Көксу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-142 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 378 509 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 798 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 72 662 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 304 319 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 8 202 755 мың теңге;
2) шығындар 9 120 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 174 675 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 282 311 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 107 636 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 83 199 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 83 199 мың теңге:
қарыздар түсімі 282 311 мың теңге;
қарыздарды өтеу 365 510 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 31 288 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 302009 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жарлыөзек ауылдық округіне 50 576 мың теңге;
Лабасы ауылдық округіне 10 496 мың теңге;
Мұқыры ауылдық округіне 42 331 мың теңге;

О бюджете Коксуского района на 2025-2027 годы
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 23 декабря 2024 года № 36-142
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 378 509 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 798 773 тысячи тенге;
неналоговые поступления 72 662 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 304 319 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 202 755 тысяч тенге;
2) затраты 9 120 635 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 174 675 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 282 311 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 107 636 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 83 199 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 83 199 тысяч тенге:
поступление займов 282 311 тысяч тенге;
погашение займов 365 510 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 31 288 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 302 009 тысяч тенге, в том числе:
Жарлыозекскому сельскому округу 50 576 тысяч тенге;
Лабасинскому сельскому округу 10 496 тысяч тенге;
Мукринскому сельскому округу 42 331 тысяча тенге;

Мұқаншы ауылдық округіне 12 929 мың теңге;
Алғабас ауылдық округіне 44 195 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округіне 29 867 мың теңге;
Айнабұлақ ауылдық округіне 42 142 мың теңге;
Қаблиса ауылдық округіне 37 850 мың теңге;
Мұсабек ауылдық округіне 31623 мың теңге.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Бейсенбай
Көксу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-142 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Кішi сыныбы
Сомасы
(мың тенге)
Атауы
І. Кірістер

Муканчинскому сельскому округу 12 929 тысяч тенге;
Алгабасскому сельскому округу 44 195 тысяч тенге;
Енбекшинскому сельскому округу 29 867 тысяч тенге;
Айнабулакскому сельскому округу 42 142 тысячи тенге;
Каблисанскому сельскому округу 37 850 тысяч тенге;
Мусабекскому сельскому округу 31 623 тысячи тенге;
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Коксуского района      Бейсенбай Ж.
Приложение 1 к решению маслихата Коксуского района от 23 декабря 2024 года № 36-142
Районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

209 123
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
209 123
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
209 123
2
Әлеуметтiк көмек
373 545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
373 545
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36 292
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 642
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 708
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 851
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
127 087
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
151 965
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 895
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 660
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 427
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 072
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
76 619
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13 288
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 235
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
10 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
130
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 314 495
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 099 169
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

209 123
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
209 123
005
Государственная адресная социальная помощь
209 123
2
Социальная помощь
373 545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
373 545
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36 292
006
Оказание жилищной помощи
1 642
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 708
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 851
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 087
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
151 965
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 895
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 660
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36 427
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 072
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
76 619
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13 288
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
10 235
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
10 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
130
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 314 495
1
Жилищное хозяйство
3 099 169
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)