Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 18-153 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-83 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 970 487 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 411 138 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 84 684 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 19 847 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 454 818 мың теңге;
2) шығындар 9 162 825 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 124 513 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 210 444 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83"О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 25 сентября 2024 года № 18-153
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 10-83 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 7 970 487 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 411 138 тысяч тенге;
неналоговые поступления 84 684 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 19 847 тысяч тенге;
поступление трансфертов 6 454 818 тысяч тенге;
2) затраты 9 162 825 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 124 513 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 210 444 тысячи тенге;

бюджеттік кредиттерді өтеу 85 931 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 316 851 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 316 851 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 012 794 мың теңге;
қарыздарды өтеу 102 955 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов 85 931 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 316 851 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 316 851 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 012 794 тысячи тенге;
погашение займов 102 955 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 407 012 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қ. Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 18-153 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-83 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 407 012 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата К. Бекиев
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 25 сентября 2024 года № 18-153
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-83 "О бюджете Кербулакского района на 2024-2026 годы"
Районный бюджет на 2024 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 141
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
119 141
2
Әлеуметтiк көмек
402 688
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402 688
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 615
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 495
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 124
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 861
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
143 545
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
148 048
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 375
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
179 875
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 746
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 724
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 050
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
61 896
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 054
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 405
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 027 615
1
Тұрғын үй шаруашылық
2 048 883
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 887 841
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
417 803
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119 141
005
Государственная адресная социальная помощь
119 141
2
Социальная помощь
402 688
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402 688
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 615
006
Оказание жилищной помощи
2 495
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 124
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 861
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
143 545
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
148 048
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 375
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
179 875
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 746
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 724
021
Капитальные расходы государственного органа
16 050
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
61 896
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 054
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 405
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 027 615
1
Жилищное хозяйство
2 048 883
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
1 887 841
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
417 803
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры