Бұқар жырау аудандық мәслихатының 10 сессиясының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 10 "2024-2026 жылдарға арналған ауданның ауылдары, кенттері, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 11 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБАЛДАДЫ:
1. Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсаңдағы №10 "2024-2026 жылдарға арналған ауданның ауылдары, кенттері, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ботақара кенті бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 508 604 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 78 105 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 959 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 429 540 мың теңге;
2) шығындар – 511 994 теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 390 теңге;
6) субвенция – 123 441 мың теңге.";
2) 2-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ғабиден Мұстафин кенті бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 104 763 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 44 015 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 60 748 мың теңге;
2) шығындар – 106 765 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 002 теңге;
6) субвенция – 42 696 мың теңге.";

О внесении изменений в решение 10 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 10 "О бюджетах сел, поселков и сельских округов района на 2024-2026 годы"
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 27 сентября 2024 года № 11
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 10 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата от 28 декабря 2023 года №10 "О бюджетах сел, поселков и сельских округов района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Ботакара на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 508 604 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 78 105 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 959 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 429 540 тысяч тенге;
2) затраты – 511 994 тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 390 тенге;
6) субвенция – 123 441 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Габидена Мустафина на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 763 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 44 015 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 60 748 тысяч тенге;
2) затраты – 106 765 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 002 тенге;
6) субвенция – 42 696 тысяч тенге.";

3) 3-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Қушоқы кенті бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 736 058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 77 087 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 545 691 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 113 280 теңге;
2) шығындар – 744 062 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 004 теңге;
6) субвенция – 0 теңге.";
4) 4-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Доскей ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 161 754 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 38 674 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 205 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 122 875 теңге;
2) шығындар – 180 205 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 451 теңге;
6) субвенция – 56 118 мың теңге.";
5) 5-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Көкпекті ауылдық округінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 111 499 теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 36 537 теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 584 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 68 378 мың теңге;
2) шығындар – 114 185 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

3) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет поселка Кушокы на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 736 058 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 77 087 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 545 691 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 113 280 тенге;
2) затраты – 744 062 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 004 тенге;
6) субвенция – 0 тенге.";
4) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Доскейского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 161 754 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 38 674 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 205 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 122 875 тенге;
2) затраты – 180 205 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 451 тенге;
6) субвенция – 56 118 тысяч тенге.";
5) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Кокпектинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 499 тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 537 тенге;
неналоговым поступлениям – 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 584 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 68 378 тысяч тенге;
2) затраты – 114 185 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – минус 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 980 теңге;
6) субвенция – 42 834 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76, 79, 82, 85 қосымшалары осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ,14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

используемые остатки бюджетных средств – 1 980 тенге;
6) субвенция – 42 834 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73, 76, 79, 82, 85 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13,14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 к настоящему решению.