Сарқан ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-140 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 594 227 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 399 288 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 167 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 43 256 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 984 665 мың теңге;
2) шығындар 8 594 227 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 72 782 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 117 960 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 45 178 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -72 782 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 72 782 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 45 178 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.".
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 291 326 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 6077 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 27 645 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне – 34 993 мың теңге;
Бакалы ауылдық округіне – 14 029 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне – 28 261 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне – 14 972 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне – 30 322 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне – 17 898 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне – 32 160 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне – 35 252 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне – 22 487 мың теңге;
Шатырбай ауылдық округіне – 27 230 мың теңге.

О бюджете Сарканского района на 2025-2027 годы
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 26 декабря 2024 года № 35-140
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. "Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 594 227 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 399 288 тысяч тенге;
неналоговые поступления 167 018 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 43 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 984 665 тысяча тенге;
2) затраты 8 594 227 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 72 782 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 117 960 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 45 178 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) - 72 782 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 72 782 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 45 178 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.".
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 270 326 тысяч тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу
– 6077 тысяч тенге;
Амангелдинскомусельскому округу
– 27645 тысячи тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу
– 34993 тысяч тенге;
Бакалинскому сельскому округу
– 14029 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу
– 28261 тысяч тенге;
Карабогетскому сельскому округу
– 14972 тысячи тенге;
Карашиганскому сельскому округу
– 30322 тысяч тенге;
Койлыкскому сельскому округу
– 17898 тысячи тенге;
Коктерекскому сельскому округу
– 32160 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу
– 35252 тысяч тенге;
Черкасскому сельскому округу
– 17 487 тысяч тенге;
Шатырбайскому сельскому округу
– 27230 тысяч тенге;

3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 40743 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы "26" желтоқсандағы № 35-140 шешіміне 1-қосымша
Сарқан ауданының 2025жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 40743 тысячи тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от "26" декабря 2024 года № 35-140
Бюджет Сарканского района на 2025 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

48 301
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
259 109
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 734
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
109 406
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
109 469
02
Қорғаныс
77 109
1
Әскери мұқтаждар
46 102
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46 102
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46 102
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
31 007
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31 007
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
31 007
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 731
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 731
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 731
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 731
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
987 501
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
418 015
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
418 015
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
418 015
2
Әлеуметтiк көмек
362 145
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
362 145
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 609
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
23 362
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 483
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 530
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
135 467
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

48 301
015
Капитальные расходы государственного органа
3 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
259 109
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
39 734
013
Капитальные расходы государственного органа
500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
109406
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
109469
02
Оборона
77 109
1
Военные нужды
46 102
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46 102
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
46 102
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
31 007
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31 007
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
31 007
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 731
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 731
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 731
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 731
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
987 501
1
Социальное обеспечение
418 015
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
418 015
005
Государственная адресная социальная помощь
418 015
2
Социальная помощь
362 145
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
362 145
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 609
006
Оказание жилищной помощи
23 362
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 483
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4530
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
135 467
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью