Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 13 қыркүйектегі № 18/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190851 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 39 268 777 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 34 698 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 303 311 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 340 801 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 926 491 мың теңге;
2) шығындар – 41 454 679 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 428 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 450 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 614 034 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 2 614 034 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 460 470 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 153 564 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 846 345 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 49 020 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 423 240 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 207 мың теңге;
4) 8 наурыз мерекесіне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа"-мен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 54 000 мың теңге;
5) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 23 998 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 63 380 мың теңге;

О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 12/4 "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 13 сентября 2024 года № 18/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 12/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 190851) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 268 777 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 34 698 174 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 303 311 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 340 801 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 926 491 тысяч тенге;
2) затраты – 41 454 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 428 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 450 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 614 034 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 614 034 тысяч тенге:
поступление займов – 460 470 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 153 564 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 846 345 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 49 020 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 207 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям награжденным "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 54 000 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 23 998 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 63 380 тысяч тенге;

7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 150 000 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 500 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы А. Ломакин
Теміртау қалалық мәслихатының

7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 150 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 500 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата А.Ломакин
Приложение 1
к решению Темиртауского городского маслихата