Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/79 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2024 жылғы 10 шілдедегі № 15/130 шешімі
Балқаш қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №10/79 "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190758 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 29 402 825 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 075 212 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 329 689 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 567 814 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 430 110 мың теңге;
2) шығындар – 31 764 753 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 361 928 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 361 928 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 101 434 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 494 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 8-3 тармағымен толықтырылсын:
"8-3. 2024 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйлерді сатып салуға 1 550 249 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 және 8 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/79 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 10 июля 2024 года № 15/130
Балхашский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского городского маслихата от 22 декабря 2023 года №10/79 "О городском бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №190758) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 402 825 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 075 212 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 329 689 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 567 814 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 430 110 тысяч тенге;
2) затраты – 31 764 753 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 361 928 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 361 928 тысяч тенге:
поступление займов – 2 101 434 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 494 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 8-3 следующего содержания:
"8-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 1 550 249 тысяч тенге на выкуп жилья".
приложение 1, 4, 5 и 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
490 784
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
473 223
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 561
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
90 644
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
90 644
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
90 644
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
90 644
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 270 041
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
18 502
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18 502
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 502
2
Әлеуметтiк көмек
1 034 120
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 034 120
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 035
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
390 794
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 717
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
216 019
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
373 289
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
45 266
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
217 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
217 419
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 605
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 573
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 665
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
75 598
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 978
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

122
Аппарат акима района (города областного значения)
490 784
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
473 223
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 561
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
90 644
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
90 644
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
90 644
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
90 644
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 270 041
1
Социальное обеспечение
18 502
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18 502
005
Государственная адресная социальная помощь
18 502
2
Социальная помощь
1 034 120
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 034 120
006
Оказание жилищной помощи
6 035
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
390 794
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 717
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
216 019
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
373 289
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
45 266
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
217 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
217 419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 605
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 573
021
Капитальные расходы государственного органа
4 665
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
75 598
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 978
07
Жилищно-коммунальное хозяйство