2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 171 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 498 906 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 779 213 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 80 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 768 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 587 410 мың теңге;
2) шығындар – 13 681 335 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 40 690 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 690 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 141 739 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 141 739 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 33 647 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 175 386 мың теңге.

О городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 20 декабря 2024 года № 171.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13 498 906 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 779 213 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80 515 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 51 768 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 587 410 тысяч тенге;
2) затраты – 13 681 335 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 40 690 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 690 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 141 739 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 141 739 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 33 647 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 175 386 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 20.02.2025 № 187 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 20.02.2025 № 187 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:

82 349
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 349
2
Әлеуметтiк көмек
945 570
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
945 570
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 761
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
198 413
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 326
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
224 681
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
515 389
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
145 131
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 431
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 022
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 280
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 829
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 246 049
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 329 461
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215 796
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
11 900
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
203 896
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 082 620
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
446 639
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
61 132
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
574 849
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
31 045
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 045
2
Коммуналдық шаруашылық
3 004 975
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

82 349
005
Государственная адресная социальная помощь
82 349
2
Социальная помощь
945 570
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
945 570
006
Оказание жилищной помощи
5 761
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
198 413
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 326
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
224 681
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
515 389
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
145 131
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 131
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 022
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 280
021
Капитальные расходы государственного органа
5 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 829
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 246 049
1
Жилищное хозяйство
1 329 461
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215 796
005
Снос аварийного и ветхого жилья
11 900
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
203 896
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 082 620
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
446 639
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
61 132
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
574 849
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
31 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
31 045
2
Коммунальное хозяйство
3 004 975
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

29 957
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
21 447
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
593 682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
533 981
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 982
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
404 999
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59 701
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 775
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1926
02
Қорғаныс
141 581
1
Әскери мұқтаждар
35 401
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 401
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
35 401
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
106 180
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
106 180
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
105 275
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
905
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
53 500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
53 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
53 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
999 016
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 276
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 276
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 276
2
Әлеуметтiк көмек
819 868
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
819 868
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 140
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
193 758
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1361
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
178050
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

29 957
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
21 447
9
Прочие государственные услуги общего характера
593 682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
533 981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
128 982
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
404 999
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59 701
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57 775
015
Капитальные расходы государственного органа
1926
02
Оборона
141 581
1
Военные нужды
35 401
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 401
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
35 401
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
106 180
122
Аппарат акима района (города областного значения)
106 180
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
105 275
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
905
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
53 500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
53 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
53 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
999 016
1
Социальное обеспечение
25 276
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 276
005
Государственная адресная социальная помощь
25 276
2
Социальная помощь
819 868
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
819 868
006
Оказание жилищной помощи
6 140
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
193 758
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1361
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178050
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

171 817
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
4081
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4081
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
167 736
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
131 416
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
36 320
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
245 528
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
171 124
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 762
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
102 362
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
74 404
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 404
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66 563
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
66 563
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
66 563
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 563
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69 994
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69 994
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
44 491
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 491
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
25 503
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 503
12
Көлiк және коммуникация
2 577 890
1
Автомобиль көлiгi
2 164 750
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 164 750
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
900 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 264 750
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
413 140
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

171 817
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
4081
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
4081
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
167 736
006
Функционирование районных (городских) библиотек
131 416
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
36 320
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
245 528
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
171 124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
68 762
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
102 362
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
74 404
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
74 404
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66 563
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
66 563
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
66 563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
66 563
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69 994
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69 994
467
Отдел строительства района (города областного значения)
44 491
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
44 491
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
25 503
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 503
12
Транспорт и коммуникации
2 577 890
1
Автомобильный транспорт
2 164 750
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 164 750
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
900 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1 264 750
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
413 140
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

62 251
ментальді бұзушылықтары бар балаларды санаторлық-курорттық емдеу
2 192
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
35 000
ардагерлер мен оларға теңестірілген адамдарды санаторлық-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
4 835
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыру
1 513
халықтың әлеуметтік жағдайы төмен топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
144 300
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 224 765
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
1 224 765
Саран каласының су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезең
603 464
Саран қаласы Ақтас кентінде көтергіш сорғы станциясын салу
621 301

62 251
санаторно-курортное лечение
2 192
на выплату государственной адресной социальной помощи
35 000
на обеспечение санаторно-курортным лечением ветеранов и приравненных к ним лицам
4 835
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 513
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
144 300
Целевые трансферты на развитие:
1 224 765
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 224 765
Реконструкция водопроводных сетей городе Сарани, 3 очередь
603 464
Строительство повысительной насосной станции в поселке Актас, города Сарани
621 301