"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 119 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2024 жылғы 20 маусымдағы № 181 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы №119 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190224 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 580655657 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 139856468 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17146732 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 423652457 мың теңге;
2) шығындар – 588716029 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28995619 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 37606154 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8610535 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -37055991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 37055991 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 35106154 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7936823 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9886660 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды, Саран қалаларына - 50 пайыздан, Балқаш қаласына – 79 пайыз, Абай ауданына, Теміртау қаласына - 95 пайыздан, Приозерск, Шахтинск қалаларына, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына - 98 пайыздан, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы аудандарына– 99 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Саран қаласына – 17 пайыз, Қарағанды қаласына – 45 пайыз, Балқаш қаласына – 47 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Абай ауданына – 75 пайыз, Ақтоғай, Нұра, Осакаровка аудандарына, Приозерск, Шахтинск қалаларына – 80 пайыздан, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Шет ауданына – 87 пайыз, Қарқаралы ауданына – 90 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 119 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 20 июня 2024 года № 181
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года №119 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №190224) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 580655657 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 139856468 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17146732 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 423652457 тысяч тенге;
2) затраты – 588716029 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28995619 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 37606154 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8610535 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -37055991 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37055991 тысяча тенге:
поступление займов – 35106154 тысячи тенге;
погашение займов – 7936823 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9886660 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
городов Караганды, Сарань – по 50 процентов, города Балхаш – 79 процентов, Абайского района, города Темиртау – по 95 процентов, городов Приозерск, Шахтинск, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов – по 98 процентов, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского районов – по 99 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Сарань – 17 процентов, города Караганды – 45 процентов, города Балхаш – 47 процентов, города Темиртау – 50 процентов, Абайского района – 75 процентов, Актогайского, Нуринского, Осакаровского районов, городов Приозерск, Шахтинск – по 80 процентов, Бухар-Жырауского района – 81 процент, Шетского района – 87 процентов, Каркаралинского района – 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Саран қаласына – 14 пайыз, Қарағанды қаласына – 39 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Шахтинск қаласына – 59 пайыз, Абай ауданына – 72 пайыз, Нұра ауданына – 74 пайыз, Приозерск қаласына – 76 пайыз, Ақтоғай, Шет аудандарына – 78 пайыздан, Қарқаралы ауданына – 79 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Балқаш қаласына – 86 пайыз, Осакаровка ауданына – 91 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:

3) по социальному налогу:
города Сарань – 14 процентов, города Караганды - 39 процентов, города Темиртау – 50 процентов, города Шахтинск – 59 процентов, Абайского района – 72 процента, Нуринского района – 74 процента, города Приозерск – 76 процентов, Актогайского, Шетского районов – по 78 процентов, Каркаралинского района – 79 процентов, Бухар-Жырауского района - 81 процент, города Балхаш – 86 процентов, Осакаровского района – 91 процент;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:

Қарқаралы ауданына – 17 пайыз, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2024 жылға арналған резерві 1398760 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5-қосымшалары, осы шешімнің 1, 2, 3, 4 -қосымшаларына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.

Каркаралинского района – 17 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2024 год в сумме 1398760 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению

108 267
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
407 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
86 122
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 044 728
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 214 133
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 032 312
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 702 063
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 431 736
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 516 983
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
522 982
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 109 624
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 106 678
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 060
261
Облыстың білім басқармасы
3 320 140
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 513 995
037
Әлеуметтік сауықтандыру
359 560
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
446 585
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 109
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
10 109
2
Әлеуметтiк көмек
6 800 154
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 725 699
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
188 128
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
6 537 571
261
Облыстың білім басқармасы
74 455
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
74 455
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

108 267
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
407 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
86 122
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 044 728
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 214 133
1
Социальное обеспечение
15 032 312
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 702 063
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 431 736
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 516 983
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
522 982
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 109 624
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 106 678
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 060
261
Управление образования области
3 320 140
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 513 995
037
Социальная реабилитация
359 560
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
446 585
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 109
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
10 109
2
Социальная помощь
6 800 154
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 725 699
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
188 128
068
Программа занятости
6 537 571
261
Управление образования области
74 455
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
74 455
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

91 381
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
697 858
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
619 034
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
259 611
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 479
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
345 944
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 599 969
1
Отын және энергетика
2 599 969
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 599 969
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 171 547
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
428 422
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 834 241
1
Ауыл шаруашылығы
27 511 988
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
24 294 376
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
620 795
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
571 525
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 365
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
2 190 857
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
141 201
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 559
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
67 710
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
60 809
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 899
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 437 859
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 865 838
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
90 239
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 261 795
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау

91 381
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
697 858
283
Управление по вопросам молодежной политики области
619 034
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
259 611
003
Капитальные расходы государственного органа
13 479
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
345 944
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 599 969
1
Топливо и энергетика
2 599 969
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 599 969
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 171 547
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
428 422
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 834 241
1
Сельское хозяйство
27 511 988
255
Управление сельского хозяйства области
24 294 376
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
620 795
002
Субсидирование развития семеноводства
571 525
003
Капитальные расходы государственного органа
21 365
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
2 190 857
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
141 201
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 559
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
67 710
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
60 809
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 899
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 437 859
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 865 838
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
90 239
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 261 795
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования

4 761 898
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
158 840
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)
35 187
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
109 471
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
109 471
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 108 141
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 111
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
131 520
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
10 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 412
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
93 138
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
17 945
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
169 327
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 290 477
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 150
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
31 350
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 767
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
2 944
2
Су шаруашылығы
1 439 866
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

4 761 898
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
158 840
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)
35 187
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
109 471
020
Развитие объектов сельского хозяйства
109 471
719
Управление ветеринарии области
3 108 141
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
189 111
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
131 520
009
Организация санитарного убоя больных животных
10 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 412
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
93 138
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
17 945
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
169 327
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 290 477
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 150
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
31 350
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 767
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
2 944
2
Водное хозяйство
1 439 866
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 370 153
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 592 263
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
37 760
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
807 280
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
497 922
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 763 145
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 458 021
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 708
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
545 382
05
Денсаулық сақтау
15 758 116
2
Халықтың денсаулығын қорғау
4 294 494
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 753 738
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
546 564
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
18 905
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 349 621
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
817
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
837 831
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 540 756
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 540 756
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 159 000
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 159 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 159 000
4
Емханалар
1 494 845
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 494 845
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 494 845
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
155 972
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
155 972
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 370 153
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
2 592 263
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
37 760
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
807 280
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
497 922
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 763 145
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 458 021
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 708
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
545 382
05
Здравоохранение
15 758 116
2
Охрана здоровья населения
4 294 494
253
Управление здравоохранения области
2 753 738
006
Услуги по охране материнства и детства
546 564
007
Пропаганда здорового образа жизни
18 905
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 349 621
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
817
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
837 831
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 540 756
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 540 756
3
Специализированная медицинская помощь
2 159 000
253
Управление здравоохранения области
2 159 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 159 000
4
Поликлиники
1 494 845
253
Управление здравоохранения области
1 494 845
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 494 845
5
Другие виды медицинской помощи
155 972
253
Управление здравоохранения области
155 972
029
Областные базы специального медицинского снабжения

111 465 957
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24 653 589
Нысаналы даму трансферттері
68 440 214
Бюджеттік кредиттер
18 372 154
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
24 653 589
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 236 553
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 183 184
Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
22 899
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға медициналық-әлеуметтік қызмет көрсетуге
17 182
Мүгедектігі бар балаларға қызмет көрсету бойынша әлеуметтік жобаны жүзеге асыруға
13 288
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
52 546
Спорт объектілерін ұстауға
52 546
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
697 858
Мәдениет объектілерін жөндеуге
376 628
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
321 230
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 027 376
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
9 027 376
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9 019 768
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
1 908 447
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
346 964
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 500 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 790 767
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 504 000
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
286 767
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
44 500
Стационарлық интернетпен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
44 500
Облыстың қаржы басқармасы
63 363
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63 363
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
720 858
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
720 858
Нысаналы даму трансферттері:
68 440 214
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

111 465 957
в том числе:
Целевые текущие трансферты
24 653 589
Целевые трансферты на развитие
68 440 214
Бюджетные кредиты
18 372 154
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
24 653 589
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 236 553
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 183 184
На оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
22 899
На оказание престарелым и лицам с инвалидностью медико-социальных услуг
17 182
На реализацию социального проекта по обслуживанию детей с инвалидностью
13 288
Управление физической культуры и спорта области
52 546
На содержание объектов спорта
52 546
Управление культуры, архивов и документации области
697 858
На ремонт объектов культуры
376 628
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
321 230
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 027 376
На жилищно-коммунальное хозяйство
9 027 376
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9 019 768
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
1 908 447
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
346 964
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 500 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 790 767
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 504 000
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
286 767
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
44 500
На услуги по обеспечению стационарным интернетом
44 500
Управление финансов области
63 363
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63 363
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
720 858
На реализацию природоохранных мероприятий
720 858
Целевые трансферты на развитие:
68 440 214
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

7 140 367
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
866 847
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 216 706
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 506 137
Спорт объектілерін дамытуға
1 550 677
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 572 373
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
1 972 373
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
600 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
58 427 474
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
7 891 550
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
13 927 967
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
6 187 738
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
9 285 089
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 016 733
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
19 118 397
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
300 000
Қатты тұрмыстық қалдықтар полигонын салуға
300 000
Бюджеттік кредиттер:
18 372 154
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
1 310 660
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 310 660
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
17 061 494
Тұрғын үй жобалауға және салуға
3 907 058
Тұрғын үй сатып алуға
13 154 436

7 140 367
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
866 847
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 216 706
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 506 137
На развитие объектов спорта
1 550 677
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 572 373
На развитие транспортной инфраструктуры
1 972 373
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
600 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
58 427 474
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
7 891 550
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
13 927 967
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
6 187 738
На развитие газотранспортной системы
9 285 089
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 016 733
На развитие систем теплоснабжения
19 118 397
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
300 000
На строительство полигона твердых бытовых отходов
300 000
Бюджетные кредиты:
18 372 154
в том числе:
Управление экономики области
1 310 660
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 310 660
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
17 061 494
На проектирование и (или) строительство жилья
3 907 058
На приобретение жилья
13 154 436