Ескелді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-58 "Ескелді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 маусымдағы № 28-89 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-58 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 470 588 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 421 179 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 731 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 16 917 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 024 761 мың теңге;
2) шығындар 6 944 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 219 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 335 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 116 030 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 18-58 "О бюджете Ескельдинского района на 2024-2026 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 7 июня 2024 года № 28-89
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 18-58 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 5 470 588 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 421 179 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7 731 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 16 917 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 024 761 тысяча тенге;
2) затраты 6 944 043 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 219 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 335 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 116 030 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 692 705 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 692 705 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 619 040 мың теңге;
қарыздарды өтеу 116 030 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 189 695 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Сатанов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 692 705 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 692 705 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 619 040 тысяч тенге;
погашение займов 116 030 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 189 695 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Сатанов К.

010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5 322
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
321 898
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 973
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 373
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
264 925
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 573
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
98 900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
113 852
02
Қорғаныс
107 158
1
Әскери мұқтаждар
38 921
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
38 921
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
38 921
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
68 237
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
68 237
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 847
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
34 390
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 163
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 163
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 163
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 163
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
811 128
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
262 828
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
262 828
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
262 828
2
Әлеуметтiк көмек
451 398
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
451 398
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5 322
9
Прочие государственные услуги общего характера
321 898
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 973
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 373
015
Капитальные расходы государственного органа
600
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
264 925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
51 573
013
Капитальные расходы государственного органа
600
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98 900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
113 852
02
Оборона
107 158
1
Военные нужды
38 921
122
Аппарат акима района (города областного значения)
38 921
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
38 921
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
68 237
122
Аппарат акима района (города областного значения)
68 237
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 847
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
34 390
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 163
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 163
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 163
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 163
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
811 128
1
Социальное обеспечение
262 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
262 828
005
Государственная адресная социальная помощь
262 828
2
Социальная помощь
451 398
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
451 398
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

35 480
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 230
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54 398
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 342
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 476
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
228 472
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 902
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 827
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 418
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 889
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
23 805
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 115
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 075
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
75
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 679 988
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 283 760
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 283 760
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 283 760
2
Коммуналдық шаруашылық
222 707
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
222 707
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
131 500
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
91 207
3
Елді-мекендерді көркейту
173 521
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
173 521
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

35 480
006
Оказание жилищной помощи
6 230
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54 398
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 342
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 476
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
228 472
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 902
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 827
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 418
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 889
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
23 805
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 115
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 075
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
75
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 679 988
1
Жилищное хозяйство
1 283 760
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 283 760
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 283 760
2
Коммунальное хозяйство
222 707
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
222 707
028
Развитие коммунального хозяйства
131 500
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
91 207
3
Благоустройство населенных пунктов
173 521
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
173 521
015
Освещение улиц в населенных пунктах