Панфилов ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Панфилов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-36-148 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Панфилов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 15 708 497 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 721 764 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 60 013 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 606 454 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 320 266 мың теңге;
2) шығындар 14 475 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 196 083 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 263 617 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 67 534 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) 1 036 765 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) (-) 1 036 765 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 263 617 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 300 382 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Жаркент қаласы мен ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 611 001 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Жаркент қаласынан 567 207 мың теңге;
Атамекен ауылдық округінен 34 220 мың теңге;
Көктал ауылдық округінен 9 574 мың теңге.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 312 885 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округіне 34 977 мың теңге;
Басқұншы ауылдық округіне 27 281 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 15 510 мың теңге;
Жаскент ауылдық округіне 21 625 мың теңге;
Қоңырөлең ауылдық округіне 36 899 мың теңге;
Сарыбел ауылдық округіне 37 913 мың теңге;
Талды ауылдық округіне 27 754 мың теңге;
Үлкенағаш ауылдық округіне 39 280 мың теңге;

О бюджете Панфиловского района на 2025-2027 годы
Решение Панфиловского районного маслихата области Жетісу от 25 декабря 2024 года № 8-36-148
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Панфиловский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 15 708 497 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 721 764 тысячи тенге;
неналоговые поступления 60 013 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 606 454 тысячи тенге;
поступления трансфертов 8 320 266 тысяч тенге;
2) затраты 14 475 649 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 196 083 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 263 617 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 67 534 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 036 765 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 036 765 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 263 617 тысяч тенге;
погашение займов 1 300 382 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов города Жаркент и сельских округов в районной бюджет в сумме 611 001 тысяча тенге, в том числе:
города Жаркент 567 207 тысяч тенге;
Атамекенского сельского округа 34 220 тысяч тенге;
Кокталского сельского округа 9 574 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 312 885 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинскому сельскому округу 34 977 тысяч тенге;
Баскунчинскому сельскому округу 27 281 тысяча тенге;
Бирликскому сельскому округу 15 510 тысяч тенге;
Жаскентскому сельскому округу 21 625 тысяч тенге;
Конуроленскому сельскому округу 36 899 тысяч тенге;
Сарыбельскому сельскому округу 37 913 тысяч тенге;
Талдинскому сельскому округу 27 754 тысячи тенге;
Улкенагашскому сельскому округу 39 280 тысяч тенге;

Үлкеншыған ауылдық округіне 3 872 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне 29 912 мың теңге;
Шолақай ауылдық округіне 37 862 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Панфилов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Улкеншыганскому сельскому округу 3 872 тысячи тенге;
Ушаралскому сельскому округу 29 912 тысяч тенге;
Шолакайскому сельскому округу 37 862 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
капитальные расходы государственных органов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Панфиловского района.

021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
15 671
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 043 114
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 683 940
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 683 940
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 683 940
2
Әлеуметтiк көмек
1 140 426
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 140 426
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60 101
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
167
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
180 924
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 854
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
185 238
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
698 142
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
218 748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212 539
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 704
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 480
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 300
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
81 572
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 170
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
50 313
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 209
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
15 671
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 043 114
1
Социальное обеспечение
1 683 940
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 683 940
005
Государственная адресная социальная помощь
1 683 940
2
Социальная помощь
1 140 426
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 140 426
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60 101
006
Оказание жилищной помощи
167
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
180 924
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 854
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
185 238
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
698 142
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
218 748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212 539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 704
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 480
021
Капитальные расходы государственного органа
1 300
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
81 572
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 170
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
50 313
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 209
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)