Алакөл ауданының Үшарал қаласы мен ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 44-1 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 26-тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Үшарал қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 525 059 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 456 944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 68 115 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 525 059 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Қабанбай ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 108 001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 81 326 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 26 675 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 108 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. Бескөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах города Ушарал и сельских округов Алакольского района на 2025-2027 годы
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 30 декабря 2024 года № 44-1
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 26 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Бюджетного кодекса Республики Казахстан" и с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Алакольского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Ушарал на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 525 059 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 456 944 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 68 115 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 525 059 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Кабанбайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 108 001 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 81 326 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 26 675 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 108 001 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Бескольского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
25. 2025 жылға арналған Үшарал қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінде 509 617 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін. Оның ішінде Үшарал қаласында 254 729 мың теңге, Бескөл ауылдық округінде 8 705 мың теңге, Достық ауылдық округінде 210 325 мың теңге, Ырғайты ауылдық округінде 35 858 мың теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
25. Предусмотреть бюджетные изъятия в районный бюджет в сумме 509 617 тысяч тенге в бюджетах города Ушарал и сельских округов на 2025 год. Из них город Үшарал 254 729 тысяч тенге, Бескольский сельский округ 8 705 тысяч тенге, Достыкский сельский округ 210 325 тысяч тенге, Ыргайтинский сельский округ 35 858 тысяч тенге