О внесении изменений в решение Ескельдинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 18-58 "О бюджете Ескельдинского района на 2024-2026 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 29 ноября 2024 года № 35-107
Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ескельдинского районного маслихата "О бюджете Ескельдинского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 18-58 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 6 309 741 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 560 481 тысяч тенге;
неналоговые поступления 54 692 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 42 417 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 652 151 тысяча тенге;
2) затраты 7 061 081 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 204 794 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 320 824 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 116 030 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Ескелді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-58 "Ескелді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 қарашадағы № 35-107 шешімі
Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ескелді аудандық мәслихатының "Ескелді ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-58 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 309 741 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 560 481 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 54 692 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 42 417 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 652 151 мың теңге;
2) шығындар 7 061 081 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 204 794 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 320 824 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 116 030 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 956 134 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 956 134 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 882 469 тысяч тенге;
погашение займов 116 030 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 189 695 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Сатанов К.

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 956 134 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 956 134 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 882 469 мың теңге;
қарыздарды өтеу 116 030 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 189 695 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Қ. Сатанов

1 947
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 947
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
707 985
1
Социальное обеспечение
188 828
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188 828
005
Государственная адресная социальная помощь
188 828
2
Социальная помощь
423 025
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423 025
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 662
006
Оказание жилищной помощи
1 737
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44 110
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 518
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
119 976
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
217 022
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
96 132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86 507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 418
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 489
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 362
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 638
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 625
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
9 400
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
225
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 734 591
1
Жилищное хозяйство
1 342 670
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

1 947
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 947
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
707 985
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
188 828
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188 828
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
188 828
2
Әлеуметтiк көмек
423 025
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
423 025
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 662
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 737
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44 110
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 518
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
119 976
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
217 022
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
96 132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86 507
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 418
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 489
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 362
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 638
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 625
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
9 400
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
225
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 734 591
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 342 670
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі