2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 4 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 472 563 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 949 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 139 978 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 100 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 283 349 мың теңге;
2) шығындар – 12 472 563 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 186 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 169 076 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 100 890 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2024 года № 4
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 472 563 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 949 236 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 139 978 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 100 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 283 349 тысяч тенге;
2) затраты – 12 472 563 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 186 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 169 076 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 100 890 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 68 186 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68 186 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 169 076 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 100 890 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 50 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – минус 68 186 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68 186 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 169 076 тысяч тенге;
погашение займов – 100 890 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2025 год в размере 50 000 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, согласно приложению 5.

139 213
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 359
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
158 127
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
262 420
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
11 496
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 727
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 727
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 262
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 306
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 550
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
43 609
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 643 149
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 057 976
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
540 949
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
511 940
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
29 009
490
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 000
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
507 027
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 188
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
315 539
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
166 300
2
Коммуналдық шаруашылық
1 582 673
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
959 761
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
959 761
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
622 912
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
204 400
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

139 213
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 359
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
158 127
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
262 420
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
11 496
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 727
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 262
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 306
021
Капитальные расходы государственного органа
2 550
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
43 609
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 643 149
1
Жилищное хозяйство
1 057 976
467
Отдел строительства района (города областного значения)
540 949
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
511 940
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
29 009
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 000
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
507 027
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
25 188
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
315 539
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
166 300
2
Коммунальное хозяйство
1 582 673
467
Отдел строительства района (города областного значения)
959 761
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
959 761
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
622 912
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
204 400
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

56 992
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
95 905
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
263 425
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 425
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 000
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
24 572
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 572
02
Қорғаныс
113 350
1
Әскери мұқтаждар
48 707
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 707
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
48 707
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
64 643
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
64 643
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
44 493
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20 150
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
905 489
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 731
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 731
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 731
2
Әлеуметтiк көмек
684 574
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
684 574
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47 932
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 953
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
205 313
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
158 127
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
256 259
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру

56 992
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
95 905
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
263 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63 425
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 000
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
24 572
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24 572
02
Оборона
113 350
1
Военные нужды
48 707
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 707
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
48 707
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
64 643
122
Аппарат акима района (города областного значения)
64 643
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
44 493
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20 150
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
905 489
1
Социальное обеспечение
112 731
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 731
005
Государственная адресная социальная помощь
112 731
2
Социальная помощь
684 574
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
684 574
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47 932
006
Оказание жилищной помощи
2 953
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
205 313
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
158 127
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
256 259
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
50
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50
2
Қаржылық қызмет
29
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
29
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
3 210
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 195
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 189
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148 837
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
118 473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 473
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
118 473
2
Әлеуметтiк көмек
30 319
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30 319
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құрақиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30 319
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 118 435
1
Тұрғын үй шаруашылығы
923 091
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

122
Аппарат акима района (города областного значения)
50
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
50
2
Финансовая деятельность
29
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
29
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
29
9
Прочие государственные услуги общего характера
3 210
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 195
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 189
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
148 837
1
Социальное обеспечение
118 473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 473
005
Государственная адресная социальная помощь
118 473
2
Социальная помощь
30 319
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30 319
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
30 319
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 118 435
1
Жилищное хозяйство
923 091
467
Отдел строительства района (города областного значения)