Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 мамырдағы № 25-102 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191691 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1."2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 098 981 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 032 204 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 364 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 38 791 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 004 622 мың теңге;
2) шығындар 8 176 892 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 284 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 40 556 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1 111 195 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 111 195 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-68 "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 28 мая 2024 года № 25-102
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 17-68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191691) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 7 098 981 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 032 204 тысячи тенге;
неналоговые поступления 23 364 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 38 791 тысяча тенге;
поступления трансфертов 6 004 622 тысячи тенге;
2) затраты 8 176 892 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33 284 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 40 556 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1 111 195 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 111 195 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі 876 190 мың теңге;
қарыздарды өтеу 40 556 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 561 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихаты
төрағасының міндетін атқарушы Е.Дармишев
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 мамырдығы № 25-102 шешіміне қосымша

поступление займов 876 190 тысяч тенге;
погашение займов 40 556 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 561 тысяча тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Исполняющий обязанности председателя
Сарканского районного маслихата Е.Дармишев
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 28 мая 2024 года № 25-102

53 182
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 080
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
283
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
268 321
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 504
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
365
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
83 300
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
144 152
02
Қорғаныс
65 900
1
Әскери мұқтаждар
36 040
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 040
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 040
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
29 860
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 860
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
29 860
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 605
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 605
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 605
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 605
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
793 913
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
230 883
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
230 883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
230 883
2
Әлеуметтiк көмек
406 824
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
406 824
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 306
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 615
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 644
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 890
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

53 182
015
Капитальные расходы государственного органа
1 080
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
283
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
268 321
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40 504
013
Капитальные расходы государственного органа
365
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
83 300
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
144 152
02
Оборона
65 900
1
Военные нужды
36 040
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 040
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 040
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
29 860
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29 860
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
29 860
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 605
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 605
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 605
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 605
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
793 913
1
Социальное обеспечение
230 883
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
230 883
005
Государственная адресная социальная помощь
230 883
2
Социальная помощь
406 824
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
406 824
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 306
006
Оказание жилищной помощи
35 615
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 644
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью