2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 130 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 204 596 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 981 594 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 370 283 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 852 719 мың теңге;
2) шығындар – 6 204 596 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 488 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90 962 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56 488 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 488 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 147 450 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2024 года № 130
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 204 596 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 981 594 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 370 283 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 852 719 тысяч тенге;
2) затраты – 6 204 596 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 488 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90 962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 56 488 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 488 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 147 450 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 90 962 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 4 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі ескерілсін.
3. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 5 қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.
4. Аудандық бюджет шығыстарының құрамында 6 қосымшаға сәйкес ауылдар, кенттер және ауылдық округтердің бюджеттеріне 2025 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

погашение займов – 90 962 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Учесть в составе расходов бюджета района перечень бюджетных программ развития на 2025 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 4.
3. Учесть в составе расходов бюджета района целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2025 год согласно приложению 5.
4. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сел, поселков и сельских округов согласно приложению 6.

153 200
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
142 710
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 905
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
61 805
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
27 906
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 406
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
02
Қорғаныс
36 973
1
Әскери мұқтаждар
4 656
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 656
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 656
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32 317
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 317
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
26 697
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 620
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17 300
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 300
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
17 300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
533 984
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
112 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
112 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
112 000
2
Әлеуметтiк көмек
335 293
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
335 293
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
55 180
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74 502
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
316
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
106 199
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

153 200
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
142 710
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
79 905
015
Капитальные расходы государственного органа
1 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
61 805
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
27 906
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
27 406
003
Капитальные расходы государственного органа
500
02
Оборона
36 973
1
Военные нужды
4 656
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 656
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 656
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32 317
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 317
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
26 697
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 620
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17 300
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17 300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
533 984
1
Социальное обеспечение
112 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
112 000
005
Государственная адресная социальная помощь
112 000
2
Социальная помощь
335 293
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
335 293
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
55 180
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74 502
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
316
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
106 199
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью