Ұлттық тізілімдердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 609/НҚ бұйрығы
Қазақстан Республикасының Әкімшілік іс жүргізу кодексінің 43-4-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ұлттық тізілімдердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Архитектура және цифрлық трансформация саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрық көшірмесінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Ж. Мәдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сот Кеңесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істер агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс Басқармасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2024 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 609/НҚ бұйрықпен
бекітілген
Ұлттық тізілімдердің тізімі
Ұлттық тізілімнің атауы
Домен атауы
Уәкілетті мемлекеттік органның атауы
Ақпараттық жүйенің/деректер базасының атауы (ағымдағы)
1.
Автокөлік құралдарын техникалық байқау операторларының тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
2.
Автокөлік құралдарының тізілімі
Көлік
ІІМ
СО ААЖ
3.
Автокөліктерге/ауылшаруашылық техникасына кепіл тізілімі
Көлік
АШМ
ББАЖ (АШТМТ)
4.
Автокөліктерді/ауыл шаруашылығы техникасын тіркеудің электрондық тізілімі (ББАЖ АШТМТ)
Көлік
АШМ
ББАЖ (АШТМТ)
5.
Автоматтандырылған өлшеу станцияларының тізілімі
Инфрақұрылым
КМ
АЖ/ ДБ жоқ
6.
Азаматтығы жоқ тұлғалардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ІІМ
КП АЖ
7.
Азаматтық және қызметтік қару мен оларға арналған патрондардың, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылған бұйымдардың айналымын жүзеге асыратын жеке тұлғалардың тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ІІМ, ЦДИАӨМ
"Е-лицензирование" МДБ АЖ
8.
Азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен басқа да қызметкерлерінің тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ТЖМ
АЖ/ДБ жоқ
9.
Азаматтық хал жазбалары бойынша тізілімі
Әділет
ӘМ
МДБ АЖ "Азаматтық хал актілерінің жазбалары"
10.
Аккредиттеу субъектілерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
11.
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
ӘҚП ААЖ
12.
Асырап алушылар мен асырап алушыларға кандидаттардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ОМ
ЖБРДБ
13.
Ауыл шаруашылығы жануарларының тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АШЖИ
14.
Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
15.
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарының тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
16.
Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
17.
Бажсыз сауда дүкені иелерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
18.
Басқару жүйесінің сертификаттарының тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
19.
Бастауыш және орта білім беру ұйымдарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
20.
Бербоут чартер тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
21.
Білім беру объектілерінің тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
22.
Бөлінген және резервтік нөмірлеу ресурстарының тізілімі
Инфрақұрылым
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
23.
Ветеринариялық препараттар мен жемшөп қоспаларының тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
24.
Газ құю станцияларының, газ толтыру пункттерінің, автогаз толтыру станцияларының иелерінің және оларды сұйытылған мұнай газын сақтау үшін пайдаланатын қысыммен жұмыс істейтін өнеркәсіптік тұтынушылардың тізілімі
Энергетика
ЭМ
ТЖМ ИР орналастырылған
25.
Газбен жабдықтау жүйесі объектілерінің тізілімі
Энергетика
ЭМ
АЖ/ ДБ жоқ
26.
Ғалымдар тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
АЖ/ ДБ жоқ
27.
Ғарыш объектілерінің тізілімі
Өнеркәсіп
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
28.
Ғарышкерге кандидаттардың тізімі (тізілімі).
Өнеркәсіп
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
29.
Геология тізілімі
Геология
ӨҚМ
АЖ/ДБ жоқ
30.
Гидротехникалық құрылыстардың тізімі
Табиғи ресурстар және экология
СРИМ
АЖ/ДБ жоқ
31.
Гидтердің, гидтердің және туризм нұсқаушыларының мемлекеттік электрондық тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
Қазақстан туристік қауымдастығының (ҚТҚ) сайтында жарияланған.
32.
Грант алушылардың тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
АЖ/ ДБ жоқ
33.
Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
(https://academy-gp.kz/?page_id=1578&lang=ru)
34.
Ғылыми жобалар тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ

Об утверждении перечня национальных регистров
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 609/НҚ
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-4 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных регистров.
2. Департаменту архитектуры и политики цифровой трансформации Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в течении пяти рабочих дней со дня подписания приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный центр по правам человека
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высший Судебный Совет
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Управление Делами Президента
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахста
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от30 сентября 2024 года № 609/НҚ
Перечень национальных регистров
Наименование национального регистра
Наименование домена
Наименование уполномоченного государственного органа
Наименование информационной системы/базы данных (текущий)
1.
Регистр операторов технического осмотра автотранспортных средств
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
2.
Регистр автотранспортных средств
Транспорт
МВД
АИС СЦ
3.
Регистр залога машин/ сельхозтехника
Транспорт
МСХ
ЕАСУ (ГРСТ)
4.
Электронный регистр регистрации машин/сельхозтехника (ЕАСУ ГРСТ)
Транспорт
МСХ
ЕАСУ (ГРСТ)
5.
Регистр автоматизированных станций измерения
Инфраструктура
МТ
ИС/БД отсутствует
6.
Регистр лиц без гражданства
Социальное обеспечение
МВД
ИС МП
7.
Регистр физических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Правосудие и безопасность
МВД, МЦРИАП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
8.
Регистр сотрудников и иных работников органов гражданской защиты
Правосудие и безопасность
МЧС
ИС/БД отсутствует
9.
Регистр по записям гражданского состояния
Юстиция
МЮ
ГБД ИС "Записи актов гражданского состояния"
10.
Регистр субъектов аккредитации
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
11.
Регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Социальное обеспечение
МТСЗН
АИС "ПСУ"
12.
Регистр кандидатов в усыновители и усыновителей
Социальное обеспечение
МП
РБДС
13.
Регистр сельскохозяйственных животных
Сельское хозяйство
МСХ
ИСЖ
14.
Регистр сельскохозяйственных предприятий
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
15.
Регистр сортов сельскохозяйственных растений
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
16.
Регистр сельскохозяйственных товаропроизводителей
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
17.
Регистр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Финансы
МФ
е-Окно
18.
Регистр сертификатов системы менеджмента
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
19.
Регистр организаций начального и среднего образования
Образование
МП
НОБД
20.
Бербоут-чартерный регистр
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
21.
Регистр объектов организаций дошкольного, среднего образования и ТиПО
Образование
МП
НОБД
22.
Регистр распределенных и резервных ресурсов нумерации
Инфраструктура
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
23.
Регистр ветеринарных препаратов и кормовых добавок
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
24.
Регистр владельцев газонаполнительных станций, газонаполнительных пунктов, автогазозаправочных станций и промышленных потребителей - владельцев сосудов, работающих под давлением, использующих их для хранения сжиженного нефтяного газа
Энергетика
МЭ
Размещается на ИР МЧС РК
25.
Регистр объектов системы газоснабжения
Энергетика
МЭ
ИС/БД отсутствует
26.
Регистр ученых
Наука и инновации
МНВО
ИС/БД отсутствует
27.
Регистр космических объектов
Промышленность
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
28.
Список (регистр) кандидатов в космонавты
Промышленность
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
29.
Регистр геологии
Геология
МПС
ИС/БД отсутствует
30.
Перечень гидротехнических сооружений
Природные ресурсы и экология
МВРИ
ИС/БД отсутствует
31.
Государственный электронный реестр гидов, экскурсоводов и инструкторов туризма
Спорт и туризм
МТС
Публикуется на сайте Казахстанской туристской ассоциации (КТА)
32.
Регистр грантополучателей
Наука и инновации
МНВО
ИС/БД отсутствует
33.
Регистр результатов научной и научно-технической деятельности
Наука и инновации
МНВО
(https://academy-gp.kz/?page_id=1578&lang=ru)
34.
Регистр научных проектов
Наука и инновации
МНВО

(https://nauka.kz/page.php?page_id=913&lang=1&parent_id=911), Гранттық жобалар тізімі (https://www.nnc.kz/ru/activity/grantprojects.html)
35.
Ғылыми қызметтің аккредиттелген субъектілерінің тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
(https://techreg.kezekte.kz/ru/acc/subjects), Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің сайтында (тізім)
36.
Дене шынықтыру және спорт ұйымдарының тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
ҚР Туризм және спорт министрлігінің ИР және ҚР Ұлттық Олимпиада комитетінің ИР электрондық түрде жарияланды.
37.
Дене шынықтыру, сауықтыру және спорт объектілерінің тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
АЖ/ ДБ жоқ
38.
Деректер желілерінің статикалық мекенжайларының тізілімі
Инфрақұрылым
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
39.
Дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың мемлекеттік тізілімі
Денсаулық сақтау
ДСМ
Дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың мемлекеттік тізілімі
40.
Діни ғимараттардың (ғимараттардың) тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
41.
Еңбек мигранттарының тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
"ШЖК" ААЖ
42.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың мемлекеттік кадастры
Табиғи ресурстар және экология
ЭТРМ
АЖ/ ДБ жоқ
43.
Еркін қойма иелерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
44.
Әкімшілік іс жүргізудің бірыңғай тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
БП
ӘІЖБТ
45.
Әлеуметтік жәрдемақы алушылардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
"ОДБ" ААЖ, "Е-Макет" ААЖ
46.
Жалға алынған шетелдік кемелердің тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
47.
Жануарлар дүниесінің мемлекеттік кадастры
Табиғи ресурстар және экология
ЭТРМ
АЖ/ ДБ жоқ
48.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдардың тізілімі
Энергетика
ЭМ
ЭМ ИР сайтында word форматында жарияланған
49.
Жатақханалардың тізілімі
Білім
ҒЖБМ
АО МААЖ
50.
Жеке және заңды тұлғалардың лауазымды тұлғаларының борышкерлерінің және уақытша жүруі шектелген борышкерлердің бірыңғай тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
АО МААЖ
51.
Жеке сот орындаушыларының тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
АЖ/ДБ жоқ
52.
Жеке тұлғалар тізілімі
Әділет
ӘМ
МДБ "Жеке тұлғалар"
53.
Жер асты суларының кен орындары мен бұлақтарының тізілімі
Табиғи ресурстар және экология
СРИМ
АЖ/ДБ жоқ
54.
Жер кадастры
Табиғи ресурстар және экология
АШМ
ЖМБМК
55.
Жер қойнауын пайдалану тізілімі
Жер қойнауын пайдалану
ӨҚМ
АЖ/ДБ жоқ
56.
Жер учаскелерінің тізілімі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
ЖМБМК
57.
Жетім балалардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ОМ
ЖБРДБ
58.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізілімі
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
59.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына түсушілер тізілімі
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
60.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың тізілімі
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
61.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының оқытушыларының тізілімі
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
62.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары түлектерінің тізілімі, оның ішінде "Болашақ" бағдарламасына сәйкес
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
"Болашақ" АЖ
(Болашақ түлектер бойынша)
63.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дипломдарының тізілімі
Білім
ҒЖБМ
БЖБП
64.
Жолаушылар мен багажды қалааралық, облысаралық және халықаралық автомобильмен тасымалдаудың тұрақты маршруттарының тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
65.
Жүктерді жүктермен және мамандандырылған көліктермен тасымалдау, сондай-ақ арнайы көлік құралдарымен қызметтер көрсету жөніндегі қызметтердің тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
66.
Жүргізуші куәлігінің тізілімі
Көлік
ІІМ
СО ААЖ
67.
Жылжымалы құрамның жылжымалы мүлкі кепілінің мемлекеттік тізілімі
Көлік
КМ
ИАС ТБД
68.
Жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімі
Көлік
КМ
ИАС ТБД
69.
Заң консультанттары палаталарының бірыңғай тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
"Е-Заң көмегі" АЖ
70.
Заңды тұлғалар тізілімі
Әділет
ӘМ
МДБ "Заңды тұлғалар"
71.
Зергерлік бұйымдарға сараптама тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
72.
Иммигранттар тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ІІМ
КП АЖ
73.
Инновациялық өнімдер мен шешімдер тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
(https://astanahub.com/ru/l/innovativecompanies)
74.
Иондаушы сәулелену көздерінің тізілімі
Атом энергетикасы
ЭМ
Иондаушы сәулелену көздерінің тізілімі
75.
Іске қосу тіркелімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
Стартаптар тізімі (https://startup.kase.kz/startup), сенімді бағдарламалық қамтамасыз етудің мемлекеттік тізілімі, онлайн платформалар тізілімі
76.
Іскерлік серіктестердің тізілімі
Бизнес
ҰЭМ
ABIS - Atameken Business Information Services https://kyc.kz/
77.
Ішкі туристер тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
"eQonaq" (e-Hotel)
78.
Кеден қоймалары иелерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
79.
Кеден одағының бірыңғай нысанындағы берілген сәйкестік сертификаттарының тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
80.
Кеден одағының сертификаттау органдары мен сынақ зертханаларының бірыңғай тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
81.
Кеден өкілдерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
82.
Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
83.
Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі
Бизнес
ҰЭМ
КСТ АҚ
84.
Кітапхана тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
85.
Көлік құралдарының типтерін бекіту және сертификаттар тізілімі
Көлік
СИМ
АЖ/ДБ жоқ
86.
Қазақстан Республикасы сот сарапшыларының мемлекеттік тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
ҚР ӘМ ИР
87.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының тізілімі
Сыртқы саясат
СІМ
АЖ/ ДБ жоқ
88.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді басылымдарды есепке алудың бірыңғай тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
89.
Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі персоналының тізілімі
Сыртқы саясат
СІМ
АЖ/ ДБ жоқ
90.
Қазақстан Республикасының туристік агенттіктерінің тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
Қазақстан туристік қауымдастығының (ҚТҚ) сайтында жарияланған.
91.
Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын бұзушылықтардың тізілімі
Бизнес
СИМ
ӘІЖБТ
92.
Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімі
Көлік
КМ
ИАС ТБД
93.
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының мемлекеттік тізілімі
Сыртқы саясат
СІМ
АЖ/ ДБ жоқ
94.
Қазақстан Республикасының Шетелдік активтерінің және Қазақстан Республикасындағы шет мемлекеттердің өкілдіктерінің тізілімі
Сыртқы саясат
СІМ
АЖ/ ДБ жоқ
95.
Қалалық рельсті көлік құралдарының тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
96.
Қаржы ұйымдарының тізілімі
Қаржы
ҚНРДА
АЖ/ ДБ жоқ
97.
Қолайсыз/достық емес шетелдіктердің, ұйымдардың, мемлекеттердің тізілімі
Сыртқы саясат
СІМ
АЖ/ ДБ жоқ
98.
Қолданылуы тоқтатылған сәйкестік сертификаттарының және Кеден одағының бірыңғай нысанындағы сәйкестік туралы декларациялардың тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
99.
Қосымша білім беру объектілеріндегі білім алушыларды тіркеу журналы
Білім
ОМ
ҰББДБ

(https://nauka.kz/page.php?page_id=913&lang=1&parent_id=911), Перечень грантовых проектов (https://www.nnc.kz/ru/activity/grantprojects.html)
35.
Регистр аккредитованных субъектов научной деятельности
Наука и инновации
МНВО
(https://techreg.kezekte.kz/ru/acc/subjects), на сайте Комитет науки Министерства науки и высшего образования РК (перечень)
36.
Регистр физкультурно-спортивных организаций
Спорт и туризм
МТС
Публикуется в электронном виде на ИР Министерства туризма и спорта РК и ИР Национального олимпийского комитета РК
37.
Регистр физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений
Спорт и туризм
МТС
ИС/БД отсутствует
38.
Регистр статических адресов сетей передачи данных
Инфраструктура
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
39.
Государственный регистр лекарственных средств и медицинских изделий
Здравоохранение
МЗ
Государственный реестр лекарственных средств и медицинских изделий
40.
Регистр культовых зданий (сооружений)
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
41.
Регистр трудовых мигрантов
Социальное обеспечение
МТСЗН
АИС "ИРС"
42.
Государственный кадастр особо охраняемых природных территорий
Природные ресурсы и экология
МЭПР
ИС/БД отсутствует
43.
Регистр владельцев свободных складов
Финансы
МФ
е-Окно
44.
Единый регистр административных производств
Правосудие и безопасность
ГП
ЕРАП
45.
Регистр получателей социальных пособий
Социальное обеспечение
МТСЗН
АИС "ЦБД", АИС "Е-Макет"
46.
Регистр арендованных иностранных судов
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
47.
Государственный кадастр животного мира
Природные ресурсы и экология
МЭПР
ИС/БД отсутствует
48.
Регистр энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии
Энергетика
МЭ
Размещается на ИР МЭ РК в word формате
49.
Регистр общежитий
Образование
МНВО
ИС/БД отсутствует
50.
Единый регистр должников и временно ограниченных на выезд должников ФЛ, должностных лиц ЮЛ
Правосудие и безопасность
МЮ
ГАИС ОИП
51.
Регистр частных судебных исполнителей
Правосудие и безопасность
МЮ
ГАИС ОИП
52.
Регистр физических лиц
Юстиция
МЮ
ГБД "Физические лица"
53.
Регистр месторождений подземных вод и родников
Природные ресурсы и экология
МВРИ
ИС/БД отсутствует
54.
Земельный кадастр
Природные ресурсы и экология
МСХ
ЕКГН
55.
Регистр недропользования
Недропользование
МПС
ИС/БД отсутствует
56.
Регистр земельных участков
Сельское хозяйство
МСХ
ЕГКН
57.
Регистр детей-сирот
Социальное обеспечение
МП
РБДС
58.
Регистр организаций высшего и (или) послевузовского образования
Образование
МНВО
ЕПВО
59.
Регистр абитуриентов организаций высшего и (или) послевузовского образования
Образование
МНВО
ЕПВО
60.
Регистр обучающихся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
Образование
МНВО
ЕПВО
61.
Регистр преподавателей организаций высшего и (или) послевузовского образования
Образование
МНВО
ЕПВО
62.
Регистр выпускников организаций высшего и (или) послевузовского образования, в том числе по программе Болашак
Образование
МНВО
ЕПВО
ИС "Болашак"
(по выпускникам Болашак)
63.
Регистр дипломов организаций высшего и (или) послевузовского образования
Образование
МНВО
ЕПВО
64.
Регистр регулярных маршрутов междугородних, межобластных и международных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
65.
Регистр деятельности по перевозке грузов грузовыми и специализированными автотранспортными средствами, а также оказанию услуг специальными автомобилями
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
66.
Регистр выдачи водительских удостоверений
Транспорт
МВД
АИС СЦ
67.
Государственный регистр залога движимого имущества подвижного состава
Транспорт
МТ
ИАС ТБД
68.
Государственный регистр подвижного состава
Транспорт
МТ
ИАС ТБД
69.
Единый регистр палат юридических консультантов
Правосудие и безопасность
МЮ
ИС "Е-Заң көмегі"
70.
Регистр юридических лиц
Юстиция
МЮ
ГБД "Юридические лица"
71.
Регистр экспертиз по ювелирным изделиям
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
72.
Регистр учета иммигрантов
Социальное обеспечение
МВД
ИС МП
73.
Регистр инновационных продуктов и решений
Наука и инновации
МНВО
(https://astanahub.com/ru/l/innovativecompanies)
74.
Регистр источников ионизирующего излучения
Атомная энергетика
МЭ
Реестр источников ионизирующего излучения
75.
Регистр стартапов
Наука и инновации
МНВО
Список стартапов (https://startup.kase.kz/startup), государственный реестр доверенного ПО, реестр онлайн-платформ
76.
Реестр бизнес-партнеров
Бизнес
МНЭ
ABIS - Atameken Business Information Services https://kyc.kz/
77.
Регистр внутренних туристов
Спорт и туризм
МТС
"eQonaq" (e-Hotel)
78.
Регистр владельцев таможенных складов
Финансы
МФ
е-Окно
79.
Регистр выданных сертификатов соответствия единой формы Таможенного союза
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
80.
Единый регистр органов по сертификации и испытательных лабораторий Таможенного союза
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
81.
Регистр таможенных представителей
Финансы
МФ
е-Окно
82.
Регистр таможенных перевозчиков
Финансы
МФ
е-Окно
83.
Реестр субъектов предпринимательства
Бизнес
МНЭ
ИК РСП
84.
Регистр библиотек
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
85.
Регистр одобрений типа и свидетельств транспортных средств
Транспорт
МТИ
ИС/БД отсутствует
86.
Государственный реестр судебных экспертов Республики Казахстан
Правосудие и безопасность
МЮ
ИР МЮ РК
87.
Регистр граждан РК, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
Внешняя политика
МИД
ИС/БД отсутствует
88.
Единый регистр учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
89.
Регистр персонала дипломатической службы РК
Внешняя политика
МИД
ИС/БД отсутствует
90.
Реестр турагентов РК
Спорт и туризм
МТС
Публикуется на сайте Казахстанской туристской ассоциации (КТА)
91.
Регистр нарушений законодательства РК о защите прав потребителей
Бизнес
МТИ
ЕРАП
92.
Международный судовой регистр РК
Транспорт
МТ
ИАС ТБД
93.
Государственный реестр международных договоров РК
Внешняя политика
МИД
ИС/БД отсутствует
94.
Регистр загран активов РК и представительств иностранных государств в РК
Внешняя политика
МИД
ИС/БД отсутствует
95.
Регистр транспортных средств городского рельсового транспорта
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
96.
Регистр финансовых организаций
Финансы
АРРФР
ИС/БД отсутствует
97.
Регистр недоброжелательных/недружелюбных иностранцев, организации, государств
Внешняя политика
МИД
ИС/БД отсутствует
98.
Регистр прекращенных сертификатов соответствия и деклараций о соответствии единой формы Таможенного союза
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
99.
Регистр обучающихся в объектах дополнительного образования
Образование
МП
НОБД

100.
Қосымша білім беру ұйымдарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
101.
ҚР теңізшінің жеке куәліктерінің, кәсіптік дипломдардың, кәсіптік дипломдардың растамаларының, жеңілдік рұқсаттарының, теңіз кітаптарының тізілімдері
Көлік
КМ
ТЖК
102.
Құрылыс тізілімі
Құрылыс
ӨҚМ
АЖ/ДБ жоқ
103.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі сотталғандар мен адамдарды есепке алу журналы
Әділет және қауіпсіздік
ІІМ ҚАЖК
АЖ/ ДБ жоқ
104.
Мал қорымдарының тізілімі (биотермиялық шұңқырлар)
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
105.
Материалдық емес мәдени мұра элементтерінің ұлттық тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
106.
Мектеп жасына дейінгі балалардың тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
107.
Мектепке дейінгі білім беру объектілері педагогтарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
108.
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтердің тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ТЖМ
АЖ/ ДБ жоқ
109.
Мемлекеттік кеме тізілімі
Көлік
КМ
КДБ ААЖ
110.
Мемлекеттік кино тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
111.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі
Мемлекеттік басқару
ЦДИАӨМ
ЭҮП-да электронды түрде жарияланған
112.
Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының тізілімі
Құрылыс
ӨҚМ
МҚҚ ААЖ
113.
Мемлекеттік қалдықтар кадастры
Табиғи ресурстар және экология
ЭТРМ
АЖ/ ДБ жоқ
114.
Мемлекеттік қызметшілердің тізілімі
Мемлекеттік басқару
МҚІА
ЫАЖ е-Кызмет статистикалық деректер бөлігінде (мемлекеттік қызметшілердің штат саны)
115.
Мемлекеттік монополия, арнайы құқық субъектілерінің мемлекеттік тізілімі
Бизнес
БҚДА
АЖ/ ДБ жоқ
116.
Мемлекеттік орман кадастры
Табиғи ресурстар және экология
ЭТРМ
АЖ/ ДБ жоқ
117.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімі
Бизнес
ҚМ
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы
118.
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі
Бизнес
ҚМ
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы
119.
Мемлекеттік сатып алуды жеткізушілердің тізілімі
Бизнес
ҚМ
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы
120.
Мемлекеттік сот орындаушыларының тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
АО МААЖ
121.
Мемлекеттік су кадастры
Табиғи ресурстар және экология
СРИМ
АЖ/ДБ жоқ
122.
Мемлекеттік техникалық реттеу жүйесінің деректер тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
123.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
124.
Міндетті талаптар тізілімі
Бизнес
ҰЭМ
АЖ/ ДБ жоқ
125.
Мүгедектігі бар адамдардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
МОДБ ААЖ
126.
Мұнай өндіруші, мұнай өңдеуші және мұнай өнімдерімен сауда жасайтын кәсіпорындардың тізілімі
Энергетика
ЭМ
БМБЖ
127.
Мұнай өнімдерін көтерме жеткізушілердің тізілімі
Энергетика
ЭМ
"Е-лицензирование" МДБ АЖ, ЭМ ИР (ексель)

100.
Регистр организаций дополнительного образования
Образование
МП
НОБД
101.
Регистры удостоверений личности моряка РК, профессиональных дипломов, подтверждений профессиональных дипломов, льготных разрешений, мореходных книжек
Транспорт
МТ
УЛМ
102.
Регистр строительства
Строительство
МПС
ИС/БД отсутствует
103.
Регистр осужденных и лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы
Правосудие и безопасность
КУИС МВД
ИС/БД отсутствует
104.
Регистр скотомогильников (биотермических ям)
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
105.
Национальный регистр элементов нематериального культурного наследия
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
106.
Регистр воспитанников дошкольного образования
Образование
МП
НОБД
107.
Регистр воспитателей объектов дошкольного образования
Образование
МП
НОБД
108.
Регистр негосударственных противопожарных служб
Правосудие и безопасность
МЧС
ИС/БД отсутствует
109.
Государственный судовой регистр
Транспорт
МТ
ИАС ТБД
110.
Государственный регистр фильмов
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
111.
Регистр государственных услуг
Госуправление
МЦРИАП
Публикуется в электронном виде на ПЭП
112.
Регистр государственного градостроительного кадастра
Строительство
МПС
АИС ГГК
113.
Государственный кадастр отходов
Природные ресурсы и экология
МЭПР
ИС/БД отсутствует
114.
Регистр государственных служащих
Госуправление
АДГС
ИИС е-Кызмет в части стат.данных (штатная численность госслужащих)
115.
Государственный реестр субъектов государственной монополии, специального права
Бизнес
АЗРК
ИС/БД отсутствует
116.
Государственный лесной кадастр
Природные ресурсы и экология
МЭПР
ИС/БД отсутствует
117.
Реестр договоров о государственных закупках
Бизнес
МФ
Веб-портал государственных закупок
118.
Реестр недобросовестных участников государственных закупок
Бизнес
МФ
Веб-портал государственных закупок
119.
Регистр поставщиков государственных закупок
Бизнес
МФ
Веб-портал государственных закупок
120.
Регистр государственных судебных исполнителей
Правосудие и безопасность
МЮ
ГАИС ОИП
121.
Государственный водный кадастр
Природные ресурсы и экология
МВРИ
ИС/БД отсутствует
122.
Регистр данных государственной системы технического регулирования
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
123.
Регистр лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
124.
Реестр обязательных требований
Бизнес
МНЭ
ИС/БД отсутствует
125.
Регистр лиц с инвалидностью
Социальное обеспечение
МТСЗН
АИС "ЦБДИ"
126.
Регистр нефтедобывающих, нефтеперерабатывающих предприятий и предприятий, торгующих нефтепродуктами
Энергетика
МЭ
ЕГСУ
127.
Регистр оптовых поставщиков нефтепродуктов
Энергетика
МЭ
ГБД ЕЛ, ИР МЭ РК (ексель)

128.
Мұнай-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобалардың тізілімі
Энергетика
ЭМ
АЖ/ ДБ жоқ
129.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
"Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" АЖ/
130.
Нормативтік құқықтық актілердің тізілімі
Мемлекеттік басқару
ӘМ
"Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкі" АЖ
131.
Нормативтік-техникалық құжаттар тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
132.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізбесі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
133.
Оқу орталықтарының тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
134.
Орта білім беру ұйымдарының аттестаттарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
135.
Орта білім беру ұйымдарының мұғалімдерінің тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
136.
Орта білім беру ұйымдарының түлектерінің тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
137.
Орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушылардың тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
138.
Өз тауарларын сақтайтын қойма иелерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
139.
Өзендер, көлдер, теңіздер, каналдардың тізілімі
Табиғи ресурстар және экология
СРИМ
АЖ/ДБ жоқ
140.
Өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімі
Бизнес
ҰЭМ, ОМО
АЖ/ ДБ жоқ
141.
Өнеркәсіп тізілімі
Өнеркәсіп
ӨҚМ
АЖ/ДБ жоқ
142.
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталған ұйымның тіркелімі
Әділет және қауіпсіздік
ТЖМ
АЖ/ ДБ жоқ
143.
Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімі
Ғылым және инновация
ҒЖБМ
ҰЗМИ
144.
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудиторлық сараптама ұйымдарының тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ТЖМ
АЖ/ ДБ жоқ
145.
Өсімдіктер дүниесінің мемлекеттік кадастры
Табиғи ресурстар және экология
ЭТРМ
АЖ/ ДБ жоқ
146.
Пана іздеушілер мен босқындардың тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ЕХӘҚМ
"Қандас" ААЖ
147.
Радиоэлектрондық жабдықтың және радиожиілік тағайындауларының тізілімі (деректер базасы).
Инфрақұрылым
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
148.
Республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізбесі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
149.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ЦДИАӨМ
"Е-лицензирование" МДБ АЖ
150.
Салық төлеушілер тізілімі
Қаржы
ҚМ
БДҚ
151.
Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электроника өнеркәсіп өнімдерінің тізілімі
Өнеркәсіп
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ ИР (Excel форматында)
152.
Сәйкестік сертификаттарының тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі

128.
Регистр инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции
Энергетика
МЭ
ИС/БД отсутствует
129.
Регистр государственной регистрации нормативных правовых актов
Правосудие и безопасность
МЮ
ИС "Эталонный контрольный банк нормативных актов РК в электронном виде"
130.
Регистр нормативно-правовых актов
Госуправление
МЮ
ИС "Эталонный контрольный банк нормативных актов РК в электронном виде"
131.
Регистр нормативно-технических документов
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
132.
Государственный список памятников истории и культуры местного значения областей, городов республиканского значения
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
133.
Регистр учебных центров
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
134.
Регистр аттестатов организаций среднего образования
Образование
МП
НОБД
135.
Регистр преподавателей организаций среднего образования
Образование
МП
НОБД
136.
Регистр выпускников организаций среднего образования
Образование
МП
НОБД
137.
Регистр обучающихся в организациях среднего, технического и профессионального образования
Образование
МП
НОБД
138.
Регистр владельцев складов хранения собственных товаров
Финансы
МФ
е-Окно
139.
Регистр рек, озер, морей, каналов
Природные ресурсы и экология
МВРИ
ИС/БД отсутствует
140.
Регистр саморегулируемых организаций
Бизнес
МНЭ, ЦГО
ИС/БД отсутствует
141.
Регистр промышленности
Промышленность
МПС
ИС/БД отсутствует
142.
Регистр организации, аттестованных на право проведения работ в области промышленной безопасности
Правосудие и безопасность
МЧС
ИС/БД отсутствует
143.
Государственный регистр изобретений
Наука и инновации
МНВО
НИИС
144.
Регистр экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности
Правосудие и безопасность
МЧС
ИС/БД отсутствует
145.
Государственный кадастр растительного мира
Природные ресурсы и экология
МЭПР
ИС/БД отсутствует
146.
Регистр лиц, ищущих убежище и беженцев
Правосудие и безопасность
МТСЗН
АИС "Қандас"
147.
Регистр (база данных) радиоэлектронных средств и радиочастотных присвоений
Инфраструктура
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
148.
Государственный список памятников истории и культуры республиканского значения
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
149.
Государственный электронный регистр разрешений и уведомлений
Госуправление
МЦРИАП
ИС ГБД "Е-лицензирование"
150.
Регистр налогоплательщиков
Финансы
МФ
ЕХД
151.
Регистр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Промышленность
МЦРИАП
ИР МЦРИАП РК (в форме Excel)
152.
Регистр сертификатов соответствия и декларации РК и ЕАЭС, в том числе отмененных
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования

153.
Сот актілерінің тізілімі (азаматтық, қылмыстық іс жүргізу, әкімшілік іс жүргізу және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша)
Әділет және қауіпсіздік
ЖС
ҚР СО "Төрелік" ААТЖ
154.
Сот сараптамасы органдары жүргізетін сот сараптамалары түрлерінің және біліктілігі ҚР Әділет министрлігі беретін сараптамалық мамандықтардың тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ӘМ
ҚР ӘМ ИР
155.
Сотқа дейінгі тергеулердің бірыңғай тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
БС
СТБТ
156.
Спорт инфрақұрылымының бірыңғай тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
АЖ/ ДБ жоқ
157.
Спорт тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
ҚР Туризм және спорт министрлігінің ИР және ҚР Ұлттық Олимпиада комитетінің ИР электрондық түрде жарияланды.
158.
Спортшылардың, жаттықтырушылардың, төрешілердің тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
АЖ/ ДБ жоқ
159.
Субсидияланатын маршруттардың тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
160.
Сынақ есептерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
161.
Табысы аз адамдардың (отбасылардың) тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
"Әлеуметтік көмек" АЖ
162.
Такси тасымалдаушысы ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама берген дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
163.
Тарихи отанына оралып, кандас мәртебесін алған тұлғалардың тізілімі
Әлеуметтік қамсыздандыру
ЕХӘҚМ
"Қандас" ААЖ
164.
Тасымалдаушылар тізілімі (жолаушылар мен багаж)
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
165.
Тауар биржаларының тізілімі
Бизнес
СИМ
АЖ/ДБ жоқ
166.
Тауардың сәйкестігін және шығу тегін растау бойынша сарапшы-аудиторлардың тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
167.
Тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің тізілімі
Қаржы
Самрук - Казына
ТЖҚ БНА
168.
Тексеру есептерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
169.
Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
БП
ТСОБТ
170.
Темір жол жылжымалы құрамының құрамдас бөліктерін сәйкестендіру актілерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
171.
Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
172.
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
173.
Техникалық және кәсіптік білім беруге үміткерлердің тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
174.
Техникалық комитеттердің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
175.
Техникалық регламент талаптарына сәйкес келмейтін қауіпті өнімдердің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
176.
Техникалық регламенттер тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі

153.
Регистр судебных актов (гражданское, уголовное судопроизводство, административно процедурно-процессуальное судопроизводство и по делам об административных правонарушениях
Правосудие и безопасность
ВС
АИАС СО РК "Төрелік"
154.
Реестр видов судебных экспертиз, проводимых органами судебной экспертизы, и экспертных специальностей, квалификация по которым присваивается Министерством юстиции РК
Правосудие и безопасность
МЮ
ИР МЮ РК
155.
Единый регистр досудебных расследований
Правосудие и безопасность
ГП
ЕРДР
156.
Единый регистр спортивной инфраструктуры
Спорт и туризм
МТС
ИС/БД отсутствует
157.
Регистр видов спорта
Спорт и туризм
МТС
Публикуется в электронном виде на ИР Министерства туризма и спорта РК и ИР Национального олимпийского комитета РК
158.
Регистр спортсменов, тренеров, судей
Спорт и туризм
МТС
ИС/БД отсутствует
159.
Регистр субсидируемых маршрутов
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
160.
Регистр протоколов испытаний
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
161.
Регистр малообеспеченных лиц (семей)
Социальное обеспечение
МТСЗН
ИС "Социальная помощь"
162.
Регистр индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности в качестве перевозчика такси
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
163.
Регистр лиц, вернувшихся на историческую родину и получивших статус кандаса
Социальное обеспечение
МТСЗН
АИС "Қандас"
164.
Регистр перевозчиков (пассажиров и багажа)
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
165.
Регистр товарных бирж
Бизнес
МТИ
ИС/БД отсутствует
166.
Регистр экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия и происхождения товаров
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
167.
Регистр товаров, работ и услуг
Финансы
Самрук - Казына
ЕНС ТРУ
168.
Регистр отчетов инспекции
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
169.
Единый регистр субъектов и объектов проверок
Правосудие и безопасность
ГП
ЕРСОП
170.
Регистр актов идентификации составных частей к ЖД подвижному составу
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
171.
Государственный судовой регистр морских судов
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
172.
Регистр организаций технического и профессионального образования
Образование
МП
НОБД
173.
Регистр абитуриентов технического и профессионального образования
Образование
МП
НОБД
174.
Регистр технических комитетов
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
175.
Регистр продукции, не соответствующей требованиям технического регулирования
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
176.
Регистр технических регламентов
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования

177.
ТжКБ дипломдарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰББДБ
178.
Тіркелген діни бірлестіктердің және олардың филиалдарының тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
179.
Тіркелген ерікті сертификаттау жүйелерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
180.
Тіркелген және есептен шығарылған қауіпті техникалық құрылғылардың тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ТЖМ
АЖ/ ДБ жоқ
181.
Тіркелген мерзімді басылымдардың, ақпараттық агенттіктердің және интернет-басылымдардың тізілімдері
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
182.
Тіркелген халықтың тізілімі
Денсаулық сақтау
ДСМ
ТТТ АЖ
(2011 жылдың 5 қаңтарынан бастап жұмыс істейді)
183.
Туристік маршруттар мен соқпақтардың тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
Kazakhstan.travel Веб-порталы
184.
Туроператорлардың тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
Қазақстан туристік қауымдастығының (ҚТҚ) сайтында жарияланған.
185.
Тұру орындарының тізілімі (қонақ үйлер, қонақ үйлер, жатақханалар)
Спорт және туризм
ТСМ
"eQonaq" (e-Hotel)
186.
Тұтынушы тіркелімі
Бизнес
ҚМ
Мемлекеттік сатып алу веб-порталы
187.
Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
188.
Уәкілетті экономикалық операторлардың тізілімі
Қаржы
ҚМ
е-Окно
189.
ҰБТ сертификаттарының тізілімі
Білім
ОМ
ҰТО
190.
Ұлттық мәдени мұра объектілерінің мемлекеттік тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
191.
Ұлттық мәдени мұра объектілерінің тізілімі
Мәдениет, дін, БАҚ
МАМ
АЖ/ ДБ жоқ
192.
Ұлттық ресурстар мен байланыс операторларының тізілімдері
Инфрақұрылым
ЦДИАӨМ
АЖ/ ДБ жоқ
193.
Ұлттық стандарттау жоспарына енгізу үшін өтінімдер мен ұсыныстар тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
194.
Ұлттық стандарттау жүйесінің субъектілерінің тізілімі
Бизнес
СИМ
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі
195.
Фермерлер тіркеледі
Ауыл шаруашылығы
АШМ
АЖ/ДБ жоқ
196.
Хабар-ошарсыз кеткен адамдарды тіркеу журналы
Әділет және қауіпсіздік
БП ҚСАЕЖК
qamqor.gov.kz/ ИР
197.
Шетелдік туристер тізілімі
Спорт және туризм
ТСМ
"eQonaq" (e-Hotel)
198.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың кіру және кету тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ҰҚК
Беркут БАЖ
199.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруына рұқсаттардың тізілімі
Әділет және қауіпсіздік
ІІМ
КП АЖ
200.
Электр энергиясының көтерме нарығы субъектілерінің тізілімі
Энергетика
ЭМ
КЕГОК
201.
Электрондық (цифрлық) тахографтарға электрондық карталарды шығару және шығару жөніндегі қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тізілімі
Көлік
КМ
АЖ/ДБ жоқ
202.
Энергия өндіруші/беруші/жабдықтаушы ұйымдардың тізілімі
Энергетика
ЭМ, ҰЭМ
АЖ/ ДБ жоқ

177.
Регистр дипломов ТиПО
Образование
МП
НОБД
178.
Регистр зарегистрированных религиозных объединений и их филиалов
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
179.
Регистр зарегистрированных систем добровольной сертификации
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
180.
Регистр поставленных на учет и снятых с учета опасных технических устройств
Правосудие и безопасность
МЧС
ИС/БД отсутствует
181.
Регистры поставленных на учет периодических печатных изданий, информационных агентств и сетевых изданий
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
182.
Регистр прикрепленного населения
Здравоохранение
МЗ
ИС "Регистр прикрепленного населения" (ИС РПН).
183.
Реестр туристических маршрутов и троп
Спорт и туризм
МТС
Веб-портал Kazakhstan.travel
184.
Регистр туроператоров
Спорт и туризм
МТС
Публикуется на сайте Казахстанской туристской ассоциации (КТА)
185.
Регистр мест размещения (отели, гостиницы, хостелы)
Спорт и туризм
МТС
"eQonaq" (e-Hotel)
186.
Реестр заказчиков
Бизнес
МФ
Веб-портал государственных закупок
187.
Регистр владельцев складов временного хранения
Финансы
МФ
е-Окно
188.
Регистр уполномоченных экономических операторов
Финансы
МФ
е-Окно
189.
Регистр сертификатов ЕНТ
Образование
МП
НЦТ
190.
Государственный регистр объектов национального культурного достояния
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
191.
Регистр объектов национального культурного достояния
Культура, религия, СМИ
МКИ
ИС/БД отсутствует
192.
Регистры национальных ресурсов и операторов связи
Инфраструктура
МЦРИАП
ИС/БД отсутствует
193.
Регистр заявок и предложений на включение в национальный план стандартизации
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
194.
Регистр субъектов национальной системы стандартизации
Бизнес
МТИ
Информационная система технического регулирования
195.
Регистр фермеров
Сельское хозяйство
МСХ
ИС/БД отсутствует
196.
Регистр лиц без вести, пропавших
Правосудие и безопасность
КПСиСУ ГП
интернет ресурс qamqor.gov.kz/
197.
Регистр иностранных туристов
Спорт и туризм
МТС
"eQonaq" (e-Hotel)
198.
Регистр учета въезда и выезда иностранцев и лиц без гражданства
Правосудие и безопасность
КНБ
ЕИС Беркут
199.
Регистр разрешений на временное и постоянное проживание иностранцев и лиц без гражданства в Республике Казахстан
Правосудие и безопасность
МВД
ИС МП
200.
Регистр субъектов оптового рынка электрической энергии
Энергетика
МЭ
КЕГОК
201.
Регистр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по изготовлению и выдаче электронных карточек к электронным (цифровым) тахографам
Транспорт
МТ
ИС/БД отсутствует
202.
Регистр энерго- производящих/передающих/снабжающих/ организаций
Энергетика
МЭ, МНЭ
ИС/БД отсутствует

203.
Ядролық, радиациялық және ядролық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізілімі
Энергетика
ЭМ
АЖ/ ДБ жоқ
Ескерту: қысқартуларға түсініктеме:
"eQonaq" (e-Hotel) – туристік ағындарды жинау және тіркеу және көші-қонды бақылаудың ақпараттық жүйесі
"Е-лицензирование" МДБ АЖ – "Е-лицензирование" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі
"Е-Макет" ААЖ – "Зейнетақы төлемдері мен жәрдемақыларын электронды түрде тағайындау" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
"Қандас" ААЖ – "Қандас" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
"ОДБ" ААЖ – "Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеудің орталықтандырылған деректер базасы" ААЖ
"ШЖК" ААЖ – "Шетелдік жұмыс күші" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ABIS – Atameken Business Information Services https://kyc.kz/
АЖ – Ақпараттық жүйе
АО МААЖ – Атқару органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
АО ҰАТ – "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы
АТЖ "е-Құрылыс" (тек мемлекеттік құрылыс жобалары үшін) – Е-Құрылыс құрылыс процесін басқарудың ақпараттық-талдау жүйесі
АШЖИ – Ауыл шаруашылығы жануарларын идентификациялаудың ақпараттық жүйесі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
АШТМТ – Ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімі
ББАЖ – "E-Agriculture" агроөнеркәсіптік кешен секторларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі
БДҚ – Бірыңғай деректер қоймасы
Беркут БАЖ – "Беркут" бірыңғай ақпараттық жүйе
БЖБП – Бірыңғай жоғары білім платформасы
БҚДА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
БМБЖ – Бірыңғай мемлекеттік басқару жүйесі
БП – Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы
БП ҚСАЕЖК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДБ – Деректер базасы
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
е-Окно – Экспорт-импорт операциялары үшін бірыңғай терезе ақпараттық жүйесі
ЕХӘҚМ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ӘІЖБТ – Әкімшілік іс жүргізудің бірыңғай тізілімінің ақпараттық жүйесі
ӘҚП ААЖ – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Әлеуметтік қызметтер порталы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ӘМ – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЖБРДБ – "Әмбебап есеп жүйесі" бағдарламалық қамтамасыз ету (Жетім балалардың республикалық деректер банкі)
ЖМБМК – Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖШС – Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ИР – Интернет ресурстары
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ІІМ ҚАЖК – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
КДБ ААЖ – Көлік деректер базасының ақпараттық-аналитикалық жүйесі және тасымалдау қауіпсіздігі динамикасының мониторингі
КМ – Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
КП АЖ – Көші-қон полициясының ақпараттық жүйесі
КСТ АҚ – Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі АҚ
ҚМ – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚМ – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
ҚР СО "Төрелік" ААТЖ – Қазақстан Республикасы сот органдарының "Төрелік" автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі
ҚТЖ ҰК АО – "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
МДБ – Мемлекеттік деректер базасы
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МҚҚ ААЖ – Республикалық деңгейдегі мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
МОДБ ААЖ – "Мүгедектердің орталықтандырылған деректер банкі" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ОМ – Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
СО ААЖ – "Сервис орталығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
СРИМ – Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
СТБТ – Сотқа дейінгі тергеулердің бірыңғай тізілімінің ақпараттық жүйесі
ТЖК – Теңізшінің жеке куәлігі
ТЖҚ БНА – Тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ТСОБТ – Тексеру субъектілері мен объектілерінің бірыңғай тізілімінің ақпараттық жүйе
ТТТ АЖ – Тіркелген тұрғындардың тізілімінің ақпараттық жүйесі
ҰББДБ – Ұлттық білім беру деректер базасының ақпараттық жүйесі
ҰӘҚ – Ұлттық әл-ауқат қоры
ҰЗМИ – Ұлттық зияткерлік меншік институты
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰТО – Ұлттық тестілеу орталығы
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЫАЖ е-Кызмет – "Е-Қызмет" ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі
ЭКП – Электронды көлік паспорттары
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭҮП – Электрондық үкімет порталы

203.
Регистр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
Энергетика
МЭ
ИС/БД отсутствует
Примечание: расшифровка аббревиатур:
"eQonaq" (e-Hotel) – информационная система для сбора и учета туристического потока и миграционного контроля
ИС ГБД "Е-лицензирование" – Информационная система "Государственная база данных "Е-лицензирование"
АИС "Е-Макет" – Автоматизированная информационная система "Электронное назначение пенсионных выплат и пособий"
АИС "Қандас" – Автоматизированная информационная система "Қандас"
АИС "ЦБД" – АИС "Централизованная база данных выплаты пенсий и пособий"
АИС "ИРС" – Автоматизированная информационная система "Иностранная рабочая сила"
ABIS – Atameken Business Information Services https://kyc.kz/
ИС – Информационная система
ГАИС ОИП – Государственная автоматизированная информационная система органов исполнительного производства
АО НИТ – Акционерное общество "Национальные информационные технологии"
ИАС "е-Құрылыс" (только по государственным объектам строительства) – информационно-аналитическая система по управлению процессом строительства Е-Курылыс
ИСЖ – Информационная система Идентификация сельскохозяйственных животных
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
ГРСТ – Государственный реестр сельхоз техники
ЕАСУ – Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "E-Agriculture"
ЕХД – Единое хранилище данных
ЕИС Беркут – Единая информационная система "Беркут"
ЕПВО – Единая платформа высшего образования
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
ЕГСУ – Единая государственная система управления
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КПСиСУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
БД – База данных
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
е-Окно – Информационная система Единое окно по экспортно-импортным операциям
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ЕРАП – Информационная система Единый реестр административных производств
АИС ПСУ – Автоматизированная информационная система "Портал социальных услуг" Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
РБДС – Программное обеспечение "Универсальная учетная система" (Республиканский банк данных детей-сирот)
ЕКГН – Единый государственный кадастр недвижимости
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан
ТОО – Товарищество с ограниченной ответственностью
ИР – Интернет-ресурсы
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
КУИС МВД – Комитет уголовно-исполнительной системы Министерство внутренних дел Республики Казахстан
ИАС ТБД – Информационно-аналитическая система транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
ИС МП – Информационная система миграционной полиции
ИК РСП – ИК-услуга Реестр субъектов предпринимательства
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АИАС СО РК "Төрелік" – Автоматизированная информационно-аналитическая система судебных органов Республики Казахстан "Төрелік"
АО КТЖ – Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы""
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
ГБД – Государственная база данных
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АИС ГГК – Автоматизированная информационная система Государственного градостроительного кадастра республиканского уровня
АИС "ЦБДИ" Автоматизированная информационная система "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность"
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
АИС СЦ – Автоматизированная информационная система "Сервисный центр"
ЕРДР – Информационная система Единый реестр досудебных расследований
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
УЛМ – Удостоверение личности моряка
ЕНС ТРУ – Единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
ЕРСОП – Информационная система Единый реестр субъектов и объектов проверок
ИС РПН – Информационная система Регистр прикрепленного населения
НОБД – Информационная система Национальная образовательная база данных
ФНБ – Фонд национального благосостояния
НИИС – Национальный институт интеллектуальной собственности
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
НЦТ – Национальный центр тестирования
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ИИС е-Кызмет – Интегрированная информационная система управления персоналом "Е-Қызмет"
ЭПТС – Электронные паспорта транспортных средств
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
ПЭП – Портал "электронного правительства"