"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 63 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2024 жылғы 19 маусымдағы № 106 шешімі
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 63 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 598 610 050,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 37 911 164,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 691 294,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 533 997 592,1 мың теңге;
2) шығындар – 603 744 973,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 679 820,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 44 320 382,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 640 561,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 083 175,1 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2 083 175,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -38 897 919,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38 897 919,3 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 63 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 19 июня 2024 года № 106
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 63 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 598 610 050,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 911 164,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 691 294,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 533 997 592,1 тысяч тенге;
2) затраты – 603 744 973,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 679 820,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 44 320 382,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 640 561,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 083 175,1 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 2 083 175,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -38 897 919,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38 897 919,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

237 764,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 001 231,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 177 214,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
126 918 081,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
369 205,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
4 255 762,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
274 720,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
6 687 032,9
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
44 155 022,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
39 363 070,0
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
12 097 097,9
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 292 502,3
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
804 595,6
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
31 941 332,4
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 476 562,4
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 390 080,2
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
904 429,7
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
26 170 260,1
05
Денсаулық сақтау
20 799 150,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 196 431,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
348 424,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
329 524,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
79 808,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
267 176,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
71 649,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
50 459,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
36 142,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

237 764,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 001 231,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 177 214,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
126 918 081,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
369 205,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
4 255 762,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
274 720,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
6 687 032,9
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
44 155 022,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
39 363 070,0
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
12 097 097,9
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 292 502,3
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
804 595,6
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
31 941 332,4
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 476 562,4
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
3 390 080,2
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
904 429,7
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 170 260,1
05
Здравоохранение
20 799 150,8
253
Управление здравоохранения области
11 196 431,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
348 424,0
006
Услуги по охране материнства и детства
329 524,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
79 808,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
267 176,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
71 649,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
50 459,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
36 142,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

2 115 924,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
65 159,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 033 832,7
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
480 664,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
509 864,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
697,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
807 109,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
9 602 719,1
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
9 602 719,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 074 713,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
28 291 233,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
247 726,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
687 368,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
1 963 306,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 170,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 240 775,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
895 211,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедтігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
931 477,3
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
186 699,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 399,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

2 115 924,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
65 159,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 033 832,7
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
480 664,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
509 864,0
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
697,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
807 109,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
9 602 719,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
9 602 719,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 074 713,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
28 291 233,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
247 726,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
687 368,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 963 306,0
007
Капитальные расходы государственного органа
7 170,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 240 775,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
895 211,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
931 477,3
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
186 699,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 399,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

513 120,2
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
9 524,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 242 392,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 102 468,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
167 381,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 310,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
26 951,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
85 094,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
75 308,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 151 616,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 138,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
284 508,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
42 279,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
1 575,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
248 308,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
14 703 649,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
452 494,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
173 256,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
756 521,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
248 441,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау

513 120,2
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
9 524,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 242 392,0
719
Управление ветеринарии области
4 102 468,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
167 381,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 310,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
26 951,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
85 094,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
75 308,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
3 151 616,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 138,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
284 508,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
42 279,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
1 575,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
248 308,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
14 703 649,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
452 494,0
002
Субсидирование развития семеноводства
173 256,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
756 521,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
248 441,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям