925,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86718
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10000
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
95542,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2126367
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
28641
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28641
02
Қорғаныс
136123
1
Әскери мұқтаждар
16324
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16324
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16324
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
119799
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
119799
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18278
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

750
122
Аппарат акима района (города областного значения)
363156
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
258010
003
Капитальные расходы государственного органа
33751
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64744
2
Финансовая деятельность
2750
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2750
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
750
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2000
9
Прочие государственные услуги общего характера
2513213,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
113563
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
112063
015
Капитальные расходы государственного органа
1500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
43084
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
43084
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2327925,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
86718
013
Капитальные расходы государственного органа
10000
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
95542,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2126367
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
28641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
28641
02
Оборона
136123
1
Военные нужды
16324
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16324
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16324
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
119799
122
Аппарат акима района (города областного значения)
119799
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18278
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

101521
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
294390
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
8049
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8049
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
8049
2
Әлеуметтік көмек
209663
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209663
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37289
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
624
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
59182
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
793
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
99008
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12767
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
76678
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37607
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
604
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
38467
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
427268,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
229714,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
160317,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
160317,7
2
Коммуналдық шаруашылық
176554
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
27396
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
27396
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
149158
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
149158
3
Елді-мекендерді көркейту
21000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

101521
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
294390
1
Социальное обеспечение
8049
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8049
005
Государственная адресная социальная помощь
8049
2
Социальная помощь
209663
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209663
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37289
006
Оказание жилищной помощи
624
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59182
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
793
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99008
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
12767
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76678
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37607
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
604
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
38467
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
427268,7
1
Жилищное хозяйство
229714,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
160317,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
160317,7
2
Коммунальное хозяйство
176554
467
Отдел строительства района (города областного значения)
27396
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
27396
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
149158
029
Развитие водоснабжения и водоотведения
149158
3
Благоустройство населенных пунктов
21000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)