Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі жанындағы журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 3 қазандағы № 461-НҚ бұйрығы
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 28-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі жанындағы журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясат департаменті:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Балаева
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі 2024 жылғы
3 қазандағы № 461-НҚ
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі жанындағы журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі жанындағы журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 28-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі (бұдан әрі – Министрлігі) жанындағы бұқаралық ақпарат құралдарының журналистерін (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аккредиттеудің оңайлатылған тәртібі – аккредиттеу картасын беру арқылы бұқаралық ақпарат құралдарын және олардың журналистерін (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеудің автоматтандырылған процесі;
2) бас редактор (редактор) – бұқаралық ақпарат құралының редакциясын басқаратын және бұқаралық ақпарат құралының өнімін шығаруға және таратуға тиісті өкілеттіктері бар жеке тұлға;

Об утверждении Правил аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 3 октября 2024 года № 461-НҚ
В соответствии с пунктом 1 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики в области средств массовой информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в электронной форме в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр А. Балаева
Приложение
к приказу Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 3 октября 2024 года № 461-НҚ
Правила аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и определяют порядок аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) средств массовой информации при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан (далее – Министерство).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) упрощенный порядок аккредитации – автоматизированный процесс аккредитации средств массовой информации и их журналистов (представителей средств массовой информации) посредством выдачи аккредитационной карты;
2) главный редактор (редактор) – физическое лицо, возглавляющее редакцию средства массовой информации и имеющее соответствующие полномочия на выпуск и распространение продукции средства массовой информации;

3) бірыңғай медиаплатформа – мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыруға арналған ақпараттық жүйе;
4) бұқаралық ақпарат құралы – мерзімді баспа басылымы, теле -, радиоарна, интернет-басылым;
5) бұқаралық ақпарат құралының редакциясы – бұқаралық ақпарат құралының материалдарын жинауды, әзірлеуді, шығаруды және таратуды жүзеге асыратын жеке тұлға не заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi болып табылатын шығармашылық ұжым;
6) журналисті (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілін) аккредиттеу – журналисті тағайындау рәсімі және Министрліктің оның өкілеттігін мойындауы;
7) журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі) – бұқаралық ақпарат құралының редакциясымен еңбек немесе өзге де шарттық қатынастар негізінде бұқаралық ақпарат құралы үшін хабарлар мен материалдарды жинау, өңдеу және әзірлеу қызметін жүзеге асыратын жеке тұлға;
8) іс-шара регламенті – Министрлік өткізетін іс-шараны жүргізу тәртібін айқындайтын құжат.
3. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу Министрліктің қызметі туралы жұртшылықты кеңінен және жедел хабардар ету мақсатында жүзеге асырылады.
2-тарау. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеу тәртібі
1-параграф. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) тұрақты аккредиттеу
4. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) тұрақты аккредиттеу Министрліктің жанында оның орналасқан жеріне және аккредиттелетін журналистердің (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерінің) тұрақты тұратын жеріне қарамастан жүргізіледі.
5. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерін) тұрақты аккредиттеу бір жыл мерзімге жүзеге асырылады.
6. Министрлік өзінің интернет-ресурсында журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерін) қазақ және орыс тілдерінде тұрақты аккредиттеуді жүргізуге өтініштерді қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыруды орналастырады.
7. Министрлік жанында өз журналистерін (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеуге ниет білдірген бұқаралық ақпарат құралдары он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) тұрақты аккредиттеу туралы өтінішті аккредиттелетін журналистердің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі) және аккредиттелетін журналистің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілінің) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді пайдалануға келісімін қоса бере отырып, бас редактордың және (немесе) бұқаралық ақпарат құралының меншік иесінің қолымен ұсынады.

3) единая медиаплатформа – информационная система, предназначенная для реализации государственной информационной политики;
4) средство массовой информации – периодическое печатное издание, теле-, радиоканал, интернет-издание;
5) редакция средства массовой информации – физическое лицо либо творческий коллектив, являющийся структурным подразделением юридического лица, осуществляющие сбор, подготовку материалов, выпуск и распространение средства массовой информации;
6) аккредитация журналиста (представителя средства массовой информации) – процедура назначения журналиста и признание его полномочий Министерством;
7) журналист (представитель средства массовой информации) – физическое лицо, осуществляющее деятельность по сбору, обработке и подготовке сообщений и материалов для средства массовой информации на основе трудовых или иных договорных отношений с редакцией средства массовой информации;
8) регламент мероприятия – документ, определяющий порядок ведения мероприятия, проводимого Министерством.
3. Аккредитация журналистов (представителей средств массовой информации) осуществляется с целью широкого и оперативного информирования общественности о деятельности Министерства.
Глава 2. Порядок аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации)
Параграф 1. Постоянная аккредитация журналистов (представителей средств массовой информации)
4. Постоянная аккредитация журналистов (представителей средств массовой информации) проводится при Министерстве независимо от места ее нахождения и места постоянного проживания аккредитуемых журналистов (представителей средств массовой информации).
5. Постоянная аккредитация журналистов (представителей средств массовой информации) осуществляется сроком на один год.
6. Министерство размещает на своем интернет-ресурсе объявление о начале приема заявлений на проведение постоянной аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) на казахском и русском языках.
7. Средства массовой информации, желающие аккредитовать своих журналистов (представителей средств массовой информации) при Министерстве, в течение десяти рабочих дней представляют заявление о постоянной аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам за подписью главного редактора и (или) собственника средства массовой информации с приложением копии документа, удостоверяющего личность аккредитуемых журналистов (представителей средств массовой информации) (требуется для идентификации личности) и согласия аккредитуемого журналиста (представителя средств массовой информации) на использование персональных данных в соответствии с законом Республике Казахстан "О персональных данных и их защите".

8. Тұрақты аккредиттеу туралы өтінішті қарау мерзімі - осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап үш жұмыс күні.
9. Министрлік өтінішті қарау қорытындылары бойынша өтініш берушілерді мынадай шешімдердің бірі туралы:
1) аккредиттеу туралы;
2) аккредиттеуден бас тарту туралы жазбаша және (немесе) электрондық түрде хабардар етеді.
10. Аккредиттелген журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі) мына:
1) оның Министрліктен алынған ақпаратты оның атынан аккредиттеуге тиісті өтініш келіп түскен бұқаралық ақпарат құралдарында ғана жинау және тарату;
2) Министрлігі жүргізетін іс-шаралар регламентінің сақтау;
3) аса маңызды мемлекеттік объектілер мен стратегиялық объектілердің өткізу және объектішілік режимін сақтау талаптарын сақтайды.
11. Министрлік өткізілетін іс-шараның регламентін бекітеді.
12. Тұрақты аккредиттеуден бас тартуға:
1) бұқаралық ақпарат құралының өнімін таратуды не бұқаралық ақпарат құралын шығаруды тоқтата тұру не тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
2) осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау;
3) тізілімде есепке қойылған бұқаралық ақпарат құралдарының болмауы негіз болып табылады.
Тұрақты аккредиттеуден заңсыз бас тартуға журналист (бұқаралық ақпарат құралының өкілі) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануы мүмкін.
13. Журналисті (бұқаралық ақпарат құралының өкілін) тұрақты аккредиттеуден айыру үшін:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша себептерін көрсете отырып, бұқаралық ақпарат құралының бас редакторының және (немесе) бұқаралық ақпарат құралының меншік иесінің журналисті (бұқаралық ақпарат құралының өкілін) аккредиттеуден айыру туралы өтініші;
2) журналист (бұқаралық ақпарат құралының өкілі) таратқан Министрліктің іскерлік беделіне нұқсан келтіретін мәліметтерді шындыққа сәйкес келмейді деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
3) бұқаралық ақпарат құралының өнімін таратуды не бұқаралық ақпарат құралын шығаруды тоқтата тұру не тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
4) осы Қағидалардың 10-тармағында белгіленген талаптарды екі және одан да көп рет бұзу негіз болып табылады.
14. Министрлік негіздемені анықтаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген себептерді көрсете отырып, журналисті (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілінің) аккредиттеуден айырғаны туралы бұқаралық ақпарат құралын хабардар етеді.

8. Срок рассмотрения заявления об постоянной аккредитации – три рабочих дня со дня окончания приема документов, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил.
9. Министерство по итогам рассмотрения заявления письменно и (или) электронно уведомляет заявителей об одном из следующих решений:
1) об аккредитации;
2) об отказе в аккредитации.
10. Аккредитованный журналист (представитель средств массовой информации) соблюдает следующие условия:
1) сбор и распространение информации, полученной от Министерства, только в средствах массовой информации, от лица которого поступило соответствующее заявление на аккредитацию;
2) соблюдение регламента мероприятия, проводимого Министерством;
3) соблюдение пропускного и внутриобъектового режима особо важных государственных объектов и стратегических объектов.
11. Министерство утверждает регламент проводимого мероприятия.
12. Основаниями для отказа в постоянной аккредитации являются:
1) наличие вступившего в законную силу решения суда о приостановлении либо прекращении распространения продукции средства массовой информации, либо выпуска средства массовой информации;
2) не предоставление документов, предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил;
3) отсутствие в реестре поставленных на учет средств массовой информации.
Неправомерный отказ в постоянной аккредитации может быть обжалован журналистом (представителем средства массовой информации) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
13. Основаниями для лишения журналиста (представителя средства массовой информации) постоянной аккредитации являются:
1) заявление главного редактора средства массовой информации и (или) собственника средства массовой информации о лишении постоянной аккредитации журналиста (представителя средства массовой информации) с указанием причин по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) наличие вступившего в законную силу решения суда о признании не соответствующих действительности сведений, порочащих деловую репутацию Министерства, распространяемых журналистом (представителем средства массовой информации);
3) наличие вступившего в законную силу решения суда о приостановлении либо прекращении распространения продукции средства массовой информации, либо выпуска средства массовой информации;
4) нарушение двух и более раз условий, установленных пунктом 10 настоящих Правил.
14. Министерство в течение двух рабочих дней со дня установления основания уведомляет средство массовой информации о лишении журналиста (представителя средств массовой информации) аккредитации с указанием причин, предусмотренных пунктом 13 настоящих Правил.

15. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) тұрақты аккредиттеуден айыру алты ай мерзімге жүзеге асырылады.
16. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) аккредиттеудің оңайлатылған тәртібі жағдайында бірыңғай медиа платформа арқылы "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 28-бабының 1-тармағына сәйкес масс-медиа саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен аккредиттеу карталары беріледі.
2-параграф. Журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) уақытша аккредиттеу
17. Уақытша аккредиттеу журналистерге Министрліктің нақты іс-шарасын жария ету үшін қажетті мерзімге беріледі және тиісті іс-шара өткізілгенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
18. Уақытша аккредиттеуді алу үшін бұқаралық ақпарат құралдары осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналистерді (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін) уақытша аккредиттеу туралы өтінішті аккредиттелетін журналистердің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі) және аккредиттелетін журналистің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілінің) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді пайдалануға келісімін қоса бере отырып, бұқаралық ақпарат құралының бас редакторының және (немесе) меншік иесінің қолымен ұсынады
19. Министрлік уақытша аккредиттеу туралы өтінішті қарау қорытындылары бойынша өтініш берушілерді мынадай шешімдердің бірі туралы:
1) аккредиттеу туралы;
2) аккредиттеуден бас тарту туралы жазбаша және (немесе) электрондық түрде хабардар етеді.
20. Уақытша аккредиттелген журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі) мына:
1) оның Министрліктен алынған ақпаратты оның атынан аккредиттеуге тиісті өтініш келіп түскен бұқаралық ақпарат құралдарында ғана жинау және тарату;
2) Министрлік өткізетін іс-шаралар регламентінің сақтау;
3) аса маңызды мемлекеттік объектілер мен стратегиялық объектілердің өткізу және объектішілік режимін сақтау талаптарын сақтайды.
21. Уақытша аккредиттеуден бас тартуға:
1) бұқаралық ақпарат құралының өнімін таратуды не бұқаралық ақпарат құралын шығаруды тоқтата тұру не тоқтату туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
2) осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау;
3) тізілімде есепке қойылған бұқаралық ақпарат құралдарының болмауы негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрлігі жанындағы
журналистерді (бұқаралық
ақпарат құралдарының
өкілдерін) аккредиттеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________________________
кімге (аккредиттеуші ұйымның
атауы)
__________________
кімнен (бұқаралық ақпарат
құралдарының атауы)
Журналисті (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілін) тұрақты аккредиттеу туралы ӨТІНІШ
Сізден журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), телефон, факс нөмірі, электрондық мекенжайы)
аккредиттеуді сұраймын.
Бұқаралық ақпарат құралы туралы мәліметтер:

15. Лишение постоянной аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) осуществляется сроком на шесть месяцев.
16. В случае упрощенного порядка аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) посредством единой медиаплатформы выдаются аккредитационные карты в порядке, определяемом уполномоченным органом в области масс-медиа в соответствии с пунктом 1 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа".
Параграф 2. Временная аккредитация журналистов (представителей средств массовой информации)
17. Временная аккредитация предоставляется журналистам на срок, необходимый для освещения конкретного мероприятия Министерства и проводится не позднее, чем за один рабочий день до проведения соответствующего мероприятия.
18. Для получения временной аккредитации средства массовой информации представляют заявление о временной аккредитации журналистов (представителей средств массовой информации) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам за подписью главного редактора и (или) собственника средства массовой информации с приложением копии документа, удостоверяющего личность аккредитуемых журналистов (представителей средств массовой информации) (требуется для идентификации личности) и согласия аккредитуемого журналиста (представителя средств массовой информации) на использование персональных данных в соответствии с законом Республике Казахстан "О персональных данных и их защите".
19. Министерство по итогам рассмотрения заявления о временной аккредитации письменно и (или) электронно уведомляет заявителей об одном из следующих решений:
1) об аккредитации;
2) об отказе в аккредитации.
20. Временно аккредитованный журналист (представитель средств массовой информации) соблюдает следующие условия:
1) сбор и распространение информации, полученной от Министерства, только в средствах массовой информации, от лица которого поступило соответствующее заявление на аккредитацию;
2) соблюдение регламента мероприятия, проводимого Министерством;
3) соблюдение пропускного и внутриобъектового режима особо важных государственных объектов и стратегических объектов.
21. Основаниями для отказа во временной аккредитации являются:
1) наличие вступившего в законную силу решения суда о приостановлении либо прекращении распространения продукции средства массовой информации, либо выпуска средства массовой информации;
2) не предоставление документов, предусмотренных пунктом 18 настоящих Правил;
3) отсутствие в реестре поставленных на учет средств массовой информации.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
журналистов (представителей
средств массовой информации)
при Министерстве
культуры и информации
Республики Казахстан
Форма
___________________________
кому (наименование
аккредитующей организации)
___________________________
от кого (наименование средства
массовой информации)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о постоянной аккредитации журналиста (представителя средств массовой информации)
Прошу Вас аккредитовать журналиста (представителя средств массовой информации)
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), номер телефона, факса, электронный адрес)
Сведения о средстве массовой информации:

1) бұқаралық ақпарат құралының атауы:_______________________________;
2) бұқаралық ақпарат құралының заңды мекенжайы (жеке тұлғалар үшін) және орналасқан жері (заңды тұлғалар үшін):______________________________________;
3) телефондардың, факстардың нөмірлері, бұқаралық ақпарат құралының электрондық мекенжайы:___________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар:
1) аккредиттелетін журналистің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілінің) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
2) аккредиттелетін журналистің (бұқаралық ақпарат құралдары өкілінің) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді пайдалануға келісімі.
Өтініште көрсетілген журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі)
___________________________________________жұмыскері екенін растаймын.
(бұқаралық ақпарат құралының атауы)
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрлігі жанындағы
журналистерді (бұқаралық
ақпарат құралдарының
өкілдерін) аккредиттеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
__________________________
кімге (аккредиттеуші ұйымның
атауы)
__________________________
кімнен (бұқаралық ақпарат
құралының атауы)
Журналисті (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілін) аккредиттеуден айыру туралы ӨТІНІШ
Сізден журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі)
_______________________________ аккредиттеуден айыруыңызды сұраймын
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бұқаралық ақпарат құралы туралы мәліметтер:
1) бұқаралық ақпарат құралының атауы:_____________________________;
2) бұқаралық ақпарат құралының заңды мекенжайы (жеке тұлғалар үшін) және орналасқан жері (заңды тұлғалар үшін): ___________________________________;
3) бұқаралық ақпарат құралының телефондары, факс нөмірлері, электрондық мекенжайы: _________________________________________________________
(бұқаралық ақпарат құралының бас редакторының және (немесе) меншік иесінің қолы)
20__жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрлігі жанындағы
журналистерді (бұқаралық
ақпарат құралдарының
өкілдерін) аккредиттеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_________________________
кімге (аккредиттеуші ұйымның
атауы) __________________
кімнен (бұқаралық ақпарат
құралдарының атауы)
Журналисті (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілін) уақытша аккредиттеу туралы ӨТІНІШ
Сізден журналист (бұқаралық ақпарат құралдарының өкілі)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), телефон, факс нөмірі, электрондық мекенжайы)
уақытша аккредиттеуді сұраймын.
Бұқаралық ақпарат құралы туралы мәліметтер:

1) наименование средства массовой информации:_______________________________;
2) юридический адрес (для физических лиц) и местонахождение (для юридических лиц)
средства массовой информации:____________________________________________________;
3) номера телефонов, факсов, электронный адрес средства массовой информации:
_________________________________________________________________________.
Прилагаемые документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность аккредитуемого журналиста
(представителя средств массовой информации).
2) согласие аккредитуемого журналиста (представителя средств массовой
информации) на использование персональных данных в соответствии с законом Республике
Казахстан "О персональных данных и их защите".
Подтверждаю, что указанный в заявлении журналист (представитель средств массовой
информации) является работником
_______________________________________________________________________________.
(наименование средства массовой информации)
Приложение 2
к Правилам аккредитации
журналистов (представителей
средств массовой информации)
при Министерстве культуры
и информации
Республики Казахстан
Форма
____________________________
кому (наименование
аккредитующей организации)
___________________________
от кого (наименование средства
массовой информации)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о лишении аккредитации журналиста (представителя средств массовой информации)
Прошу Вас лишить аккредитации журналиста (представителя средств массовой информации)
______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Сведения о средстве массовой информации:
1) наименование средства массовой информации:_______________________________;
2) юридический адрес (для физических лиц) и местонахождение (для юридических
лиц) средства массовой информации:_______________________________________________;
3) номера телефонов, факсов, электронный адрес средства массовой информации:
_______________________________________________________________________________.
_____________________
(подпись главного редактора и (или) собственник средства массовой информации)
"___" ________20__года
Приложение 3
к Правилам аккредитации
журналистов (представителей
средств массовой информации)
при Министерстве
культуры и информации
Республики Казахстан
Форма
___________________________
кому (наименование
аккредитующей организации)
____________________________
от кого (наименование средства
массовой информации)
ЗАЯВЛЕНИЕ
о временной аккредитации журналиста (представителя средств массовой информации)
Прошу Вас временно аккредитовать журналиста (представителя средств массовой информации)
_______________________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), номер телефона, факса, электронный адрес)
Сведения о средстве массовой информации: