Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 305 935 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 666 870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 96 804 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 83 585 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 458 676 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 174 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 320 889 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 303 526 мың теңге;
субвенциялар 3 834 087 мың теңге;
2) шығындар 10 711 453 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 130 540 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 230 022 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 99 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 536 058 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 536 058 мың теңге.
қарыздар түсімі 1 107 021 мың теңге;
қарыздарды өтеу 628 349 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 057 386 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 07.02.2025 № 22-183 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 23 557 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 411 402 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алтынемел ауылдық округіне 32 298 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 34 514 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 17 662 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 22 985 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 35 859 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 27 525 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 38 764 мың теңге;
Шанханай ауылдық округіне 30 255 мың теңге;

О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 23 декабря 2024 года № 21-168.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 305 935 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 666 870 тысяч тенге;
неналоговые поступления 96 804 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 83 585 тысяч тенге;
поступление трансфертов 7 458 676 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 174 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты 2 320 889 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 303 526 тысяч тенге;
субвенций 3 834 087 тысяч тенге;
2) затраты 10 711 453 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 130 540 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 230 022 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 99 482 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 536 058 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 536 058 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 107 021 тысячи тенге;
погашение займов 628 349 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 057 386 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 07.02.2025 № 22-183 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 23 557 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 411 402 тысяч тенге, в том числе:
Алтынемелскому сельскому округу 32 298 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 34 514 тысяч тенге;
Когалинскому сельскому округу 17 662 тысячи тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 22 985 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 35 859 тысяч тенге;
Коксускому сельскому округу 27 525 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 38 764 тысячи тенге;
Шанханайскому сельскому округу 30 255 тысяч тенге;

Басши ауылдық округіне 36 276 мың теңге;
Қаспан ауылдық округіне 26 431 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 20 806 мың теңге
Сарыбұлақ ауылдық округіне 28 713 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 30 820 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 28 494 мың теңге
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру және елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру жөніндегі шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Басшийскому сельскому округу 36 276 тысячи тенге;
Каспанскому сельскому округу 26 431 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 20 806 тысячи тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 28 713 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 30 820 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 28 494 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.

42 810
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 810
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
42 810
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
860 559
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
261 370
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
261 370
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
261 370
2
Әлеуметтiк көмек
412 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 580
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
77 603
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 815
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
142 161
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
186 754
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
181 649
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 160
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 029
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 622
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 054
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40 784
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

42 810
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 810
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
42 810
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
860 559
1
Социальное обеспечение
261 370
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
261 370
005
Государственная адресная социальная помощь
261 370
2
Социальная помощь
412 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 580
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
77 603
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 815
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
142 161
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
186 754
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
181 649
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 160
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 029
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 622
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 054
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40 784
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

304 962
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
304 962
2
Әлеуметтiк көмек
391 648
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
391 648
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 789
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
207
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
78 350
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 279
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 815
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
116 208
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190 302
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
185 197
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 480
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
75 622
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
13 707
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
42 823
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 882 962
1
Тұрғын үй шаруашылық
1 246 426
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 246 426
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
444 586
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
801 840
2
Коммуналдық шаруашылық
1 521 448
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

304 962
005
Государственная адресная социальная помощь
304 962
2
Социальная помощь
391 648
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
391 648
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 789
006
Оказание жилищной помощи
207
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 350
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 279
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 815
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
116 208
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190 302
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
185 197
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 480
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
75 622
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
13 707
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
42 823
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 882 962
1
Жилищное хозяйство
1 246 426
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
1 246 426
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
444 586
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
801 840
2
Жилищное хозяйство
1 521 448
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)