Шахтинск қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 383/16 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Шахтинск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Шахтинск қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 794 122 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 237 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 87 532 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 56 540 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 412 450 мың теңге;
2) шығындар – 10 080 224 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 65 500 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 65 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – -351 602 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 351 602 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 351 602 мың теңге.

О бюджете города Шахтинска на 2025-2027 годы
Решение Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2024 года № 383/16.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шахтинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шахтинска на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 794 122 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 237 600 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 87 532 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 56 540 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 6 412 450 тысяч тенге;
2) затраты – 10 080 224 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 65 500 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 65 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -351 602 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 351 602 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 351 602 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 20.02.2025 № 397/17 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. 2025-2027 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2025-2027 жылдарға Шахтинск қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне берілетін бюджеттік нысаналы трансферттер көлемі 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 20.02.2025 № 397/17 (вводится в действие с 01.01.2025 и подлежит официальному опубликованию).
2. Учесть, что на 2025-2027 годы предусмотрен объем бюджетных субвенций, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2025 год предусмотрен объем целевых трансфертов, передаваемый из бюджета города Шахтинска в бюджеты поселков, согласно приложению 5.

4. 2025 жылға арналған Шахтинск қаласы бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған Шахтинск қаласы бюджеті түсімдерінің құрамында жоғары тұрған бюджеттен нысаналы трансферттер 7, 8 қосымшаларға сәйкес ескерілсін.
6. 2025 жылға арналған Шахтинск қаласы әкімдігінің резерві 67 632 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Шахтинска на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 6.
5. Учесть в составе поступлений бюджета города Шахтинска на 2025 год целевые трансферты из вышестоящего бюджета согласно приложениям 7, 8.
6. Утвердить резерв акимата города Шахтинска на 2025 год в сумме 67 632 тысяч тенге.

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 559
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 566
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
8 993
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
757 509
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
70 000
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 045
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 955
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
350 338
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
117 433
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 410
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
228 495
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
272 583
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 373
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 210
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
64 588
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 588
02
Қорғаныс
89 439
1
Әскери мұқтаждар
48 576
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 576
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48 576
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
40 863
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 863
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
33 957
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 906
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық - атқару қызметі
76 807
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
76 807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
76 807
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 559
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 566
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
8 993
9
Прочие государственные услуги общего характера
757 509
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
70 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
62 045
007
Капитальные расходы государственного органа
7 955
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
350 338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог
117 433
013
Капитальные расходы государственного органа
4 410
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
228 495
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
272 583
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
266 373
015
Капитальные расходы государственного органа
6 210
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
64 588
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
64 588
02
Оборона
89 439
1
Военные нужды
48 576
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 576
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48 576
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
40 863
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 863
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
33 957
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 906
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
76 807
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
76 807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
76 807
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

76 807
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 121 270
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
67 167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
67 167
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
67 167
2
Әлеуметтiк көмек
904 199
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
904 199
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
161 902
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 973
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
272 924
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
464 400
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
149 904
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 904
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етудi iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
74 468
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 418
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 597
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
68 557
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 864
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 112 870
1
Тұрғын үй шаруашылығы
536 138
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
132 715
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
70 669
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
62 046
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
359 760
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
359 760
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
43 663
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

76 807
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 121 270
1
Социальное обеспечение
67 167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
67 167
005
Государственная адресная социальная помощь
67 167
2
Социальная помощь
904 199
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
904 199
006
Оказание жилищной помощи
2 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
161 902
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 973
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
272 924
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
464 400
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
149 904
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 904
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 468
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 418
021
Капитальные расходы государственного органа
1 597
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
68 557
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 864
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 112 870
1
Жилищное хозяйство
536 138
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
132 715
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
70 669
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
62 046
467
Отдел строительства района (города областного значения)
359 760
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
359 760
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
43 663
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

850 000
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау, 3-кезек
350 000
Новодолинский кентінің тазалау ғимаратын реконструкциялау. Тузету
400 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
100 000
Облыстың құрылыс басқармасы
179 880
Шахан кенті, 3 шағынауданы, 23 үй мекенжайында орналасқан 5 қабатты 2 кіреберісті көппәтерлі бос тұрған үйді қайта құру
179 880
Шахтинск қалалық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 383/16 шешіміне 8 қосымша
2025 жылға арналған Шахтинск қаласының бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Барлығы
1 368 222
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
338 342
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 029 880
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
338 342
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
237 864
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
237 864
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 640
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын арттыруға
97 640
Ауданның (облыстық маңазы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 838
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2 838
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
1 029 880
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 029 880
Шахтинск қаласы су құбыры желілерін реконструкциялау. 3-кезек
350 000
Новодолинский кентінің тазалау ғимаратын реконструкциялау. Тузету
400 000
Новодолинский кентінде су құбыры желілерінің құрылысы
100 000
Шахан кенті, 3 шағынауданы, 23 үй мекенжайында орналасқан 5 қабатты 2 кіреберісті көппәтерлі бос тұрған үйді қайта құру
179 880

850 000
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
350 000
Реконструкция канализационных очистных сооружений в п.Новодолинский. Корректировка
400 000
Реконструкция водопроводных сетей п.Новодолинский
100 000
Управление строительства области
179 880
Реконструкция 5-ти этажного 2-х подъездного многоквартирного пустующего дома, расположенного по адресу: п.Шахан микрорайон 3, дом 23
179 880
Приложение 8 к решению
Шахтинского городского маслихата
от 26 декабря 2024 года № 383/16
Целевые трансферты и бюджетные кредиты администраторам бюджетных программ города Шахтинска на 2025 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
1 368 222
в том числе:
Целевые текущие трансферты
338 342
Целевые трансферты на развитие
1 029 880
Целевые текущие трансферты:
338 342
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
237 864
На жилищно-коммунальное хозяйство
237 864
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 640
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
97 640
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта
2 838
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2 838
Целевые трансферты на развитие:
1 029 880
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
1 029 880
Реконструкция водопроводных сетей г. Шахтинска, 3 очередь
350 000
Реконструкция канализационных очистных сооружений в п. Новодолинский Корректировка
400 000
Реконструкция водопроводных сетей п.Новодолинский
100 000
Реконструкция 5-ти этажного 2-х подъездного многоквартирного пустующего дома, расположенного по адресу: п.Шахан микрорайон 3, дом 23
179 880