Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 32-127 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191691 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 810 908 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 224 026 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 85 262 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 37 256 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 464 364 мың теңге;
2) шығындар 8 673 886 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31 697 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 72 253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 40 556 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -894 675 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-68 "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2024 года № 32-127
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года №17-68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №191691) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 7 810 908 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 224 026 тысяч тенге;
неналоговые поступления 85 262 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 37 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 464 364 тысячи тенге;
2) затраты 8 673 886 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31 697 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 72 253 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 40 556 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) - 894 675 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета

894 675 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 659 670 мың теңге;
қарыздарды өтеу 40 556 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 561мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 қарашадағы № 32-127 шешіміне қосымша

894 675 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 659 670 тысяч тенге;
погашение займов 40 556 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275 561 тысяча тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 26 ноября 2024 года №32-127

40 698
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 898
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 890
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
132 993
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
151 051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151 051
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 176
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 370
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
80 675
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 205
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 400 854
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 751 327
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 751 327
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
386 242
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 482 485
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
882 600
2
Коммуналдық шаруашылық
242 676
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
242 676
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
220 833
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
3200
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18 643
3
Елді-мекендерді көркейту
406 851
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
406 851
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
19 060
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
387 791
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

40 698
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 898
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
132 993
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151 051
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 176
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 625
021
Капитальные расходы государственного органа
2 370
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
80 675
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 205
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 400 854
1
Жилищное хозяйство
3 751 327
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 751 327
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
386 242
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 482 485
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
882 600
2
Коммунальное хозяйство
242 676
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
242 676
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
220 833
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3200
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
18 643
3
Благоустройство населенных пунктов
406 851
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
406 851
015
Освещение улиц в населенных пунктах
19 060
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
387 791
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство