Нұра аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 61 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 мамырдағы № 90 шешімі
Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 61"2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191651 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 601 585 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 842 698 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 403 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 355 442 мың теңге;
2) шығындар – 5 689 830 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 133 250 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 206 752 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 73 502 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 221 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221 495 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 206 752 мың теңге;

О внесении изменений в решение Нуринского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 61 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 17 мая 2024 года № 90
Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 61 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191651) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 601 585 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 842 698 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 403 445 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 355 442 тысяч тенге;
2) затраты – 5 689 830 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 133 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 206 752 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 73 502 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 221 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 221 495 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 206 752 тысяч тенге;

37 434
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 954
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29 695
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
532
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100 224
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
80 965
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 820
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 820
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 088
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 019
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32 713
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 231 825
1
Тұрғын үй шаруашылығы
262 027
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 275
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
40 275
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
220 252
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
216 252
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
4 000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 500
2
Коммуналдық шаруашылық
830 476
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
167 536
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
158 411
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
9 125
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
555 066
005
Коммуналдық шаруашылық дамыту
8 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

37 434
006
Оказание жилищной помощи
5 954
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29 695
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
532
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100 224
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
80 965
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 820
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 820
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 088
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 019
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32 713
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 231 825
1
Жилищное хозяйство
262 027
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 275
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
40 275
467
Отдел строительства района (города областного значения)
220 252
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
216 252
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
1 500
2
Коммунальное хозяйство
830 476
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
167 536
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
158 411
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (города областного значения)
9 125
467
Отдел строительства района (города областного значения)
555 066
005
Развитие коммунального хозяйства
8 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

3 250
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
146 981
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
12 596
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
197 410

3 250
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
146 981
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
12 596
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
197 410