Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 қыркүйектегі № 31-124 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191711болыптіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 246 708 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 211 695 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 35 013 мың теңге;
2) шығындар 270 142 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)-23 434мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 434мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 23 434 мың теңге.";
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 65 115 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 33 957 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 31 158 мың теңге;
2) шығындар 71301 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 186 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-69 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2024-2026 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 23 сентября 2024 года № 31-124
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 17-69 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 191711) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 указанного решения изложить в новой редакции:"
"1. Утвердить бюджет города Саркан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 246 708 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 211 695 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления субвенции 35 013 тысячи тенге;
2) затраты 270 142 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)23 434 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 434 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 23 434 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 65 115 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 33 957 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 31 158 тысяч тенге;
2) затраты 71 301 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)6 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 186 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 186 мың теңге.";
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Аманбөктер ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 88 873 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 845 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 87028 мың теңге;
2) шығындар 89147 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 274 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 274 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 274 мың теңге.";
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Амангелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 658мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 40 200 мың теңге;
2) шығындар 48 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 024 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 024 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 024 мың теңге.";
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Бақалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 42 869 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 579 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 30 290 мың теңге;
2) шығындар 46336 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств 6 186 тысяч тенге.";
"3. Утвердить бюджет Аманбоктерского сельского округа на 2024-2026годы согласно приложениям 7, 8,9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 88 873 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 845 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 87 028 тысяч тенге;
2) затраты 89147 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)274 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 274 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 274 тысячи тенге.";
"4. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2024-2026годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 47 658 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 7 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 40 200 тысяч тенге;
2) затраты 48 682 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)1 024 тысячи тенге;
6) финансированиедефицита(использование профицита)бюджета 1 024 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 024 тысяч тенге.";
"5. Утвердить бюджет Бакалинского сельского округа на 2024-2026годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 42 869 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 579 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 30 290 тысяч тенге;
2) затраты 46 336 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 258 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 258 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 34, 37-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 258 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 258 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков

28314
048
Пайдаланылмаған (толықпайдаланылмаған) нысаналытрансферттердіқайтару
1
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
28 313
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
23 434
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
23 434
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
23 434
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
23 434
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
23 434
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы "23" қыркүйектегі № 31-124 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-69 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

28314
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
28 313
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
23 434
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
23 434
8
Используемые остатки бюджетных средств
23 434
01
Остатки бюджетных средств
23 434
1
Свободные остатки бюджетных средств
23 434
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от "23" сентября 2024 года № 31-124
Приложение 4 к решению Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года №17-69
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы