Қарағанды облыстық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 119 "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 209 шешімі
Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2023 жылғы 14 желтоқсандағы №119 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190224 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 590555740 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 143761435 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19802563 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 49649 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 426942093 мың теңге;
2) шығындар – 598016112 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28866986 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 37606154 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8739168 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 600000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 600000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -36927358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36927358 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 35106154 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8065456 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9886660 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша:
Қарағанды қаласына - 50 пайыз, Саран қаласына – 52 пайыз, Абай ауданына – 70 пайыз, Балқаш қаласына – 79 пайыз, Теміртау қаласына - 95 пайыз, Приозерск, Шахтинск қалаларына, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына - 98 пайыздан, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы аудандарына– 99 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын:
Саран қаласына – 17 пайыз, Қарағанды қаласына – 43 пайыз, Балқаш қаласына – 47 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Приозерск қаласына – 74 пайыз, Абай ауданына – 75 пайыз, Ақтоғай, Нұра, Осакаровка аудандарына, Шахтинск қаласына – 80 пайыздан, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Шет ауданына – 87 пайыз, Қарқаралы ауданына – 90 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Қарқаралы, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан;

О внесении изменений в решение Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2023 года № 119 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 25 сентября 2024 года № 209
Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карагандинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 14 декабря 2023 года №119 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №190224) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 590555740 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 143761435 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19802563 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 49649 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 426942093 тысячи тенге;
2) затраты – 598016112 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28866986 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 37606154 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8739168 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 600000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 600000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -36927358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36927358 тысяч тенге:
поступление займов – 35106154 тысячи тенге;
погашение займов – 8065456 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9886660 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2024 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
города Караганды – 50 процентов, города Сарань – 52 процента, Абайского района -70 процентов, города Балхаш – 79 процентов, города Темиртау – 95 процента, городов Приозерск, Шахтинск, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов – по 98 процентов, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского районов – по 99 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты:
города Сарань – 17 процентов, города Караганды – 43 процента, города Балхаш – 47 процентов, города Темиртау – 50 процентов, города Приозерск – 74 процента, Абайского района – 75 процентов, Актогайского, Нуринского, Осакаровского районов, города Шахтинск – 80 процентов, Бухар-Жырауского района – 81 процент, Шетского района – 87 процентов Каркаралинского района – 90 процентов;
с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша:
Саран қаласына – 14 пайыз, Қарағанды қаласына – 38 пайыз, Теміртау қаласына – 50 пайыз, Шахтинск қаласына – 59 пайыз, Абай ауданына – 72 пайыз, Нұра ауданына – 74 пайыз, Приозерск қаласына – 76 пайыз, Ақтоғай, Шет аудандарына – 78 пайыздан, Қарқаралы ауданына – 79 пайыз, Бұқар-Жырау ауданына – 81 пайыз, Балқаш қаласына – 86 пайыз, Осакаровка ауданына – 91 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Қарқаралы ауданына – 17 пайыз, Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Нұра, Осакаровка, Шет аудандарына, Балқаш, Қарағанды, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларына – 100 пайыздан.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

3) по социальному налогу:
города Сарань – 14 процентов, города Караганды - 38 процентов, города Темиртау – 50 процентов, города Шахтинск – 59 процентов, Абайского района – 72 процента, Нуринского района – 74 процента, города Приозерск – 76 процентов, Актогайского, Шетского районов – по 78 процентов, Каркаралинского района – 79 процентов, Бухар-Жырауского района - 81 процент, города Балхаш – 86 процентов, Осакаровского района – 91 процент;
4) по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
Каркаралинского района – 17 процентов, Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Нуринского, Осакаровского, Шетского районов, городов Балхаш, Караганды, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск – по 100 процентов.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

483 734
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
329 036
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 028
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
108 267
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
407 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
77 533
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 262 042
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 323 759
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 198 129
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 828 510
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 426 105
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
6 510 326
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
514 792
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 312 883
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 060 118
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
4 286
261
Облыстың білім басқармасы
3 361 440
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 559 400
037
Әлеуметтік сауықтандыру
355 455
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
446 585
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 179
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
8 179
2
Әлеуметтiк көмек
6 883 676
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 846 330
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
188 128
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы

483 734
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
329 036
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 028
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
108 267
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
407 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
77 533
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 262 042
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 323 759
1
Социальное обеспечение
15 198 129
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 828 510
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 426 105
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
6 510 326
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
514 792
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 312 883
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 060 118
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
4 286
261
Управление образования области
3 361 440
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 559 400
037
Социальная реабилитация
355 455
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
446 585
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 179
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
8 179
2
Социальная помощь
6 883 676
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 846 330
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
188 128
068
Программа занятости

3 484 693
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 761 898
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
158 840
066
Жайылымдардың тозуымен және шөлейттенумен күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу (құнарландыру, түбегейлі жақсарту, топырақты дайындау, біржылдық және көпжылдық шөптерді егу, органикалық тыңайтқыштарды енгізу)
35 187
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
109 188
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
109 188
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 107 804
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 111
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
131 520
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
21 075
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
80 878
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
17 945
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
186 704
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 281 983
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 000
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 150
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
15 437
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
47 767
038
Жануарлар ауруларының диагностикасы, профилактикасы, жануарларды емдеу, өңдеу үшін қолданылатын ветеринариялық және зоогигиеналық мақсаттағы атрибуттарды және бұйымдарды сатып алу, сақтау және тасымалдау

3 484 693
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 761 898
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
158 840
066
Проведение мероприятий по борьбе с деградацией и опустыниванием пастбищ (окультуривание, коренное улучшение, подготовка почвы, подсев однолетних и многолетних трав, внесение органических удобрений)
35 187
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
109 188
020
Развитие объектов сельского хозяйства
109 188
719
Управление ветеринарии области
3 107 804
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
189 111
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
131 520
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
21 075
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
80 878
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
17 945
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
186 704
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 281 983
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 000
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 150
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
15 437
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
47 767
038
Приобретение, хранение и перемещение изделий и атрибутов ветеринарного и зоогигиенического назначения, используемых для профилактики, лечения, обработки животных, диагностики заболеваний животных

13 126 562
Нысаналы даму трансферттері
67 887 493
Бюджеттік кредиттер
18 044 660
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
13 126 562
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 504 009
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
3 504 000
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9
Облыстың білім басқармасы
7 483 299
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
3 749 877
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
3 236 096
Мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға
317 531
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
179 795
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 331
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 331
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 229 311
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 087 290
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
127 108
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14 913
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
9 567
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
9 567
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
11 730
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 730
Облыстың ішкі саясат басқармасы
334
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
334
Облыстың ветеринария басқармасы

13 126 562
Целевые трансферты на развитие
67 887 493
Бюджетные кредиты
18 044 660
в том числе:
Целевые текущие трансферты
13 126 562
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 504 009
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 504 000
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9
Управление образования области
7 483 299
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 749 877
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 236 096
На реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах
317 531
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
179 795
Управление здравоохранения области
1 331
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 331
Управление координации занятости и социальных программ области
1 229 311
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 087 290
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
127 108
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14 913
Управление культуры, архивов и документации области
9 567
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
9 567
Управление физической культуры и спорта области
11 730
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 730
Управление внутренней политики области
334
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
334
Управление ветеринарии области

477 720
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
429 953
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
47 767
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
213 031
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
211 826
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
1 205
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
50
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
50
Облыстың экономика басқармасы
10
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
10
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
27
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
27
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
14
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
14
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
4 147
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
4 147
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
23
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
23
Облыс әкімінің аппараты
128 596
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
128 596
Облыстың қаржы басқармасы
63 363
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63 363
Нысаналы даму трансферттері:
67 887 493
оның ішінде:
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 596 819
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 583 329
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы

477 720
На проведение противоэпизоотических мероприятий
429 953
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
47 767
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
213 031
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
211 826
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 205
Управление сельского хозяйства области
50
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
50
Управление экономики области
10
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
10
Управление по инспекции труда области
27
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
27
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
14
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
14
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
4 147
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 147
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
23
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
23
Аппарат акима области
128 596
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
128 596
Управление финансов области
63 363
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63 363
Целевые трансферты на развитие:
67 887 493
в том числе:
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 596 819
На развитие транспортной инфраструктуры
2 583 329
На развитие инфраструктуры воздушного транспорта

3 413 490
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
600 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
31 876 464
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
668 300
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
2 952 649
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
23 314 382
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 941 133
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
29 414 210
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 786 422
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
4 536 494
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 285 089
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
3 729 442
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
11 118 455
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
1 958 308
Бюджеттік кредиттер:
18 044 660
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 695 000
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін
1 695 000
Облыстың экономика басқармасы
1 310 660
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 310 660
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
15 039 000
Ауыл халқының кірістерін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану үшін ауыл халқына микрокредиттер беруге
7 039 000
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
8 000 000
Қарағанды облыстық мәслихатының
2024 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 209 шешіміне
3 қосымша
Қарағанды облыстық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№119 шешіміне
5 қосымша
2024 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
110 030 772
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
25 834 251
Нысаналы даму трансферттері
65 824 367
Бюджеттік кредиттер
18 372 154
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
25 834 251
оның ішінде:
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 140 659
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 087 290
Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
22 899
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға медициналық-әлеуметтік қызмет көрсетуге
17 182
Мүгедектігі бар балаларға қызмет көрсету бойынша әлеуметтік жобаны жүзеге асыруға

3 413 490
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
600 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
31 876 464
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
668 300
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 952 649
Строительство и реконструкция объектов образования в рамках пилотного Национального проекта "Комфортная школа"
23 314 382
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
4 941 133
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
29 414 210
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
3 786 422
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
4 536 494
На развитие газотранспортной системы
4 285 089
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
3 729 442
На развитие систем теплоснабжения
11 118 455
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 958 308
Бюджетные кредиты:
18 044 660
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 695 000
Для содействия предпринимательской инициативе молодежи
1 695 000
Управление экономики области
1 310 660
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 310 660
Управление сельского хозяйства области
15 039 000
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
7 039 000
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
8 000 000
Приложение 3 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 25 сентября 2024 года № 209
Приложение 5 к решению
Карагандинского областного маслихата
от 14 декабря 2023 года №119
Целевые трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на 2024 год
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
1
2
Всего
110 030 772
в том числе:
Целевые текущие трансферты
25 834 251
Целевые трансферты на развитие
65 824 367
Бюджетные кредиты
18 372 154
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
25 834 251
в том числе:
Управление координации занятости и социальных программ области
1 140 659
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 087 290
На оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
22 899
На оказание престарелым и лицам с инвалидностью медико-социальных услуг
17 182
На реализацию социального проекта по обслуживанию детей с инвалидностью

13 288
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
52 546
Спорт объектілерін ұстауға
52 546
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
697 858
Мәдениет объектілерін жөндеуге
376 628
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
321 230
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 838 254
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
9 838 254
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
9 405 446
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекен көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
2 108 125
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 864 357
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
532 964
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 500 000
7 жастан 18 жасқа дейінгі балалар үшін қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен тегін жол жүруіне
400 000
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 870 767
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
3 584 000
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға
286 767
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
44 500
Стационарлық интернетпен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге
44 500
Облыстың қаржы басқармасы
63 363
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
63 363
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
720 858
Табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға
720 858
Нысаналы даму трансферттері:
65 824 367
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 513 978
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
847 191
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 759 807
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 528 551
Спорт объектілерін дамытуға
1 378 429
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобильдер жолдары басқармасы
2 602 658
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
2 002 658
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
600 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы

13 288
Управление физической культуры и спорта области
52 546
На содержание объектов спорта
52 546
Управление культуры, архивов и документации области
697 858
На ремонт объектов культуры
376 628
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
321 230
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 838 254
На жилищно-коммунальное хозяйство
9 838 254
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
9 405 446
На капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
2 108 125
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 864 357
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
532 964
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 500 000
На льготный, бесплатный проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) для детей от 7 до 18 лет
400 000
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 870 767
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
3 584 000
На организацию сохранения государственного жилищного фонда
286 767
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
44 500
На услуги по обеспечению стационарным интернетом
44 500
Управление финансов области
63 363
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63 363
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
720 858
На реализацию природоохранных мероприятий
720 858
Целевые трансферты на развитие:
65 824 367
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 513 978
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
847 191
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 759 807
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 528 551
На развитие объектов спорта
1 378 429
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 602 658
На развитие транспортной инфраструктуры
2 002 658
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
600 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области