Алакөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 "Алакөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 сәуірдегі № 28-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192537 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 11 307 316 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 2 114 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 39 631 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 82 220 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 071 353 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 11 673 855 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 100 398 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 132 912 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 32 514 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 466 937 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 18-2 "О бюджете Алакольского района на 2024-2026 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 8 апреля 2024 года № 28-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 18-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192537) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 11 307 316 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 114 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления 39 631 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 82 220 тысячи тенге;
поступления трансфертов 9 071 353 тысяча тенге, в том числе;
2) затраты 11 673 855 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 100 398 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 132 912 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 32 514 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 466 937 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 466 937 мың теңге:
қарыздар түсімі 132 912 мың теңге;
қарыздарды өтеу 32 514 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 366 539 мың теңге.";
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихатының төрағасы Д.Е. Каримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 466 937 тысяч тенге:
поступление займов 132 912 тысячи тенге;
погашение займов 32 514 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 366 539 тысяч тенге.";
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алакольского районного маслихата Д.Е. Каримов

71 984
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 025
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
128 241
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
315 750
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
172 870
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
155 870
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 724
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 473
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 600
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 611
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 462
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 576 754
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 382 428
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 382 428
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
290 973
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
250 321
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
841 134
2
Коммуналдық шаруашылық
3 832 965
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
105 744
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
105 744
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 727 221
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
9 435
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

71 984
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 025
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
128 241
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
315 750
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
172 870
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
155 870
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 724
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 473
021
Капитальные расходы государственного органа
12 600
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25 611
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 462
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 576 754
1
Жилищное хозяйство
1 382 428
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 382 428
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
290 973
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
250 321
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
841 134
2
Коммунальное хозяйство
3 832 965
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
105 744
005
Развитие коммунального хозяйства
105 744
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 727 221
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
9 435
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)